Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most öszintén, anyukák 1-2...

Most öszintén, anyukák 1-2 éves gyerekkel, ti élvezitek egy örökké futkorászó kisgyerekkel, aki még nem beszél, és nem igazán lehet szabályozni, ha elmentek nyaralni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 31. 18:29
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

"miért adta nekünk ezt a jóisten?"

Őszíntén kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb bajod a gyerekkel, hogy örökmozgó

2015. szept. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
A miért adta nekünk a jó isten kérdés nem arra vonatkozik, hogy örökmozgó... Azzal semmi gond... Akinek nem ilyen a gyereke úgysem érti... Arról van szó, hogy semmi sem jó neki, bármit teszel érte, akkora akarata van, hogy leszarja mit mondasz neki, akár szépen mondod, akár hangosabban, akár megsimogatod, akár büntibe teszed. Nem az a baj, hogy örökmozgó, hanem, hogy kezelhetetlen, és ellehetetleníti az életednek minden részét, mert rajta kívül semmi mással nem tudsz foglalkozni 24 órában. Na de mindegy is, minek magyarázom olyannak aki ezt nem élte át. Emellett imádom a gyerekem és mindenhova viszem magammal, és bármit megtennék érte, csak nagyon nehéz ezt kezelni minden egyes nap minden egyes órájában percében...
2015. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó teljesen szivemből beszéltél!Ezt csak az érti akinek ennyire kezelhetetlen a gyereke mert nem hallgat semmire!És ettől függetlenül én is imádom és bármit megteszek érte!amugy látszik hogy az elötted szóló"ősanya" megint kiragadott egy mondatot a szövegből hogy most azon lovagolhasson...milyen szörnyü anyák vagyunk---pedig fogalma sincs róla mennyire szeretjük a gyerekünket...ne foglalkozz az ilyen hozzászólásokkal-én az ilyenekre egyszerüen nem reagálok.örüljön hogy neki nem ilyen nehéz a gyereke-könnyen pofázik.
2015. szept. 3. 11:48
 54/58 anonim ***** válasza:

Akkor nevelési tanácsadó vagy pszichológus. Olyan nincs, hogy kezelhetetlen, csak meg kell találni a helyes módszert, ha kell segítséggel.

És mielőtt mondjátok, hogy nem tudom milyen az ilyen gyerek, de igen tudom. Nem az enyém, hanem nővéremé, aki ugyanígy volt, aztán a 3 éves gyerekkel elment nevelési tanácsadóhoz, mert az óvónő kerek-perec megmondta neki, hogy ha vállat von és belenyugsik, hogy kezelhetetlen, akkor az is marad. Most lett elsős a kisfiú, na nem lett egy kisangyal, de egészséges mértékben maradt meg a "rosszaság".

Nem bántani szeretném se a kérdezőt, se azokat a válaszolókat akik ilyen helyzetben vannak, de szerintem egy jól irányzott tanács többet ér, mint a "jajj, szegénykém"-ezés.

Megértem, hogy nehéz, de 1,5 éves gyereknél sokkal-sokkal egyszerűbb közbelépni, mint pl 5-10 év múlva. Szóval nagy levegő és kérjetek segítséget, ha másképp nem megy!

(És annak a belső hangnak, ami most megszólalt, hogy "mindenki azt fogja hinni, hogy belebuktam az anyaságba, szar anya vagyok stb." üzenem: NEM! Amíg nem adod fel, hogy ez van, nem tudsz változatni rajta addig, nem buktál bele semmibe)

2015. szept. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:

De amúgy kérdező köszönöm, hogy leősanyázol, nem érzem, hogy jótanácson kívül eddig bármilyen leszólást kaptál volna tőlem.

Igen kiragadtam azt a mondtatot, ha félreértettem, elnézést, de eléggé félreérthető volt.

Ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy annak ellenére, hogy elfogadom, megértem mennyire nehéz, azzal nem segítek, hogy azt mondom "igen, ilyen a gyereked nyugodj bele". Inkább azzal szeretnék segítséget nyújtani, hogy próbálom megértetni, van rá megoldás, akkor is, ha segítséget kell hozzá kérni.

2015. szept. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:
ok akkor most szerinted vigyem pszichológushoz a gyerekemet mert nem fogad szót?
2015. szept. 3. 11:54
 57/58 anonim ***** válasza:
Igen, lehet menni gyermekpszichológushoz. Nincs ebben semmi rossz vagy furcsa. Segíteni fog tanácsokkal, módszerekkel. Elsősorban ajánlom Vida Ágnes oldalát ott már alapból tudsz olvasgatni, de egy személyes tanácsadásra is elmennék.
2015. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim válasza:
Kérdező totàl megértelek az én lányom is ilyen 2 éves 2 szer voltunk nyaralni eddig de mind 2 szer teljesen ki voltam a fàrafsàgtol pedig házi munka nem volt itthon pihentem ki magam ahhoz is kellett 3 nap az első nyaralàs Horvátország 11 hónapos volt közvetlen tengerparti házat bereltünk miatta 5 felnőtt 1 baba az én kislányom akkor kezdett hisztizni az előtt nem láttam ilyet tőle pl itthon szépen aludt délelőtt delutàn na ott ennek vége volt hisztizett hogy nem akar aludni enni nem akart babakocsiban ülni gondolhatod még menni nem tud ha setàlni akartunk km àt cipelni kb 11 kg volt akkor éjjel ugyan aludt de hajnalban már fent volt teljesen kikeszultem a férjemmel csak veszekedtunk mert nem értettem mi történt vele pedig aludt már máshol is az előtt a idén gondoltam csak 5 nap lesz az is rokonoknàl apukàm is jött velünk ott még egész nap rohangàlni utàna nagy nagy területen mert ahol voltunk hatalmas kert viszont sziklakert kutya macska kaja kint persze belenyulkàl sziklàra màszik magas csúszda magas les gondoltam majd ha megjonnek az unokatesóm gyerekei 4 5 évesek akkor majd jàtszanak de inkább elbuktak előle így egész nap apa anya futkosott utàna medencébe víz jó idő az nem volt hogy furodhessen hiszti hiszti hàtàn egész nap nem evett borzasztó volt nem tudom hová menjünk jövőre hogy ne készüljenek ki nem azt mondom hogy pihenni akarok csak ne legyen kétszer háromszor olyan fàrsszto mint itthon viszont nekem nagyon hiànyzik a tenger az igazi nyarslàs betege vagyok hogy nem tudunk kikapcsolódni már 2 éve segitségunk nincs nagy szülők több 100 km re vannak és tudtam hogy nem pihenni megyünk csak azt nem hogy mint egy zombi úgy jövök haza és még régen utàltam ha haza kellet jönni a nyarslàsbol most már alig vàrtam hogy itthon legyünk úgy hogy nagyon is megértelek ja és az én lányom sincs el meg 2 percet sem egy étteremben ha kihozzàk a kajàt kb 3 falat utàn már menne is
2019. szept. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!