Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy érdeklődjek sértődés...

Hogy érdeklődjek sértődés nélkül a gyerekről?

Figyelt kérdés
2 éves 2 hónapos kis családtagról van szó, akivel kb 2-3 hetente találkozom. Járni kb másfél évesen kezdett úgymond stabilan. Ez még teljesen rendben van. Viszont beszélni egyáltalán nem tud. Konkrétan nem ad ki semmilyen hangot (síráson kívül persze). Se gügyögés, se hangutánzás, se szófoszlányok, semmit se. Az igen-nem kifejezést sem használja, fejrázással sem. A szülők viszont sértődősek, így elég kényes témának érzem a gyereknevelést szóbahozni. Mégis akkor hogyan kérdezzek rá, hogy miért nincsenek fejlesztve a képességei a gyereknek? Nem oktatni szeretném őket egyáltalán, csak érdekelne, hogy tanítgatják-e egyáltalán bármire...kérnek-e tőle bármit is, hogy megcsináljon. Mert ilyet sosem hallottam/láttam tőlük. Maximum annyit, hogy "gyere ide".

2018. ápr. 23. 10:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
36%

48-as, ez már üldözési mánia. Ha valaki gyereket akar elrabolni, akkor nem kell neki a neve. Amúgy azzal marha sokra megy, ha tudja, hogy Lilike.


De te is rosszul közelíted meg, mert nem a címét, számát, PIN kódját kérdeztem, csak a nevét, amit amúgy anyuka random mód bemondhat bármit.


Szerinted tőlem hányszor kérdezték meg úton-útfélen mindenféle korosztály, hogy hívják a fiam? Hát elmondom, hogy a közértes nénitől, a talponállóban iszogató "bölcs" emberektől (igen, mert a közelünkben lévő kis közért előtt mindig van pár piás) kezdve szinte mindenki, és nem akarták elrabolni egyszer sem.


Szóval hidd el nekem, mint kisgyerekes anyukának, hogy a mostani anyukák nagyon nagy része úgy bezárkózott, meg olyan üldözési mániában szenvedő sértődékeny mimózalelkű nő, hogy fokozni már nemigen lehetne.


Tehát, amikor ott van a gyerekem velem, és a játszón(!) nem lehet semmiről beszélgetni velük, mert minden baj, ha kérdezel, akkor ne velem legyen már a baj. Persze lehet, hogy én lakok sz'r helyen, de egy CSOK-os lakóparkban, ahogy szinte csak kisgyerekesek laknak, a 3 év alatt 2 anyukával tudtam érdemben beszélgetni és valamilyen kapcsolatot kialakítani, hogy együtt sétáltassunk gyereket stb.

2018. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 A kérdező kommentje:
Valószínűleg egy olyan személlyen találkozhattál, mint ez a "kedves" válaszoló. Nyugi, mi vagyunk a hülyék úgyis... :D
2018. ápr. 24. 12:02
 53/61 anonim ***** válasza:
63%

Semmi rosszat nem írtam, nem tudom mivel érdemeltem ki a "kedves" jelzőt, de leírtad, hogy a szülőkkel sem beszélsz. Talán velük kellene javítani a kapcsolaton.

Egyébként nincsenek fóbiáim, szivesen elbeszélgetek bárkivel, de senki nem az volt a második kérdése hogy hívják a gyereket. Attól, hogy összemosolygok valakivel a buszmegállóban még nem fogunk névjegykártyát cserélni. A kutyák nevét szokták megkérdezni, hogy magukhoz tudják hívni megsimogatni pl. De a gyereknek leginkább a korát kérdezik meg. Szerintem erre válaszoltak volna.

Az előző válaszoló meg nagy szoptatás fan lehet. Egy sima kérdéstől még senki nem sértődött meg akkor sem ha tápszeres volt a kicsi. Viszont itt 1 évest már senki nem szoptat a játszón. A pici babákat igen, senkit nem zavar, de egy egy évesnek már nem létszükséglet nyilvános helyen a szoptatás. Tud enni, inni abba pedig senki nem szól bele otthon mit csinálsz. Kivéve ha mindenáron a saját véleményed akarod ráeröltetni a másikra.

2018. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
31%
Már a gyerek nevét sem lehet megkérdezni, hát én beszrok 😂😂😂
2018. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
37%
Miért kellene? Tőled hányszor kérdezték meg random idegenek az utcán, hogy hívnak? És tényleg bárkinek kérdés nélkül bemutatkoznál?
2018. ápr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
38%

Hogyhogy miért kellene? Mert mit tudsz kérdezni ezen kívül egy kisgyerektől? Hány éves vagy, mi a neved. Normálisabb szülők meg is tanítják nekik elég hamar.

Azért érezzed már a különbséget két felnőtt bemutatkozása között, meg egy kisgyerek esetében... édes jó istenem, ez már üldözési mánia a javából..

2018. ápr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy sok a veszélyes alak mostanság, na de azért... Ennyi erővel rá se nézzen senki a gyerekre, mi? Emlékszem, mikor én kiskoromban mentem Anyukámmal a városba,piacra, hát ha 20 ember nem kérdezte meg hogy hogy hívnak vagy hány éves vagy, akkor egy se. Mit kell mimózáskodni? Ha rosszarcú, gyanús alak megy oda hozzá, hát nyilván abban a pillanatban kapd is fel és nyomás elfelé, de azért a két példa közt nagy a különbség...
2018. ápr. 24. 15:11
 58/61 anonim ***** válasza:
24%

53-as

"Egy sima kérdéstől még senki nem sértődött meg akkor sem ha tápszeres volt a kicsi. Viszont itt 1 évest már senki nem szoptat a játszón."


Szövegértés 1-es, leülhetsz. Azt írtam, hogy én még szoptattam a fiam, és nem azt, hogy ott a játszón, főleg mivel a fiam épp a homokozóval ismerkedett. De ezt is írtam. Mégis hogy a rákban tudnám úgy megszoptatni a gyereket, miközben az a homokozóban van?


Azt úgy értettem, hogy úgy általában szopizott még, mivel 16 hós koráig szopizott, és nem úgy, hogy ott a helyszínen. (Amúgy meg soha nem szoptattam nyilvánosan, még letakarva sem.)


Különben én is meglepődtem a reakcióján, lehet, hogy volt előzménye már másokkal, családdal vagy mittudomén, és én voltam az utolsó csepp a kérdésemmel, nem tudom, csak érted, na... fura volt.

2018. ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
78%

58, komolyan nem érted, hogy csak a gond nélkül hosszan szoptatók között találsz olyat, aki esetleg szívesen cseveg veled a cicikézésről?


A másik tábornak 1) érdektelen, 2) kellemetlen a téma, mert vagy fájó pont, hogy nem tudott annyi ideig, mint szeretett volna, vagy egyáltalán nem akart.


Egy 1 éves mellett pedig ráadásként azért bunkó dolog ilyenről érdeklődni, mert egy 1 évesnek már kicsit sem életbevágó, hogy szoptassák, te pedig mégis azalapján akartad megítélni a másik anyát (=bezzegelni kicsit).

2018. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
23%

59-es te nem érted. Mivel nekem nincsenek ilyen fóbiáim, mint az anyukák 80%-ának, ezért én bármiről szívesen csevegek és fel nem merült benne, hogy ez bántó lehet, elvégre nem azt kérdeztem, hogy milyen pózban hozták össze a gyereket, ráadásul az engem megtalált kérdések között a top 3-ba volt, a 1. van-e tejem, 2. jó baba-e, 3. hogyan szültem. És nem sértődtem meg, mivel én a hangsúlyon szoktam, nem magán a kérdésen, és ahogy írtam előzőleg engem tényleg a közértes nénitől kezdve munkatársnőkön át mindenki megtalált. Ezek szerint ha olyan lelkigyenge lennék, mint ezek, akkor már rég főbe lőhettem volna magam.


És amúgy nem akartam vele kibeszélni a szoptatást, csak egy kib.szott kérdés hagyta el ezzel a számat és pont. Ennyi erővel megkérdezhettem volna, hogy milyen pelust használ, csak épp nem az jutott eszembe. De az ilyen nők komolyan még azon is megsértődnének, ha a pelusról kérdezném, mert tuti belül örlődik, hogy nem volt kitartó a pelusmosásban, ezért eldobhatót használ, és most de sz.r neki, jajjaj. De ezt mégis honnan a tökömből találjam ki.

Ennyi erővel tényleg semmiről nem lehet beszélgetni senkivel, mert mindenbe bele lehet kötni.

2018. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!