Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most öszintén, anyukák 1-2...

Most öszintén, anyukák 1-2 éves gyerekkel, ti élvezitek egy örökké futkorászó kisgyerekkel, aki még nem beszél, és nem igazán lehet szabályozni, ha elmentek nyaralni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 31. 18:29
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:
amugy meg azt irod nekem kell tudnom mi köti le.Direkt irtam hogy otthon szereti a mesét,de ha idegen helyen vagyunk akkor nem nézi nem érdekli.Amugy szerinted milyen nagy a lehetöségek tárháza egy étteremben ahol ülni lehet és enni,mivel lehet ott lekötni egy gyereket?Kicsit furik a válaszaid.Mintha nem tudnád,hogy egy asztalnál játékon meg tableten kivül mást nem tudsz kitalálni egy gyereknek.Nyilván nem tudsz odavarázsolni egy játszóteret.Vagy nem is értem belegondoltál már abba amit irsz?De szerintem te is csak azért ezt irod,hogy ezt nekem kell tudnom,mert azt gáz lenne bevallani,hogy hát igen,vannak ilyen gyerekek,és van,amelyiknek ilyen a habitusa,nem lehet mit tenni.
2015. szept. 1. 15:59
 42/58 anonim ***** válasza:

De értem és válaszoltam is rá korábban.

Ismerni kell a gyereket és sokáig kitartóan próbálkozni sokféle dologgal. Ennyi a titok, le kell kötni a figyelmét.

Tehát hol nyaraltatok a kicsivel?

2015. szept. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:
39-es két három órát ültök egy étteremben?Neked hány éves gyereked van,aki 2-3 órát hajlandó ülni egy étteremben?
2015. szept. 1. 16:01
 44/58 anonim ***** válasza:

A tabletet és a mesét nem én írtam, pont azt írtam, hogy ha nem tablet, akkor más. Valakivel összekeversz. Ez azt jelenti, hogy minden gyereket mással lehet lekötni, nem értem, ez miért annyira érthetetlen neked.

Nem kell olyan helyre menni a gyerekkel, ahol nem tudod lekötni. Ez nem a gyerek hibája, rosszul választottatok nyaralóhelyet (már ha kiderülne végre, milyen típusú is volt). Ha úgy érzed, hogy kezelhetetlen, akkor nem szabad ilyen helyzetbe kényszeríteni, vagy találd meg a módját, hogyan hatsz rá. Remélem, nem azt várod, hogy így online ismeretlenül a te gyerekedhez adjanak tanácsot. Azt nem lehet.

2015. szept. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:

"De szerintem te is csak azért ezt irod,hogy ezt nekem kell tudnom,mert azt gáz lenne bevallani,hogy hát igen,vannak ilyen gyerekek,és van,amelyiknek ilyen a habitusa,nem lehet mit tenni."

Jó, akkor most már harmadszor írom le neked, hogy az én gyerekeim is ilyenek/voltak. Nem tudom, végre sikerül-e feldolgozni az infót, csak remélni tudom. Tudom mit kellett tenni velük, de én olyan helyre mentem, ahol meg is tudtam csinálni. Néha nem árt tervezni. Nem vagyok hülye, hogy egy szerinted "hiperaktív" gyerekkel elmenjek egy olyan étterembe, ahol csendben kell ülni 1 órát egy kisgyerekkel. Svédasztal kell és lehetőség arra, hogy ki tudjon menni játszani kaja után. De zeke az én gyerekeim, továbbra is azt gondolom, hogy neked kellene tudnod, milyen a gyereked és hova akarod vinni. Nem az én kudarcom, hogy neked ez nem ment. Te pedig arra akarsz kilyukadni, hogy a tiéd kezelhetetlenebb, mi nem tudjuk milyen az. Képzeld, tudom.

Az meg egy hülyeség, ostoba hozzáállás, hogy nem lehet mit tenni.

2015. szept. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:

igen, minimum 2 orát ulunk ott..de ha pl anyosomék is jonnek, akkor hármat is.

a fiamat lekoti a tablett és a telefon is :D 1,5 éves.

ahova járni szoktunk étterembe, ott van gyereksarok, azokat a családokat, akik gyerekkel jonnek általában oda "ultetik". van egy mini "játszotér"-..plusz, az asztalra van készitve szinezo, kifesto és egy "bogre" ceruza. az én fiamat ez is simán lekoti félorára. de ahogyan irtam 2 hetes kora ota visszuk étterembe, hozzá van szokva, amikor már végképp nem birja, na akkor jon a tablett vagy a telefon.

2015. szept. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
Nincs lehetetlen, csak tehetetlen ember... Teljesen mindegy, milyen tanácsokkal látjuk el a kérdezőt, mindenre megvan a kifogása.
2015. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:

Hello én vagyok a 32-es, nem tűntem el, szimplán nem vagyok itt egész nap.

Hogy lehet nevelni egy másfél éves gyereket? Sok próbálkozással, türelemmel vagy ha nagyon elszakad a cérna, egészséges dühlevezetéssel.

Az, hogy a gyerek nem beszél tök mindegy, ha beszél is akkor is tojhat arra amit kérsz/mondasz neki.

A példádra: Oké, első körben olyan éttermet választunk ami bababarát, a legtöbb ilyen helyen adnak valami kis "játékot" a gyereknek, kaptunk mi már mesés étlapot, kiszínezhető maszkot, színezőkönyvet ezekhez 5-6 db zsírkrétát vagy ceruzát. Másodjára biztosra megyek és úgy megyünk hogy éhes legyen, ne legyen fáradt, ha valami jó helyről is jövünk (pl jászótér) akkor onnan ne hisztizve induljunk el.

A játékkal minimum 10 percet el van, ha más nem a levest ki tudod választani vagy még egy pár percet tudtok csalni ha apával felváltva átszotok ti is a játékkal. Ha ki akar jönni a székből miért ne jöhetne? De csak kézen fogva sétálhat körbe a helyiségben esetleg meglesitek a mosdót kezet mosni ilyesmi.

Ha ez nem tetszik neki, mármint hogy nem rohángalhat, visszavezetem a helyünkre, hogy akkor sehová. Ha nagyon beindul a hiszti, kiviszem az étterem elé megnyugtatni egy tíz percre, hogy mire visszaérjünk ott legyen az étel.

Ha éhesen vittem a gyereket, enni fog, főleg ha a kedvencét rendeltem. Utána akár lehet, hogy elpilled, de ha nem hát kérem jön a desszert :) Mindig nyertes ötlet.

Ha ő végzet, de mi még nem jön a nehéz fegyverzet, olyan dolgokat adok a kezébe, amiket amúgy nem kap meg, pl a kulcsom, vagy a pénztárcám, esetleg teló.

Ha ez se jön be, (eddig ez mondjuk csak egyszer egy 3 órás repülő úton volt) akkor jön a tablet és a mese.

Kitartás, türelem, tanulás a saját hibáimból, vasakarat a gyerekkel szemben, ne lássa hogy bizonytalan vagy mikor rá kell szólni, de szeretettel nem haragból. Meg fogja tanulni, de csak ha tanítod neki.

2015. szept. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
Az én lányom pontosan ugyanolyan, amilyen a te kisfiad leírás alapján... Amikor egy éves volt, voltunk vele Olaszországban 5 napot, akkor még talán nem volt annyira durva, de ott is voltak már gondok. Így 2 éves korára... Már csal a Balatonra mentünk vele, az első két nap a 7ből pokol volt, a 2. nap már sírva fakadtam, hogy ezt nem bírom, és miért kaptuk ezt a jó istentől? És tuti, hogy valamit tanulnunk kell ebből... Türelmet meg kitartást főként... Minden ugyanolyan volt, ahogy te leírtad, csak pluszban ő még aludni sem volt hajlandó délután, sehogysem... Az ilyen nagyon eleven gyerekekkel a megoldás, hogy alkalmazkodsz. Pl. gyerekbarát éttermet keresel (ahol van játszósarok, játszótér..stb az asztalok közelében), gyerekbarát hotelt keresel, ahol szintén ugyanezek a dolgok megvannak, és hagyod szaladni, rohangálni rengeteget, úgy hogy olyan helyeket keresel ahol ez nem veszélyes. Pl. egy nagy teret, ahol sokáig szaladhat, rálátsz és nem esik baja, vagy egy nagy rétet...stb. Én sokszor úgy vagyok vele ilyen helyeken, had menjen, majd csak visszafordul. Aztán volt, hogy nem fordult vissza és rohanhattam utána, de másképp nem megy vele, kell neki a szabadság, a mozgás, és a rengeteg inger. A nyaralást lehet élvezni, de nem úgy mint a gyerek előtt, és bevallom őszintén ilyenkor lecsúszik egy-két pohár bor (ha már nyaralunk), ami lezsibbaszt minket agyilag...
2015. szept. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:
Végre valaki aki megért kedves utolsó!-szerintem aki ezt átéli az tudja ezt mindennek lehet nevezni csak nyaralásnak nem!amúgy azt irod hagyjuk hadd fusson el-ez egyszerüen nem kivitelezhetö sehogy sem...mert lépcsökön lezuhan összetöri magát-meg ugye bármilyen bababarát szállodában vagy az ajtók nyitva vannak-ö meg egyszerüen lelép...és soha nem találjuk meg...tudod én is sokszor megkérdem miért adta nekünk ezt a jóisten?de tényleg néha nekem is lecsúszna egy -két pohár bor csak aza a baj hogy én még mindig szoptatok...
2015. szept. 3. 10:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!