Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg engem kell kiröhögni...

Tényleg engem kell kiröhögni ezért?

Figyelt kérdés

Vendégségben voltunk ismerősömnél 4 éves kisfiammal. Mi felnőttek az étkezőben beszélgettünk (nem csak én voltam ott náluk, összesen heten voltunk, ha a gyerekeket nem számtjuk). a gyerekek a szomszéd szobában játszottak (ismerősömnek, akinél voltam, 3 lánya van, velük volt a fiam). Elméletben nem voltak felűgyelet nélkül, hisz ott volt velük egy szobában a legnagyobb, 12 éves lány is.

Egyszer csak kisfiam sírva jön oda hozzám, hogy bántotta a Kati (most így fogom nevezn, ő a legkisebb lány). Nagyon meglepődtem, kérdeztem, hogyan bántotta. Sírva elmondta, hogy Kati elvette az autót tőle, amivel éppen játszott, ő meg visszavette tőle, erre Kati meglökte és ütögetni kezdte. A 12 éves lány ebből nem látott semmit, mert a kisasszonynak fontosabb volt, hogy a telefonját nyomkodja, a 6 éves húga, meg szintén a telefont nêzte.

Én ezen nagyon felhúztam magam, mert ha figyelt volna, meg tudta volna akadályozni, hogy a neveletlen kislány rátámadjon a fiamra. Erre az egész asztaltársaság röhögni kezdett, hogy inkább a fiamon kéne számonkérnem, hogy hogy tudta meg verni egy kisbaba (Kati nemsokára másfél éves lesz, tehát már nem volt helyes kifejezés a kisbaba szó, de amikor ezt megpróbáltam kifejteni nekik, még jobban mulattak rajtam). Hihetetlenül dühös lettem, és megmondtam a kedves szülőknek, hogy inkább nekik kéne megnevelniűk a lányukat, mert attól hogy egy gyerek kicsi, még nem h ûlye. Erre még nekik állt följebb, hogy Kati fele akkora, mint az én gyerekem, és hogy én neveltem ilyen életképtelenre a fiamat. Gyorsan felöltöztünk és eljöttünk onnan, de még mindig ezen pörgök.

Eddig se volt túl közeli viszonyom ezzel a családdal, de ezek után már nem is lesz, az biztos. Szerintetek kinek van igaza? Nekem, amiért a fiam mellé álltam, vagy az ismerősöméknek, amirért letojják, mit művel a gyerekük, mert "még kicsi"?



2017. febr. 19. 14:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/111 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, a mi a szocializált abban hogy nekiáll sírni mert egy másfél éves megütötte? Láttál te már szocializált(ovis, iskolás) gyereket? A szocializáció azt jelenti hogy beilleszkedik a neki való társadalomba, és megtudja védeni magát. Gondolom a te gyereked is ilyen kis nyámnyila mint a kérdezőé. Itt csak a gyereket sajnálom, ilyen jellemmel halálra fogják szekálni az erősebbek.
2017. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/111 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező te gyámoltalannak neveled a gyereked, de más gyerekénél javasolnád a fenékre csapást? Neked kellett volna megtanítani a fiadnak hogyan álljon ki magáért. Itt az egyedüli hibás te vagy... másfél éves még nem fogja megérteni, főleg hogy alapból az az ő játéka. Ebben a korszakban még "irigyek" ragaszkodnak a személyes tárgyaikhoz...olvass egy kis fejlődés lélektant.
2017. febr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/111 A kérdező kommentje:

Nem kamu, már miért lenne az? Csak mert még nem találkoztál ilyennel, és nem tudod elképzelni, hogy ilyen is van? Pedig vannak szelíd kisfiúk és erőszakos kisgyerekek is, hiába nem hiszed el.


Igen, kezdett volna ő is lökdösődni?

Igen, tényleg nem a 12 éves lány felelőssége, de ott hirtelenjében rá tudtam csak zúdítani a haragomat, hisz ha nem nézte volna olyan elmélyülten azt a kütyüt, felfigyelt volna rá, hogy mit csinál a testvére.

2017. febr. 19. 15:00
 14/111 anonim ***** válasza:
94%

A 12 éves lány nem dada, hanem egy gyerek. Ha el akarod kerülni az ilyesmit ne bízd egy másik gyerekre a gyerekedet.

Ilyen jellegű konfliktusok egy ovodás korú gyereket naponta érnek, így elég életszerűtlen a történet hogy ezen ennyire kiborult a fiad, mi lehet vele akkor az oviban, ahol nem egy másfél éves, hanem egy kortársa vagy egy nagyobb gyerek az "ellenfél"?

A másfél évesek döntő többsége így viselkedik közösségben, mint a kislány, ami nem azt jelenti, hogy nem kell rászólni, de neked mint felnőttnek túlzott a reakciód, hiszen egy totyogótól nem várhatsz el a korát meghaladó viselkedést, mert nem hülye ugyan valóban, de még ezen a szocializációs szinten van.

Ha magukra hagytok egy csapat gyereket ne csodálkozzatok ha a maguk módján rendezik az ügyeiket.

2017. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/111 anonim ***** válasza:
13%

11

Az hogy

1 nem veszi el mastol a jatekot

2 tudja hogy nem szabadna masnak sem

3 nem verekszik

4 serelmezi ha más igen


Ha nem lenne szocializalt helybol vagta volna a kisebbhez az autot.

2017. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/111 anonim ***** válasza:
96%

Ne haragudj kérdező, de az szomorú, hogy te gyereket nevelsz és ennyire nem értesz hozzájuk. Legközelebb amikor az oviba mész, ülj le a kispadra az óvónők mellé, percenként jönnek majd oda gyerekek azzal, hogy x elvette a játékomat/meglökött/bántott, az óvónők oda sem mennek ilyen esetekben, teljes joggal egy egész csoportra kell vigyázniuk, csak annyit mondanak, hogy jól van menjél vissza játszani, játsszál mással, másik játékkal.

Csak gyerekek, nekik ez a központi problémájuk, mert ovisok, de egy felnőtt nőtől elvárható, hogy átlássa a helyzetet és ne menjen le erre a szintre, amire te lementél. Főleg, hogy a fiad ahhoz fog hozzászokni, hogy anya még egy ilyen piszlicsáré ügyben is intézkedik, így soha nem lesz önálló.

2017. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/111 anonim ***** válasza:
93%
DE nem az ő, hanem te és a másik szülőpár feladata lett volna figyelni a gyerekekre, sokkal nagyobb baj is lehetett volna.. a 12 éves meg pont úgy viselkedett, ahogy egy 12 évesnek kell. És egy másfél évesre ne, hiszem hogy használható az erőszakos szó, hiszen nem tudatosan csinálja, nem azért tette, hogy szándékosan bántsa a fiadat, hanem meg akarta védeni a tulajdonát. Oviban, bölcsiben is ez megy, hogy mindig az a játék kell nekik amivel a másik játszik, és a szocializációhoz tartozik az, hogy megtanuljanak tudatosan kiállni magukért. Nem azt mondom, hogy a fiadnak vissza kellet volna ütni, nagyon helyesen tette hogy inkább otthagyta, de meg kell tanulnia kezelni az ilyen helyzeteket, és ebben te lehetsz a segítségére, mert te mutatod a mintát.
2017. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/111 A kérdező kommentje:

Régebben az oviban is voltak ilyen konfliktusai, de mióta beszéltem az óvónővel, már jobban figyel rá.

Érdekes, az én fiam 1,5 évesen nem csinált ilyesmit, mégis teljesen elfogadottnak tartjátok, hogy egy 1,5 éves neki menjen valakinek. Vagy az én gyerekem túl jólnevelt?

2017. febr. 19. 15:06
 19/111 anonim ***** válasza:
88%

"hisz ha nem nézte volna olyan elmélyülten azt a kütyüt, felfigyelt volna rá, hogy mit csinál a testvére."

Ha te is ott lettél volna a gyereked közelében és nem kint trécselsz, akkor te is felfigyeltél volna rá, hogy mi történik odabent!

Na, és akkor ez hogy hangzik? Mert ezzel az erővel ezt is mondhatnánk. Függetlenül attól, hogy tudjuk, hogy nem szabad a gyerek mellett állandóan ott lenni, hagyni kell őket a maguk módján együtt lenni, nem kell mindig őrizni őket.

És tudod a te 4 éves kisfiad már óvodás, közösségben van, 2 és fél évvel előrébb van, mint egy másfél éves, aki még nem jár közösségbe és még nem tud annyit mindent, mint a te 4 évesed. Szóval bár részben igazad van, de nincs kizárólag neked igazad! Ez egy teljesen normális és a korának megfelelő reakció volt egy másfél évestől függetlenül attól, hogy nyilván nem szabad ráhagyni. De a te gyerekednek sem szabad mindent eltűrni. És nem azt mondom, hogy üsse meg a másik gyerekét, mert nem kell, de ha elvette a kislány a játékot, akkor mondja meg a fiad, hogy ő is szeretne vele játszani, ha meg látja, hogy olyan a kislány, akkor játsszon másik játékkal. Vagy rendezze le a maga módján.

És te azt mondod, hogy a te gyereked nehogy már visszaüsse a gyereket, ugyanakkor egy ilyen semmiségért elvárnád, hogy a szülei a hátsójára üssenek a kislánynak? Azért gondolkozz már el egy kicsit te is!

2017. febr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/111 anonim ***** válasza:
88%

Nekem 1,5 éves a lányom.

Ebben az esetben visszamentünk volna a szobába ahol játszanak és mondtam volna a fiadnak hogy játszon nyugodtan. A lányomnak meg hogy azzal játszon amivel a többiek nem. És persze h nem verekszünk.


DE! Bár nem nevettelek volna ki, én is viccesnek találim h a 4 évesed ezt így reagálta le.


A 12 éves pedig nem bébiszitter! Nehogy már az " idegen" kislánytól várd el hogy védje a fiadat a kishúgával szemben.....

2017. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!