Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaki már megvette a gyerekén...

Valaki már megvette a gyerekének a karácsonyi ajándékot? És ha igen, mit? Mennyi idős?

Figyelt kérdés
Én mindig időben megveszem, most úgy jutott eszemben a kérdés, hogy épp az előbb rendeltem meg. Egy Super Wings-es ( Bocsi, nem tudom magyarul a címét , az a kis piros repülő ) beszélő repülőt, nagyon jó vélemények vannak róla, és ez a kedvenc meséje, meg egy fagyikészítő gyurma készletet. Úgyhogy nekem ezzel le is van tudva , 3,5 éves lesz Karácsonykor. A kis repülő akciós is volt.
2018. okt. 28. 00:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
37%

"Aki dezodort vesz az ennyi erővel egy csomag budipapírt is vehetne, azt is elhasználják......de Zewa epreset ám, mert azt használ az illető.."


"De most komolyan. Egy dezodor nálam olyan, mint egy tégely Rama vagy egy fogkrém. Napi dolog, a nagyanyámnak sem adok ilyet. Ennyi erővel miért deo meg tusfürdő? Miért nem fogkefe vagy zsepi? Az is hasznos."


Ennyit arról hogy senki nem torkolt le senkit az ilyen ajándékok miatt.


De le vannak nézve az egyszerűbb dolgoknak örülők. Mert ha azt lenézik aki ilyet vesz, akkor gondolom az is igénytelen a szemetekbe aki ilyennek örül. Mert hogy idézzek fentről akkor már miért nem wc papír meg Rama, nem?


"MINDEN megjegyzés arra irányult, hogy aki vesz egy egyencsomagot, az mennyire rossz dolog, mert nulla törődés van benne."


Látod Te magad írtad le újra. És ezt próbálom már a kezdetek kezdetétől megértetni veletek hogy nem a nemtörődésről szól hanem az alkalmazkodásról.


"Harmadik: ha frusztrálnak a szüleid szokásai, mint nyilvánvaló volt és mint írod is, akkor tedd azt, amit leírtak már neked válaszban, a bunkóság helyett."


Engem nem az ő szokásaik frusztrálnak, de hihetetlen hogy ennyire nem érted még mindig. Hanem az hogy az ilyen ajándékot vásárlók le vannak szólva, anélkül hogy a miértet látnátok. Értelemszerűen nem kisgyereknekakar valaki szappant venni, pl, mert neki millió más van ami klasz és jó. És most nem rólam van feltétlenül szó, bárkiről.

Én tiszteletben tudom tartani hogy minden ember más. Van olyan ismerősöm aki az apósának nem tud szinte semmit venni ami jó mert minden fölösleges. Na akkor az ő kacifántos próbálkozásait is leszóljátok?


"A kisebbrendűségi érzéseddel kellene kezdnei valamit, amiatt konfabulálsz folyamatosan."


neked meg azzal hogy megállás nélkül személyeskedsz meg diagnózisokat állítasz fel rólam. Milliószor leírtam hogy nincs semmiféle frusztrációm sem kisebbségi konfliktusom csak a fent teljesség igénye nélkül bemásolt szösszeneteken húztam fel magam. És igen gúnyolódhatsz nyugodtan a"szegény áldozatot bántják" dologgal, sajnálom azokat az idős embereket akiket a hozzátok hasonló ledegradál mert örül egy olyan dolognak ami nektek semmi.

De amúgy ezzel is a "szegény áldozatot bántják" mondattal is csak azt mutattad be mennyire nem érted miről beszélek.

2018. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
51%

"Viszont alja suttyóság más gyerekét sértegetni próbálni."


Azért álljon már meg a menet. Ha egy gyerekre valaki azt mondja el van kényezteve az nem a gyereket bántja, nem őt szólja meg hanem a szülőt. Ez nagyon két külön dolog. Soha nem sértenék meg egy gyereket sem. Ellenben te most sutyóztál szóval gratulálok.


"Ezerszer inkább, mint egy kisebbségi komplexusaival kezdeni nem tudó valaki, annyi jelentőséget tulajdonít pár tárgynak, hogy az képes jellemt is rombolni gyerekekben, de zavarja is felnőttekben, mint írod."


Az is jelentőséget tulajdonít pár tárgynak aki bérmilyen ajándékot leszól.

2018. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
51%

"Sokkal inkább egy olyan gyerek, aki a tárgyakat egyszerű örömforrásként kezeli és nem misztifikálja túl."


Nem mondtam egy szóval sem hogy ne kezelje örömforrásként elvégre azért van.

Túlmisztifikálni sem kell nyilván de ha tud neki szívből örülni mert nem kap meg mindent elsőre ami kiesik a száján az nem egy rossz dolog. Szerintem.

2018. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
0%

Javaslom a szövegértelmezést: amit itt idéztél valakitől, az a vásárlókra vonatkozott, nem azokra, akik kapják.


Az értő olvasás hasznos.


Hagyjuk ezt a sajnálomazidőseket dumát. Magam írtam le, hogy ilyen rokonnak mit vettem. Nem, nem Vu2-t.


A többi rizsa. Még mindig te kezdtél el mások gyerekére köpködni, miközben SENKI nem emlegetett rajtad kívül ajándék kapót, csak vásárlót.


Majd leírtad, hogy te bezzeg drága holmit vettél a férjednek, miután lebunkógazdagoztad a vélt ellenfeleidet több (!!!) hozzászóláson keresztül.


Tehát: még mindig a te fejedben van a baj.


Többek között azért, mert nem érted, amit olvasol, és főleg azért, mert miután közlik veled, hogy személyeskedő bunkóságokat írkálsz mások gyerekeire nézve, elkezded játszani a királykisasszonyt, hogy téged sértegetnek és neked beszólnak.


De a legnagyobb baj, mindenek felett, hogy többes számnak címzed a hozzászólásaidat, amivel végképp nem tudok mit kezdeni.


Végigolvastam az itteni működésédet: igen, a hiba a te készülékedben van.

2018. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
0%

72

Értelmező olvasás újabb hiánya: nem azt írtam, hogy suttyó vagy. Azt írtam, suttyóság ilyet írni más gyerkére.


Hagyjuk, hogy ki, minek örül és minek nem örül. Az öröm nagysága és a nemek száma nincs összefüggésben egymással, az egy képesség. Mint az értő olvasás.

2018. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
51%

Neked sem megy az értő olvasás:

Írtam hogy korábban (konkrétan 2. oldalon) szólt be egy hozzászóló hogy ez az ajándék gáz. Ezt írta pontosan. Erre reagáltam illetve próbáltam többféle módon hogy van akinek erre az ajándékra van igénye. Majd jöttetek itt nekem a wc papírral, meg a Ramaval.

Hogy miért írtam le az én általam vett ajándékot már megbeszéltük: mert irigységgel vádoltál. Ha nem teszed le se írom, tedd már magad túl rajta.

Azért írom többes számban mert a "kedves" 72%-ossal jól elcsevegtetek rólam hogy milyen vagyok így hát nem csak neked szól mindez.


Másodjára írom: nem a gyerekre köpködtem. Még jó hogy te jösz a szövegértéssel. És igen ha ő -jelen esetben nem te hanem a 2. oldalon a válaszoló- leszólhatja a másik válaszoló ajándékát akkor én miért írhatnám le az ő ajándékáról a véleményem? Miért ne vághatna bárki vissza? Nézd ha már annyira az igazságosságra törekedsz akkor vedd már ezt is figyelembe de te meg csak azt hajtod hogy én a gyereket bántottam, ami nem igaz!!!!


Értelmező olvasás újabb hiánya: nem azt írtam, hogy suttyó vagy. Azt írtam, suttyóság ilyet írni más gyerkére


Ezt úgy te sem gondolod komolyan??? Ha én szerinted suttyóságot írok akkor gondolom nem azt gondolod rólam hogy hiper kedves vagyok nem? Szerintem az beszél suttyóságokat aki alapvetően suttyó ember, mert akit nem tartok annak annak a mondanivalóját sem tartom annak. Max leírom hogy bocs ezzel nem értek egyet.

Ha már leírtad legalább ne mismásolnád el.

2018. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
51%

De mindegy is, nem akarok ezen tovább vitázni.

Sajnálom ha valaki azt érezte egy gyereket megsértettem ez nem volt célom.

Egyedül ami kivágta a biztosítékot a bizonyos ajéndékok leszólása, de úgy gondolom ezt már 1000 oldalról kiveséztük.

Ezek után mindenki azt hisz amit akar, meg azt gondol akar.

2018. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
22%

77

Az, hogy TE nem értesz egyet valamivel, az nem jelenti azt, hogy az úgy is van. Próbálj meg gondolkodni, mielőtt írsz. Igen komoly különbség van a "hülyeséget mondott" és az "ő hülye" között.

Ennyit sem értesz? Tényleg?


A gyerekekre vissza: nem, a gyereket suttyóság volt idekeverni. Az AJÁNDÉKOK volt a beszélgetés tárgya, MINDEN esetben. Nem, nem a szüleid és nem, nem másnak a gyerekei, akik ilyenek vagy olyanok.


Maradjunk a tényeknél. Azok makacs dolgok.

2018. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
62%

Most komolyan, itt 3-4en szétszedtek egy válaszadót, mert szerinte RENDBEN VAN, ha azt veszek az apósnak, aminek ő ÖRÜL???? ha az egy 2000ft-os spray+arcszesz csomag, akkor azt fog kapni, mert tudom, hogy ÖRÜL neki, mert magának nem veszi meg, magától sajnál ennyi pénzt! Azt is leírtam, hogy kapnak mellé más, fényképes ajándékot is. Miért is ne vehetnék azt, amiről tudom, hogy annak örül???

Ja, és a legjobb, az egyik hadakozó veszekedő válaszolótól idézem:


"sőt, olyan ajándékcsomagot is, melyben volt finom kávé és tea, finom kekszek, cukorkák. Nem, egyik sem előre csomagolt, és egyik sem olyan, amit ő vesz meg magának, hanem olyan, amit sosem venne meg.



A törődés a kulcsszó. Az odafigyelés.



Ezek közül a tisztasági csomagban egy sincs meg. Azt tőlünk ugyanis havonta kap, mert használati higiénés cikk. Az ünnep pedig nem erről szól."


Te is azt írod, AMIT Ő SOSEM VENNE MEG MAGÁNAK. EZen van a hangsúly. Az én apósomnál ez a drágábbik arcszesz+spray, tüsfürdő, bármi, a mamánál meg a drágábbik tea.

Hol is van a különbség??? Hogy te egyesével veszed le a polcról és teszed zacsiba, én meg megveszem egy ízléses dobozba/táskába csomagolva? Még mindig arra figyelve, azt az illatot vegyem, azt a márkát, amit szeret..


Na de nektek hiába is magyarázni, hogy van, aki ennek is tud örülni. (megjegyzem próbálkoztam én is az egyedi, kreatív ajándékokkal, aminek a vége mindig az lett, hogy ment a szekrény aljába, padlkásra... ennek mi értelme?)


Ja, hogy fokozzam, idén papa feliratos törülközőket is fogok rendelni. Mert aranyos, jobb a minősége mint a piaci 500ft-osnak, amit megvesznek maguknak.

2018. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
0%

Azért megnézném azt aki az old spice csomagnak örül. Nyilván előadja, hogy jaj de örül, de magában azt érzi, hogy ennél az is jobb lett volna, ha semmit nem vesznek. Egy öreg embernek is van olyan program pl. aminek örül. Én a lassan 89 éves apám is pl. a koncert jegynek, nyilván nem wellhellora viszem, hanem mondjuk Zoran, vagy Koncz. De ezer más olyan ajándék lehet, amin nem neszenesze ajándék. Pl. valami háztartási cikk, szép ágynemű, pulóver, utazás. Igen ebből van ami drága, de van ami nem. Senki nem beszélt az összegről.

A mikulás meg egy ünnep nálunk és igen kap pár kissebb játékot. Ettől nincs elkényeztetve.

2018. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!