Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a férjetek elverné a gyerekek fenekét úgy hogy te nagyon ellene vagy a veréssel fegyelmezésnek?

Figyelt kérdés

Az igaz hogy nagyon hisztis és szófogadatlan volt ma a fiunk, este elalvás előtt megint hisztizett valamin, mire a férjem kettőt rávágott a fenekére. A másik szobában voltam, de oda hallottam hogy mekkorát csattant, és utána nagyon piros is volt neki. Lehet hogy rosszul reagáltam, de sajnos még ott rögtön a gyerek előtt elkezdtem veszekedni vele, és azt mondtam, hogy elmegyünk a gyerekkel együtt ha még egyszer előfordul ez, ezt is hallotta a fiunk. 4 éves.

Tudom hogy az nagyon rossz ha látja hogy a szülei nem értenek egyet valamilyen nevelési kérdésben, de elszakadt a cérna hogy ilyet csinált. Azt utána elmondtam a fiamnak, hogy abban igaza volt apának hogy szót kell fogadni, meg nem szabad így hisztizni, de amiatt hogy megütött mérges voltam rá, mert az nem jó.

A férjemnek nem tudom mit mondjak, még mindig nagyon mérges vagyok rá. Szerintem ez ráadásul pont nem volt annyira durva hiszti, hogy így reagáljon rá.

Mit tennének?

Nagyon rosszul keteltem?


2018. aug. 20. 23:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
41%

Úgy csináltok, mintha legalább kék-zöldre verte volna a férj a gyereket.... Nem kell túlzásba esni, az ég világon semmi baja nem lesz 1-2 fenékre csapástól, legalább ő próbálja nevelni a gyereket, ugyanis ha egy 4 éves ilyen szinten hisztis és szófogadatlan, az csak annyit árul el, hogy eddig kb minden rá lett hagyva, mert "jajjalelkecskéje", most meg b*aszik szót fogadni. Igen is van az a pont, amikor elszakad a cérna és odacsap egyet az ember, hogy felfogja komolyan mondta a szülő, amit mondott és ideje lesz viselkedni! Ez pedig messze nem számít gyerekbántalmazásnak, még viccnek is rossz próbálkozás.

Ellenben az, h te máris nekiugrasz h jól elköltöztök és mindezt a gyerek előtt, na az no komment. Ezzel sikerül annyit elérni, h a gyerek továbbra is lefossa, amit kértek tőle. Épp annyira a férjed gyereke is, mint a tied, ő meg lehet azzal a módszereddel nem ért egyet, hogy még csak csúnyán se nézzünk a gyerekre. Na, akkor jogos lenne az ő részéről is, ha neked ugrana a gyerek előtt?! Gondolkozz már. Nem megkínozta azt a gyereket!

2018. aug. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:
De bocsánat, de hol írtam hogy olyan szinten szófogadatlan és hisztis és lefossa hogy mit akarunk???? Azt írtam, hogy TEGNAP olyan napja volt. Nektek nem szokott szár napotok lenni? Olyankor rögtön elver titeket valaki?!
2018. aug. 21. 10:51
 23/69 A kérdező kommentje:
Tegnap valóban sokat hisztizett meg nem fogadott szót, TEGNAP. Néha velem is előfordul hogy ideges vagyok vagy szar kedvem van, csak egy négy évesen még így jön ki. Lehet a front volt rá ilyen hatással, itt eléggé lehült a levegő. Ezért rögtön oda kell csapni? Azért némi türelem elvárható szerintem.
2018. aug. 21. 10:54
 24/69 anonim ***** válasza:
27%

"este elalvás előtt megint hisztizett valamin"


MEGINT. Te magad írtad, vagy talán elfelejtetted? Ebből elég egyértelműen az jön le, hogy ez nem 1-2 alkalommal fordult elő, hanem sokadjára. Kötve hiszem, hogy ha néha 1-2x előfordul, hogy hisztizik a gyerek, akkor a férjednek egyből elborul az agya és rácsap, hisz ahogy a szavaidból leveszem, eddig nem fordult elő, h rácsapott volna, mert akkor azt is sérelmeznéd itt, plusz feltételezem nem tartod olyan agresszívnak a férjed, hogy azt gondold rá minden hisztire azonnal a fenékre csapás a megoldás. Tehát elég ellentmondásos a dolog.

Egyrészről leírod, hogy megint hisztizett a gyerek, aki 4 éves és akit a férjed ezek szerint eddig soha nem ütött meg, de ha egyszer besokall az újabb hisztitől és odacsap a fenekére, akkor máris neki kell esni...

Valószínűleg gyűlt már benne ez a hiszti dolog, hogy lefekvés van és ismét megy a hiszti. Nem kell ekkora tragédiát csinálni ebből. Ő is emberből van és nem kötélből vannak az idegei! Nem kell ennyi miatt azonnal elköltözéssel fenyegetőzni. Mintha tényleg véresre verte volna azt a gyereket, úgy viselkedsz..

2018. aug. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:
A megint azt jelenti aznap többedszer. Ez nem világos???
2018. aug. 21. 11:33
 26/69 anonim ***** válasza:
18%

Tudod kérdező, még csak 4 éves a gyerek. Tudod te, hogy hány évig lehet még borzasztóan rossz napja annak a gyereknek? Vagyis számtalan olyan helyzet lesz még, amikor is hisztis lesz, szófogadatlan és ha mindig csak ráhagyod, akkor előbb utóbb majd egyre több ilyen lesz, mert azt látja belőle a gyerek, hogy ja, hát ezt lehet csinálni, akkor majd csinálja még többször, mert semmi szankció nem lesz.

Nem vagyok én se híve a testi fenyítésnek, de azért, mert néha elszakad a cérna, betelik a pohár, vagy tényleg olyat csinál a gyerek és a szép szóból már nem ért, akkor nem fog lelki beteg lenni egy popsira veréstől. Ez nem egyenlő a gyerekbántalmazással. Természetesen, ha lehet, akkor kerülni kell, viszont ha a gyereknek lehet rossz napja, mert állításod szerint csak tegnap volt rossz napja, akkor apukának nem lehet rossz napja és megbocsáthatatlan, hogy rávert a popsijára? Amúgy meg miért nem nevelted akkor meg tegnap te a gyereket a te módszereiddel? Gondolom mert nem segített...hét a férjed, ha nem is jól, de legalább megoldotta. A gyerek ebből biztos értett.

Viszont az, hogy a férjeddel így leálltál a gyerek előtt, hát tudd meg, hogy a gyerek felnő egyszer, sokkal inkább fogja nyeregben érezni magát és ezt marhára ki fogja tudni használni, ha így viselkedsz és a kapcsolatotokat is teljesen tönkre fogja tenni. Míg a gyereket egy popsira verés nem fogja tönkretenni, ellenben megtanulja, hogy kétszer is meggondolja, hogy hogy viselkedjen.

2018. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 A kérdező kommentje:

Nem tudtam akkor én megoldani, mert ahogy írtam a másik szobában voltam, a másik fiunkat altattam, a csattanásokra és az azt követő sírásra mentem át.

A nap folyamán többször is működött az én módszerem. A férjem akkor is csak felpaprikázta magát és kiabált vele.

2018. aug. 21. 11:43
 28/69 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem eltúlzod. Gondolom a férjednél is már elszakadt a cérna. Attól, hogy kettőt ráütött a gyerekre még nem elmebeteg és a gyereknek sem lesz semmi baja ha kap egy kis nevelést.

Meglehet kövezni!!! :)

2018. aug. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
29%

Ha egész nap hisztizett a gyerek, mint ahogy írtad, akkor a te módszered sem hatott, mert ha hatott volna, akkor a gyerek aznap már nem hisztizett volna többet.

De egyébként meg láttad a férjed állapotát, akkor miért nem cseréltetek, altatta volna ő a kisebbik gyereket, te meg lerendezted volna a nagyot?

Nem csinált égbekiáltó, válóokot adó viselkedést a férjed.

2018. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 A kérdező kommentje:
Mondjatok már egy olyan módszert amit csak egyszer kell alkalmazni és soha többé nem fog hisztizni egy gyerek... Akkor sem ha baromi nyűgös szar napja van.
2018. aug. 21. 11:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!