Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kegyetlenség "elvenni" egy 5...

Kegyetlenség "elvenni" egy 5 éves átmeneti szobáját az apuka lakásában, amit alig használ, hogy az állandóan ott élő gyereknek legyen?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 5 éves lánya az előző kapcsolatából. Minden 2. hétvégét tölti nálunk, ami úgy néz ki, hogy a párom elmegy érte péntek délután és valamikor már szombaton valamikor vasárnap hazaviszi, szomszéd városban élnek, autóval 30 perc az út, szóval nálunk alszik mindeképpen.

A lakásunk nappali plusz 2 fél szobás. A közös fiunk most 6 hós és már ideje átalussza az éjszakát, szeretnénk őt áttenni a másik szobába, mert így jobban elférnénk meg könnyebb lenne sok minden.. De ott eddi ugye párom fia volt, mikor nálunk aludt. Szerintem logikus lenne, ha azon az 1-2 éjszakán a nappaliban aludna (kihúzható kanapé van, kényelmes, vedégek is aludtak már ott). Erre az anyja teljesen kiborult, hogy az ő gyerekét ne űzzük a kanapéra és egyébként is.. milyen szemetek vagyunk, gyereket ellenünk hangolta, azóta nem is akar jönni, most hétvge is aktuális lett volna, de nem akart jönni, merthogy "gonoszok vagyunk". Tényleg ekkora szemétség ez? A kiságy meg a gyerek heverője nem fér el egyszerre nagyon pici a szoba, 1 szobából lett a 2 fél csinálva


2019. ápr. 30. 20:18
 111/148 anonim ***** válasza:
66%
Anyuka max arra tanította meg a drágalátos kislányát, hogy hogyan hisztizzen! Ugyanilyen alapon a kérdező se hagyja annyiban, hogy az ő közös gyereküknek ne legyen saját szobája! Hisz neki is joga van hozzá, sőt sokkal jobban, mint az 5 évesnek, hisz ő havi 2 alkalmat van ott, ellenben a 6 hósnak az az állandó lakhelye, otthona. Mindenkinek a saját otthonában van joga saját szobához! Nem értem miért kell bolhából elefántot csinálni és problémát generálni ott, ahol nincs. A kislánynak van 2 szobája az anyjánal, ahol lakik, amikor meg az apjához megy, nyugodtan kibír 2 napot a nappaliban! Nem arról volt szó, hogy ki akarjak onnan örökre tenni és nem mehet többet oda!! Ott is ugyanúgy otthon érezheti magát, hiszen az apjaról van szó, de a saját szobája továbbra is az anyjanal van. Itt az exfeleseg lesz az, aki nekiállt hisztizni és jól megtomte a lány fejét is, aki olyannyira szereti az apját, hogy inkább nem is megy hozzá, ha nem az van, amit ő akar.. az nem elég, ha az apa minőségi időt tolt el a gyerekével, játszik és foglalkozik vele, neeeem...a lényeg, hogy legyen külön ágy, külön szobában.
2019. máj. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/148 anonim ***** válasza:
25%
A lényeg, hogy az lesz amit a kislány akar, a többi nem számít.
2019. máj. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/148 anonim ***** válasza:
22%
111es persze és érezze magát otthon mikor mostohanyuci hisztijére kirakják a szobájából ami gondolom hamarabb megvolt mint az új nőcske... Kíváncsi lennék a kérdező mennyiben járul hozzá anyagilag az albérlet fenntartásához, vagy csak beköltözött a készbe és lógatja a lábát meg követelőzik.
2019. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/148 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó: első körben lehet, hogy az lesz, amit a kislány akar, de van egy másik gyerek is, akinek szüksége lenne egy kiegyensúlyozott kapcsolatban élő apára és anyára. Egyetértek azzal, hogy ugyanezzel az erővel biztassuk a kérdezőt is arra, hogy álljon ki a gyerekéért és a saját kényelméért, akaratáért. És ha így tesz, vagy így tenne, máris nem lenne olyan felhőtlen ez a kapcsolat. Nekem nagyon nem tetszik, hogy hatalmi harcot és kérdést csinálnának itt egyes válaszolók abból, ami csakis úgy zárulna pozitívan, ha mindenki, a nagylány, az apja, az anyja és a kérdező, hosszútávon pedig a most 6 hünapos is elégedett lenne, nem csak a kislány és az anyja.
2019. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/148 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként a kislánytól teljesen függetlenül, nagyon nem lennék a kérdező gyerekének a helyében. Nem képes arra anyagilag áldozni, hogy a gyerekének legyen elgendő saját helye? Hisz gondoljatok bele, milyen pici lehet az a szoba, ahova nem fér be egy gyerekágy és egy kiságy! Abból tisztességes szobát 1 gyerek számára sem lehet létrehozni. Szemköztköpném magam konkrétan, ha ennyire spórolnék a gyerekemen... Pár 10 ezerről beszélünk! Nehogy már ennyit ne érjem meg a saját gyereke!
2019. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/148 anonim ***** válasza:
68%

59% os te is csak személyeskedni meg mocskolódni tudsz. Nem értesz egyet a kérdezővel hát persze hogy csak egy élősködő lehet aki a készbe ült. Ja meg nőcske. Nem is egy TARS! Neeem.

Komolyan telik még másra?

Bár olyantól mit várunk, aki nem tud különbséget tenni az otthon meg egy olyan hely között ahol havi 2x van valaki.

Itt arról van szó hogy fújjatok az új nöre aki csak egy nőcske, akinek a gyereke (közös) meg le van ejtve.

Azt miért nem firtatjátok amugy hogy apukának mit jelent a minőségi idő az 5 évesével? Az kit érdekel, mi? Legyen az 5 évesnek saját szoba, onnantól rá is vághatják az ajtót hisz csak ez számít ezek szerint. Korlátoltak vagytok, ja és nem gyengén rosszindulatúsk. Más tárcájában meg nem kéne turkálni. Ők egy gyerekkel való együttélésre rendezledtek be arra meg elég a lakásuk. Egyéb 1x 2x ottalvós dolgokra meg igen is jó a kanapé. Mint írtuk többen minőségi idő meg jo apa- lánya kapcsolat nem ezen áll.

2019. máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/148 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell egyből a pénztárcánkban túrkálni! Itt az albérletek 80-90-nél kezdődnek nem a 3-4 szobások hanem az akkorák mint a mink! A nagyobbak 120 ezrek átlagosan! Az sem igaz, hogy én nem adok bele a közöbe, MINDEN FELEZVE VAN! Párom meg rendesen fizet gyerektartást.. Ám lehet tapsolni, azóta is áll a bál! Meg is van oldva, párom exe akkora port kavart, hogy egyáltalán nem akar már itt aludni a lány ÚGY SEM HOGY FELAJÁNLOTTUK MARAD EGYEDÜL A SZOBÁBAN!! Most kéthetente párom fog lemenni hozzájuk, reggel lemegy, este megjön másik reggel elmegy este meg majd hazajön! Aztán alszik otthon a lány.. Pedig egyáltalán nem ezt akartam sőt ez sokkal rosszabb mivel mindem második hétvégén nem is lesz velünk a párom! Csak ez a sok kavarás! Én szeretettel vártam mindig a lányt sütöttem főztem neki a kedvenceit hoztam meglepit a boltból nem hiszem hogy nem lehetett volna kibírni a JÓ ÁLLAPOTÚ kanapén.. meert valaki írta, hogy nem alvásra alkalmas.. új kanapé nemrég vásárol jó minőségű! Most ez így mindenkinek csak rossz lesz. De.. éljen a hiszti! Nagyon sokan hozzászóltatok köszönöm aki megértett!!
2019. máj. 2. 19:18
 118/148 anonim ***** válasza:
68%

Ezt a draga anyuka keverte. Tuti. Elvalt szulok gyereke vagyok es apamnak mindig akkora haza volt ahol lehetett volna kulon szobam. Megse volt. Pont azert nert havi 4 napra minek??? Mindig a tesom szobajaba aludtam o meg az enyemben ha nalunk volt. (Egyikunk anyagoz masikunk apahoz kerult. ) sosem jutott eszebe senkinek hisztizni. Amikor megszuletett az ocsem akkor o az en szobamba kerult.


Szerintem szolok is anyanak hogy csinalja vissza mert azert ilyet nem latott meg a vilag, hogy egy szobaban ket gyerek legyen. Botrany.


Es persze a kerdezoek is koltsenek havi 50-70 ezerrel tobbet azert mert valaki havi 4x ott van. Nyilvan ne a gyerekekre koltsek ezt a penzt.


Hagyjuk is. Szerintem sok anya itt eli ki magat akit elhagyott a ferje vagy en nem tudom.

2019. máj. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/148 anonim ***** válasza:
22%
Te hisztiztél kérdező, ki akartad tenni a kislányt. Ez sikerült. Ez a megoldás meg ugyan miért nem tetszik? Így nem kell helyet biztosítanod a kislánynak akit nem tudsz elfogadni. Gratulálok.
2019. máj. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/148 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező ha olyan jó állapotú az a kanapé miért nem bírtál te ki havi 4 éjszakát te rajta? vagy neked nem elég jó csak a kislánynak?
2019. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!