Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy érdeklődjek sértődés...

Hogy érdeklődjek sértődés nélkül a gyerekről?

Figyelt kérdés
2 éves 2 hónapos kis családtagról van szó, akivel kb 2-3 hetente találkozom. Járni kb másfél évesen kezdett úgymond stabilan. Ez még teljesen rendben van. Viszont beszélni egyáltalán nem tud. Konkrétan nem ad ki semmilyen hangot (síráson kívül persze). Se gügyögés, se hangutánzás, se szófoszlányok, semmit se. Az igen-nem kifejezést sem használja, fejrázással sem. A szülők viszont sértődősek, így elég kényes témának érzem a gyereknevelést szóbahozni. Mégis akkor hogyan kérdezzek rá, hogy miért nincsenek fejlesztve a képességei a gyereknek? Nem oktatni szeretném őket egyáltalán, csak érdekelne, hogy tanítgatják-e egyáltalán bármire...kérnek-e tőle bármit is, hogy megcsináljon. Mert ilyet sosem hallottam/láttam tőlük. Maximum annyit, hogy "gyere ide".

2018. ápr. 23. 10:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:
Kérlek fejtsd már ki, hogy neked mégis mi a problémád mert már tényleg nem értem... az a bajod, hogy próbálok odafigyelni a családtagjaimra? Szerinted ha probléma van egy családban akkor mindenki dugja homokba a fejét, foglalkozzon magával és fogja be a száját?
2018. ápr. 23. 11:27
 22/61 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom te ki vagy a történetben, de a én gyereknevelésembe a férjemen kívül ne szóljon bele senki. Max meghallgatom a nagyszülők véleményét, aztán vagy elfogadom vagy nem. De a gyerekem életéről majd én meg a férjem gondoskodunk. Nagynéni, unokatestvér tököm tudja még kinek az okosságai nem hatnak meg.
2018. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
34%
Szóljál bele nyugodtan, de biztosan meg fognak sértődni. Nem tudom, hogy gondolod, hogy közlöd velük nem is gügyög a Palika, vigyétek már el fejlesztésre, védőnő is mondta, hogy gáz van vele (ezt amúgy te honnan tudod?) és majd jó képet vágnak hozzá? Hát nem.
2018. ápr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
32%
Mi ez a sok "beleugatok a mások életébe" kérdés ma reggel? Kérdező foglalkozz már saját magaddal!
2018. ápr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, nem érted, hogy ez nem belepofázás? Egy sima kérdés az anyukától. Ime, a szitu.


- Szia Rozi, hogy vagy? Hogy van Balázska?

- Köszi, jól.

- Azt vettem észre, hogy amikor nálatok vagyok, akkor nem akar velem játszani és nem is szól semmit? Mi a baj? Fél tőlem?

- Nem, nem fél.

- Igen, de semmilyen kommunikációt nem nyújt felém. Nem mosolyog rám, meg semmi, és ha meglát, elbújik, ebből gondoltam, hogy fél tőlem.

- Nem, ő mindenkivel ilyen.

- És ez jó viselkedés a korában? Csak azért kérdezem, mert kevés gyerek van körülöttem, nem tudom.


Itt 2 válasz lehetőség van:

1. - Igen! (Itt vége a beszélgetésnek, mert ha a kérdező észrevételezi, hogy ő olvasta, hallotta stb., meg úgy érzi, hogy egy kicsit le van maradva, akkor egyből belepofázásnak minősül.)


2. - Nem, nem normális, ezért szoktuk vinni xy fejlesztésre, stb. (Kielégítő válasz, amiről udvariasan tovább érdeklődhet a kérdező.)


Amúgy az, hogy felhívjuk a szülő figyelmét, hogy figyeljen már oda a gyerekére, mert semmilyen kommunikációs eszközt (nem beszédre értem) nem használ, amit már másfél évesen is használnak az egészséges gyerekek, akkor nem megsértődni kell, hanem elhúzni az orvoshoz, mert a figyelemfelhívás egy problémára az nem nevelés, hanem figyelemfelhívás egy problémára.

A nevelés az lenne, ha megmondaná, hogy mikor ültesse bilire. De ha csak rákérdezünk arra, hogy figyelj, a gyereked miért nem reagál le dolgokat, talán nem hall? Akkor az egy kérdés nem tanács, és a kettő között különbséget kellene tudni tenni.

2018. ápr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
65%
25-ös vagyok, a 23-asnak szólt, amit írtam, nem 24-esnek.
2018. ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Mindenki csak csőlátásban foglalkozzon a saját életével! Ha valami nincs rendben a családban, ne szóljatok csak lessetek kussban. Ha valaki rosszul van az utcán, ne nézzetek oda, biztos részeg. Nagyjából ez a szint a menő itt úgy látom. Gratulálok nektek. Ennyi rosszindulat és indulat, mint ami itt van... nem semmi.
2018. ápr. 23. 11:55
 28/61 A kérdező kommentje:
Kedves #25-ös! Ne várj sokat az ilyenektől, én már feladom :) Értelmes ember felfogja a különbséget az érdeklődés és a kioktatás között. Valószínűleg neki sokat szólnak bele az életébe, azért nem érti mi a különbség. Vagy egyszerűen csak fröcsög belőle az indulat... Köszi, hogy írtál ilyen kis szituációs problémát, sajnálom, hogy más nem volt azon a szinten, hogy ilyen tanácsot adjon. Pontosan ilyesmi párbeszédet szeretnék én is, csak igyekszem minél finomabb lenni, hogy tényleg nehogy sértődés legyen :)
2018. ápr. 23. 11:58
 29/61 A kérdező kommentje:
*szituációs példát
2018. ápr. 23. 11:59
 30/61 anonim ***** válasza:
9%
Az se semmi hogy hétfő délben így ráérsz más gyereknevelésével foglalkozni.
2018. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!