Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kegyetlenség "elvenni" egy 5...

Kegyetlenség "elvenni" egy 5 éves átmeneti szobáját az apuka lakásában, amit alig használ, hogy az állandóan ott élő gyereknek legyen?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 5 éves lánya az előző kapcsolatából. Minden 2. hétvégét tölti nálunk, ami úgy néz ki, hogy a párom elmegy érte péntek délután és valamikor már szombaton valamikor vasárnap hazaviszi, szomszéd városban élnek, autóval 30 perc az út, szóval nálunk alszik mindeképpen.

A lakásunk nappali plusz 2 fél szobás. A közös fiunk most 6 hós és már ideje átalussza az éjszakát, szeretnénk őt áttenni a másik szobába, mert így jobban elférnénk meg könnyebb lenne sok minden.. De ott eddi ugye párom fia volt, mikor nálunk aludt. Szerintem logikus lenne, ha azon az 1-2 éjszakán a nappaliban aludna (kihúzható kanapé van, kényelmes, vedégek is aludtak már ott). Erre az anyja teljesen kiborult, hogy az ő gyerekét ne űzzük a kanapéra és egyébként is.. milyen szemetek vagyunk, gyereket ellenünk hangolta, azóta nem is akar jönni, most hétvge is aktuális lett volna, de nem akart jönni, merthogy "gonoszok vagyunk". Tényleg ekkora szemétség ez? A kiságy meg a gyerek heverője nem fér el egyszerre nagyon pici a szoba, 1 szobából lett a 2 fél csinálva


2019. ápr. 30. 20:18
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/148 anonim ***** válasza:
34%
Nem hiszem, hogy zsarolás egy 5 évestől, inkább tényközlés. Megbántották vele, nem érezné magát jól olyan helyen, ahol elüldözik a kis szobájából (egyébként a kérdező leírta, hogy ő költözött a párjához, tehát a kislánynak előbb volt köze a lakáshoz, mint a kérdezőnek, gondolom akkor is vitte az apuka a gyerekét magához). Minek menne, ha nem érzi magát jól, ha úgy érzik, kitúrják a kis helyéről és egy személytelen kanapéra száműzik? Feltételezem, azt a szobát már alakítgatta a saját ízlése szerint, ebben a korban már szokták.
2019. máj. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/148 anonim ***** válasza:
31%

Ezért nem kell egy kis lukba gyereket vállalni. Jó hogy 40 ezer plusz rezsi, a leírtak alapján nekem a szobám nagyobb mint a kérdezőéknél az egész lakás, nem is ér többet.

Én is elvált szülők gyereke vagyok, de míg kisebb voltam bizony anyánál és apánál is volt saját szobám, és mindkettőt az otthonomnak hívtam, mert nem akartak kirakni, és a mostohám se éreztette velem hogy felesleges vagyok, jött egy új gyerek és ő a fontosabb. Bár apám abban a percben el is hagyta volna ahogy nekiáll ilyenen vergődni.

2019. máj. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/148 anonim ***** válasza:
17%

Ennyire picike lakásba felesleges volt gyereket vállalni, egy gyerekkel se fértek el. Nem hogy kettővel.


Ezt a kérdést mentsd el, és majd olvasgasd, amikor két hetente hétvégén pokollá teszi az életed a férjed lánya, hogy nem az ő kis lelkivilága a legfontosabb, és csak vendég, azt a két napot ki lehet bírni.

2019. máj. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/148 anonim ***** válasza:
59%

Bravó, mindenki nyugodt szívvel elnézné, hogy az 5 évesnek 2 (vagyis 3, mert az anyjánál 2 van) saját szobájába is legyen, egy ráadásul egy olyan lakásban, ahol havi 2-3 napot tölt, míg a 6 hósnak egy sincs. Ő kit érdekel, neki nincs joga, hogy a SAJÁT otthonában saját szobája legyen, gyönyörű.

Mondjuk kérdező, én a helyedben biztos nem hagynám, hogy a közös gyermek így el legyen nyomva egy 5 éves hisztigép miatt. Vicc.

2019. máj. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/148 anonim ***** válasza:
27%

#73asnak


Apukat lehet valasztani oldalkocsi nelkul??

Lehet!

Ha meg nincs gyereke!

Vagy ha mar van, akkor kifurni, minr ahigy a kerdezo is tenne!


Inkabb valasztott volna valakit gyerek nelkul, ha mar szereti v elfogadni nem kepes a kislanyt.

Jobb lett volna mindenkinek!

2019. máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/148 anonim ***** válasza:
15%

Áruld már el, előző, hogy milyen kárt szenved el egy 6 hónapos gyerek, aki eddig a szüleivel aludt, ha most egy olyan külön szobába kerül, ahol az egyik polcon egy másik gyerek holmijai is vannak, aki havi 2-4 alkalommal ott is alszik?

Így meg a nappaliban lesznek szétpakolva a nagylány holmijai, ahol gondolom napközben a kisbaba is tartózkodik (legalábbis nálunk a csecsemő lehetőség szerint a többiek közelében van).

Ha járni kezd, csattog majd az anyja után és pakolászik mindenfelé a lakásban.

2019. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/148 anonim ***** válasza:
34%

#84

Azért nem lesz saját szobája, mert a kedves szülei egy cipősdoboz méretű lyukba vállaltak második gyereket.

Nem az 5 éves kérte, hogy így legyen.


Ráadásul csak albérlet. Simán kereshetnének egy nagyobb lakást, de csóróság van. Erről se a kislány tehet.

2019. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/148 anonim ***** válasza:
13%

És otthon hogy van saját szobája? Tengenek-lengenek anyjával ketten egy lakásban és itt is ott is vannak holmik?

Szerinted mit számít egy 5 évesnek, ha egy lakásban 1, 2 vagy 10 szobája van? Ezt náluk nem így mérik. 2 szoba nem több boldogság, mint 1.

A másik lakásban sem a saját szoba bestrigulázása a lényeg, hanem az érzés, hogy része a családnak.

Persze értem, amit mondasz, de hosszú távon, mire a kicsi akkora lesz, hogy ideológiai kérdést csináljon a szoba és az osztozkodás kérdéséből, valószínűleg úgyis egy nagyobb lakás lesz a megoldás.

Csecsemő és kisded korú gyerek nem jár azzal jobban, nem boldogabb vagy elégedettebb, ha egyedül birtokol egy szobát és nem a testvérével, ha jó a viszony közöttük és lehet biztosítani a gyerek nyugalmát pl a délutáni alvásnál.

Amúgy sajnálom a posztolót és együttérzek vele, ez nagyon nehéz helyzet, nem gondolom, hogy "gonosz mostoha", csak azt, hogy ez a megoldás nem jó.

És nagyon érdekelne még mindig, hogy mit mondott a gyerek, hogyan tájékoztatták, ekkora gyerekkel ugyanis teljesen értelmesen lehet már beszélni.

2019. máj. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/148 piroska és a farkas ***** válasza:
32%
Nem a 6 hónapos kàràra lenne / maradna sajàt szobàja!! Két félszoba van. A szülőknek kellene egy ideiglenes kompromisszumot hozva a nappaliban aludniuk.
2019. máj. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/148 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy az anyuka leírta, az a nappali nem alkalmas arra, hogy a szülők ott aludjanak.
2019. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!