Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy érdeklődjek sértődés...

Hogy érdeklődjek sértődés nélkül a gyerekről?

Figyelt kérdés
2 éves 2 hónapos kis családtagról van szó, akivel kb 2-3 hetente találkozom. Járni kb másfél évesen kezdett úgymond stabilan. Ez még teljesen rendben van. Viszont beszélni egyáltalán nem tud. Konkrétan nem ad ki semmilyen hangot (síráson kívül persze). Se gügyögés, se hangutánzás, se szófoszlányok, semmit se. Az igen-nem kifejezést sem használja, fejrázással sem. A szülők viszont sértődősek, így elég kényes témának érzem a gyereknevelést szóbahozni. Mégis akkor hogyan kérdezzek rá, hogy miért nincsenek fejlesztve a képességei a gyereknek? Nem oktatni szeretném őket egyáltalán, csak érdekelne, hogy tanítgatják-e egyáltalán bármire...kérnek-e tőle bármit is, hogy megcsináljon. Mert ilyet sosem hallottam/láttam tőlük. Maximum annyit, hogy "gyere ide".

2018. ápr. 23. 10:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
100%
Ha családtag, mint írod, akkor családtag a gyerek nagymamája, nagynénje stb. is. Miért nem kérdezed meg őket óvatosan, puhatolózva, ha ennyire aggódsz?
2018. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 A kérdező kommentje:
Anyuka nem mesél semmit, más családtagtól tudom azt is, hogy a védőnő már kifejezte nem tetszését pár dologgal kapcslatban.
2018. ápr. 23. 10:37
 13/61 anonim ***** válasza:
98%

3 éves korig "illik" elkezdeni beszélni. Ha nem látod rendszeresen pár órára a gyereket "feloldódott" állapotban csak futtában, mikor is ő pl. inkább az anyja mögé bújik, akkor tényleg nem vonhatsz le következtetést arról, mit szoktak vagy sem vele csinálni.

Ha szeretnél róla beszélgetni, infót szerezni, ne direktbe kérdezd meg, hogy ugye látta orvos vagy ugye szoktak vele mondókázni, mert az a gyanúd, hogy csak a tévé előtt ültetik egész nap ... hanem érdeklődj arról mit szeret, hol jártak, ott mi történt, milyen volt a napjuk, nemtudomén megette-e az ebédet :) - minden szülő szívesen beszél a gyerekéről. Ha közeli barát, rokon vagy, és vagy annyira jóban vele és fúrja az oldalad a teljesítménye, hát vállald be órára, rögtön fogod látni, hogy megérti-e, amit mondasz és megérteti-e magát mutogatással, arckifejezésekkel. Ha igen, valószínűleg fog majd beszélni is.

Az én egyik gyerekem 2 és fél éves koráig csak azt mondta, hogy "eeee" (akkor azt hittük, ennél nincs idegesítőbb). Aztán összetett mondatokkal kezdte egyik nap, az ilyen foszlányok meg állathangok kimaradtak. De addig is nagyon jól instruált mindenkit :)

2018. ápr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
84%
2-3 hetente vagy velük, és ebből vonszolta le következtetéseket? Honnan tudod hogy hogyan bánnak a szülők a kicsivel, hogy foglalkoznak vele, mikor nem vagy ott?
2018. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
69%

Írod, hogy az orvos szerint a szülő babaként kezeli, most meg a védőnő is tud róla! Ezek szerint fognak intézkedni, nem neked KELL (akár sértődéssel, akár anélkül)...

Én csak az óvónőjét sajnálom a gyereknek előre is, főleg a szülők miatt...

2018. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
57%

Nem értek egyet az előttem szólókkal. Ez a gond sok emberrel hogy Ja nem a te dolgod mit foglalkozol vele , biztos rosszindulatú vagy. Pont hogy a doki védőnő nem látja sűrűn a gyereket es nem tud tiszta képet kialakítani róla ha a szülő mondjuk nem őszinte , aztan bekerül az oviba es bumm küldik is fejlesztésre meg kivizsgálásra , aztan a szülők vannak felháborodva h de az o gyerekével semmi baj , tudom tapasztalatból mondom gyerekekkel foglalkozom.

Nyilván tény hogy ez a szülők dolga lenne es ha ők nem fogadjak el a segítséget tanácsot nem tudsz mit tenni . Pedig sokan nem tudják hogy a korai fejlesztés a leghasznosabb

2018. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
74%

Ezt bírom, ha valaki azt látja, hogy valahol nem úgy fejlődik a gyerek, ahogy kell és észrevételezi, vagy csak érdeklődni szeretne, mert lehet, hogy ha tényleg baj van, akkor tud segíteni (igen, van ilyen), akkor egyből leoltják, hogy mi közöd hozzá.

De, amikor halálra éheztetnek/vernek stb. egy kisgyereket, akkor egyből mindenki jön, hogy hol volt a védőnő, orvos, SZOMSZÉD, BARÁTNŐ, NAGYI vagy bárki, aki észlelte volna és jelentette volna.


Most akkor, ha valaki gondot érez, akkor kussoljon vagy ne?!!! Döntsétek már el.


Én pl. nem vettem észre, hanem az anyósom, hogy a gyerekkel rosszul tartja a fejét 2 hetesen, és kiderült hogy igaza volt. Nem megsértődtem, hanem örültem, hogy "belepofázott", hogy felhívta a figyelmem egy általa furcsának vélt dologra. Mi nem megsértődtünk, hogy belepofázik, hanem elvittük kivizsgálásra a gyereket és tényleg gyógytorna kellett neki.


Visszatérve a kérdezőhöz, írja, hogy a védőnő is nemtetszését fejezi ki, és a közeli családtagok sem tudnak semmit, akkor ott nagy gáz van, valszeg a szülők homokba dugják a fejüket, hogy semmi baja a gyereknek, miközben van!!! Mert az nem normális, hogy 2,5 évesen egy hangja nincs, nem szól semmit, nem ad testi jelzéseket sem (pl. igen-nem bólogatással).


És igen, van gyerekem, 3 éves, plusz a többi gyereket is látom, hogy mit tudnak és a legelmaradottabb is többet teljesít, mint ez a kicsi.


Amúgy a szülők sértődése is alapot ad arra, hogy gond van, mert ha járatnák pl. fejlesztésre, akkor egy sima kérdésre mondanák, hogy "hát igen, tudjuk, de járunk fejlesztésre." Stb.


Annyira bírom, hogy minden szaron megsértődnek a kismamák. Én kismama létemre nem mertem már más kismamákat megkérdezni, (nem tanácsot adni, hanem kérdezni úgy általában a "hogy vagytok"-on kívül) és általában besértődtek.

2018. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
52%
Nem sok közöd van hozzá. Ha a szülők nem mondanak semmit erről, akkor valószínű mert ők is így gondolják.
2018. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm, van remény hogy értelemes, nem "ős-véranya" típusú nők is hozzá tudnak ehhez szólni. Éppen ez jutott eszembe nekem is, de az ilyeneknek mondhat bármit az ember, én leszek a szar mert mit pofázok. Tehát az, hogy attól még, hogy valaki gyereket szül, attól még lehet hülye. És ha ez miatt egy gyerek nem tud fejlődni rendesen, akkor a családtagok dolga, hogy puhatolózzanak és igyekezzenek segíteni. Persze le is szarhatom az egészet, megvan nekem a saját életem minden problémájával, csakhogy közben szeretem ezt a gyereket és rossz látni, hogy visszamaradott lehet. Az is igaz, hogy nekem nincs gyerekem. És? Arról nem is beszélve, amit az egyik hozzászóló írt, hogy ha meg megvan a baj, akkor egyből nagybetűkkel tüntet mindenki hogy "dehát dehát a család hol volt meg miért nem vették észre, meg miért nem szóltak". Nem, akkor kell nyavalyogni ha már baj van, meg kell előzni.
2018. ápr. 23. 11:07
 20/61 anonim ***** válasza:
24%
Akármennyire szereted, akkor sincs közös hozzá. Lehet a szülő h.ülye, de akkor is ő a szülője nem te. Nem a te dolgod. Mit nem értesz?!
2018. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!