Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kegyetlenség "elvenni" egy 5...

Kegyetlenség "elvenni" egy 5 éves átmeneti szobáját az apuka lakásában, amit alig használ, hogy az állandóan ott élő gyereknek legyen?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 5 éves lánya az előző kapcsolatából. Minden 2. hétvégét tölti nálunk, ami úgy néz ki, hogy a párom elmegy érte péntek délután és valamikor már szombaton valamikor vasárnap hazaviszi, szomszéd városban élnek, autóval 30 perc az út, szóval nálunk alszik mindeképpen.

A lakásunk nappali plusz 2 fél szobás. A közös fiunk most 6 hós és már ideje átalussza az éjszakát, szeretnénk őt áttenni a másik szobába, mert így jobban elférnénk meg könnyebb lenne sok minden.. De ott eddi ugye párom fia volt, mikor nálunk aludt. Szerintem logikus lenne, ha azon az 1-2 éjszakán a nappaliban aludna (kihúzható kanapé van, kényelmes, vedégek is aludtak már ott). Erre az anyja teljesen kiborult, hogy az ő gyerekét ne űzzük a kanapéra és egyébként is.. milyen szemetek vagyunk, gyereket ellenünk hangolta, azóta nem is akar jönni, most hétvge is aktuális lett volna, de nem akart jönni, merthogy "gonoszok vagyunk". Tényleg ekkora szemétség ez? A kiságy meg a gyerek heverője nem fér el egyszerre nagyon pici a szoba, 1 szobából lett a 2 fél csinálva


2019. ápr. 30. 20:18
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/148 anonim ***** válasza:
65%
Pff nevetséges a válaszolók többsége. Szóval ha jól értem mindenki az 5 évest védi, legyen az 5 évesnek mindkét helyen SAJQT2 szobája, de a 6 hónapos gyerek el van felejt e. Egyszer az is lesz 5 éves. Neki nem élsz saját szobája. Hiába tennék őket az apjuknál egy szobába... A kicsinek akkor sem saját szobája lenne hanem közös a nagytesoval, aki havi kétszer ott van. Ott lennének a cuccai stb. Míg a nagyobbnak van egy teljesen külön szobája az anyjánál ahol nincs más tesó cucca, ott nem tölti a kistesó havi kétszer pár napot, az teljesen a nagyé. Ezen persze senki nem gondolkozott. Jaj szegény 5 éves mi lesz a lelki világával. És mi lesz a kis lelki világával, ha majd nő, és ezt felfogja, hogy jah a nagytesónak van saját szobája az anyjánál, de neki az övét meg kell osztani vele? Szóval a nagytesónak lesz két szobája is, akarom mondani 3,mivel írta a kérdező hogy otthon kettő szobája is van, a kistesónak mrg van ég, fél szobája, amin osztoznia kell más gyerekkel havi kétszer. Szép mondható. De persze ne sérüljön szegény 5 éves lelke! Csak a másik gyerek van lesz*rva de segáz.
2019. máj. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/148 anonim ***** válasza:
31%
Bocs olyan gyorsan és kissé felháborodottan írtam elfelejtettem átolvasni, és a telefon sok helyen javított hülyeségeket.
2019. máj. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/148 anonim ***** válasza:
40%
Arról nem az 5 éves tehet, hogy a másiknak nem lenne különálló szobája, hanem a szülők. Egyik gyerekkel sem szabadna ezt tenni, ráadásul albérlet és csak azért nem költöznek nagyobb, kényelmesebb lakásba, mert havi 40 ezernél nem akarnak többet fizetni. Inkább összenyomják a gyerekeket. Hát bravó.
2019. máj. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/148 anonim ***** válasza:
42%
Ezt így amúgy a kérdező: "azóta nem is akar jönni, most hétvge is aktuális lett volna, de nem akart jönni, merthogy "gonoszok vagyunk"." - a nagy meg fogja oldani magának ezt a méltatlan helyzetet, majd nem megy, aztán az apja szenvedhet meg magára vethet.
2019. máj. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/148 anonim ***** válasza:
54%

Előző.

Nem örök megoldás kell, hanem olyan, ami most jó.

Másrészt mi baja lesz attól valakinek, egy csecsemőnek/kisdednek, hogy a szobájában más gyerek, a testvére néhány holmija is ott van? Nem értem. És amikor édestestvérek egy szobában laknak?


Ezer jó megoldás van, de az, hogy az 5 évest a vendégágyra parancsolják, az nem az. Igen, mert károsítja a lelkét. Majd később meg lesznek lepve, ha jönnek a következmények.


Ráadásul ezekben a nagyon érzékeny és nehéz helyzetekben a hozzáállás, a gyerekkel kommunikáció rengeteget számít. Érintettként írom.


Gyereknek a szimbólumok, időzítés, a közlés módja rengeteget számít. Főleg hogy ennek a gyereknek volt helye és most vendégágyra kerül, és ezek szerint nem vette jól, nem értette úgy, hogy ez nem jelent semmit. Miközben jobb kommunikációval, több érzékenységgel ez elkerülhető lett volna.


Engem a sírás kerülget az egész sztoritól és a kommentektől. Hogy ennyi ember hiszi, hogy az 5 évesnek a birtokolt szobák szßma számít, és nem az, hogy úgy érzi, része a családnak. Láthatóan ez a nevelőanyunak is felfoghatatlan.

2019. máj. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/148 anonim ***** válasza:
0%
Bocs a válaszom az 51-nek szólt!
2019. máj. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/148 anonim ***** válasza:
64%

51es, mert gondolom az 5 éves kényszerítette erőszakkal a kérdezőt meg a pasiját hogy csináljanak neki testvért ugye? meg azt is ő akarta hogy a szülei kapcsolata menjen tönkre és alig láthassa a saját apját.


Oké, neki van saját szobája, ahol a hónap nagy részében egyedül lehet, a kicsinek meg van saját apja, aki egyedül csak az övé a hónap nagy részében. Ki is járt jobban a sztoriban?

2019. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/148 anonim ***** válasza:
75%

A válásnak mindig vannak követlezményei. Az is hogy az ember új életet kezd. A gyerekek mindig azt szokják meg, amiben vannak. Igen, megszokják. Ez csak a felnőtteknek nehéz. A kicsi is megszokja az újszülött meg belenő a helyzetbe. Kiváncsi lennék itt hány embernek van 5 éves korából maradandó emléke, és mennyi. A szüleim akkor váltak el, semmire nem emlékszem. Az anyam állandóan puffogott mindenert, az apamnak uj csaladja lett

2 hetente mentem, amikor megszülettek a hugaim a szobámat persze hogy megkapták. Amikor ott voltam a folyóson aludtam, mert már csak ott volt hely. Imádtam. Zseblámpával aludtam és a tesoim oda feküdtek egy csomoszor mellém a legjobb emlékeim a gyerekkoromból. Nem az a lényeg, hogy van e saját szobája, hanem az, hogy hogyan van tálalva.

2019. máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/148 anonim ***** válasza:
63%
Miért a szülők hibája azt hogy nincsen nagyobb lakás?! Ha nekik megfelel a mostani, ami ráadásul 40 000-ért nagyon jó árban, van ennél csak sokkal drágábban tudnának találni nagyobbat, akkor miért ne maradhatnának?? Azert, mert havi kétszer 2-3 napot ott van az 5 éves, a kérdezőék fizessenek havi több tízezerrel többet az albérletre, amire amúgy nem lenne szükségük? Ezt ti sem gondolhatjátok komolyan! Nevetséges komolyan, hogy ebben a történetben csak az ötévest veszitek figyelembe, minden az ő lelkivilágáról kellene szóljon, a kérdezőék szervezzék át az egesz életüket, csak mert havi 2x ott a kislány... Vagy nekik ne legyen saját szobajuk és költözzenek ki a nappaliba, ami egyébként nem hálószoba vagy menjenek máshova lakni. És mindezt továbbra is 2-3 nap miatt. Annyira imádom, hogy elvárná itt mindenki, hogy a kérdezőék az egész életüket fenekestől felforgassák, azért mert apukának van az előző házasságból egy gyereke, akivel egyébként leírta a kérdező, hogy foglalkozik. Marhára nem azon múlik a szeretet, hogy van-e külön szoba, ahol aludhat az a gyerek! Ha az apja a nála töltött napok alatt minőségi időt tölt el vele, jatszik, foglakozik, tőrödik a kislánnyal, szereti őt, akkor nem rohadtul mindegy, hogy hol alszik?! A plusz poén az, hogy amúgy itt mindenki nyugodt szívvel elnézné, hogy az öt évesnek két szobája is, akarom mondani 3 saját szobája is legyen, ellenben a hat hónapos gyereknek a saját otthonában se legyen egyetlen egy se! Azért ez több, mint nevetséges..
2019. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/148 anonim ***** válasza:
34%

De ő nem imádja, hanem kiakadt!

És ez meg, hogy kinek milyen emléke van, annyira messzire vezet, mert sok emlék nem tudatos, és pszichés sérülés eredetét keresve hozzák elő az emberekből hosszú terápiák során.

Ez nem Rád írom, nem ismerlek. De itt a posztban nem az a szitu, mint ami Veled.

2019. máj. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!