Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kegyetlenség "elvenni" egy 5...

Kegyetlenség "elvenni" egy 5 éves átmeneti szobáját az apuka lakásában, amit alig használ, hogy az állandóan ott élő gyereknek legyen?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 5 éves lánya az előző kapcsolatából. Minden 2. hétvégét tölti nálunk, ami úgy néz ki, hogy a párom elmegy érte péntek délután és valamikor már szombaton valamikor vasárnap hazaviszi, szomszéd városban élnek, autóval 30 perc az út, szóval nálunk alszik mindeképpen.

A lakásunk nappali plusz 2 fél szobás. A közös fiunk most 6 hós és már ideje átalussza az éjszakát, szeretnénk őt áttenni a másik szobába, mert így jobban elférnénk meg könnyebb lenne sok minden.. De ott eddi ugye párom fia volt, mikor nálunk aludt. Szerintem logikus lenne, ha azon az 1-2 éjszakán a nappaliban aludna (kihúzható kanapé van, kényelmes, vedégek is aludtak már ott). Erre az anyja teljesen kiborult, hogy az ő gyerekét ne űzzük a kanapéra és egyébként is.. milyen szemetek vagyunk, gyereket ellenünk hangolta, azóta nem is akar jönni, most hétvge is aktuális lett volna, de nem akart jönni, merthogy "gonoszok vagyunk". Tényleg ekkora szemétség ez? A kiságy meg a gyerek heverője nem fér el egyszerre nagyon pici a szoba, 1 szobából lett a 2 fél csinálva


2019. ápr. 30. 20:18
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/148 anonim ***** válasza:
54%
#68: Te meg válaszolj már mire föl kéne a kerdezőeknek a SAJÁT lakásukban kényelmetlenül érezniük magukat, felforgatni az egesz életüket, átrendezni az egesz lakást, odaadni a saját szobajukat az 5evesnek, havi 2, azaz kettő alkalom miatt??! Eszem megáll egyesek gondolkodásán! A kérdezőnek, a párjának és a 6 hós babájuknak is megvan a saját életük, a saját berendezett lakásuk, úgy ahogy az nekik megfelel, hisz ők élnek ott mindennap!! Miért kellene mindent borítani, azért mert az idiota exfeleseg telebeszelte az ötéves fejét és az apja ellen akarja fordítani őt?? A nappali különben sem hálószoba! Havonta 2-3 napra teljesen megfelelő a kanapé is a kislánynak, nem ezen fog múlni az, hogy az apuka mennyire szereti a gyermekét! Mindenkinek legyen saját szobája a saját otthonában, ahol életvitelszerűen lakik! Az az a kérdezőéknek a sajátjukban, a kislánynak meg az anyjánal. Ilyen egyszerű.
2019. máj. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/148 anonim ***** válasza:
38%
En is ugy latom, h nektek innen koltozni kell. Negyen vagytok. Eppen eleg a alkasotok 3 fonek. Akkor miert vallaltatok ide a kicsit?! Bocs, de ez esztelenseg volt. Te nem csak a ferjedet valasztottad, hanem vele egyutt a gyerket is. Vagy ez neked ujdonsag?! Sajnalom... Maskor ne szulj oda, ahol nincs hely...
2019. máj. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/148 anonim ***** válasza:
26%

NAgyon szépen hangzik, hogy a férjjel együtt az előző házasságából született gyereket is választotta a kérdező, de ezt választásnak hívni eléggé hamis dolog. Maximum a helyzet elfogadása az alap, nagyon nagy szerencse és bónusz, ha az apa új párja és az előző házasságból született gyerek között kötődés és szeretet is kialakul. Ideális lenne persze, ha így lenne, de ez megint olyan, hogy nem havi 2-3 nap kell hozzá eleve.


Az viszont igaz, hogy előbb-utóbb ez az állapot tarthatatlan lesz, még ha a nagylány örömmel bele is menne a kanapén alvásba, amint iskolás lesz, ha ott tölti a hétvégét, házi kell írnia, amúgy is lesz igénye egy ksi elvonulásra, nem lesz megoldás a nappali. Ez az a helyzet szerintem, amikor hiába van ott keveset a nagylány, csak nagyobba költözés fog jó megoldást hozni.

2019. máj. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/148 anonim ***** válasza:
20%
Na végre hogy az apja kiállt a lányáért. Ugyanis bármilyen nehéz elfogadnod kérdező, annak a kislánynak ő ugyanúgy az apja. Az 5 éves gyerek meg egyáltalán nem tehet a ti lakáshelyzetetekről, azt nektek, felnőtteknek kell megoldani. Ha valami véletlenül történne a lány anyjával vagy más okból az apjával- vagyis veletek akarna lakni akkor sem tudnád elfogadni? Miért ne lehetne emeletes ágy a saját gyereketek szobájában? Annak a kislánynak hasonlóképp otthon kéne éreznie magát az apjánál is. Természetes hogy az anyja védi az amúgy is sérült gyermeket. A probléma veled van hogy ezt nem érted. Ha már olyan párt választottál akinek mástól is van gyereke, el kéne fogadnod.
2019. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/148 piroska és a farkas ***** válasza:
30%
Azért, 71- es, mert az 5 éves is SAJÀT gyerek. Az apa sajàt gyereke. NEM VENDÉG. És bocsànat, de a baba egy darabig még nem " veszélyezteti" a szexuàlis együttléteket, szóval most komolyan az a havi pàr alkalom, vagy a pàr alkalomról való lemondàs, amikor a nagyobb ott aludna nàluk, fontosabb tényező, mint egy 5 éves kisgyerek lelkivilàga??
2019. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/148 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem függetlenül attól, hogy ilyen kicsi lakás hosszú távon így sem, úgy sem lesz jó ennyi főnek, maga az elv, hogy az 5 éves vendég-e ebben a lakásban, vagy sem, lehet, hogy tisztázásra szorulna.


Én úgy érzem, hogy a saját gyerek is lehet vendég valahol, ami nem az otthona, hozzátéve, hogy ez a tény teljesen független attól, hogy az apával és annak új családjával milyen a kapcsolata. Én nem tudok hinni abban, hogy egy kisgyermeknek otthona lehet az a lakás, ahol csak havi 2-4 napot tölt. Az apja az apja, és ugyanolyan jogú gyermeke, mint az új kapcsolatból született kicsi, ez nem is kérdés, és normális esetben az apa érzelmei is ezzel vannak összhangban. De szerintem az a lakás, ahol az édesapja az új családjával él, nem a kislány otthona. Ideális, ha otthonérezheti magát ott, mert olyan a légkör és olyanok a körülmények, de alapvetően ott, abban a lakásban a most még kisbaba lesz jobban otthon, és a nagylány lesz inkább vendég. Ismétlem, a lakásban, nem az apa szívében és életében.


Én is a saját gyereke vagyok a szüleimnek, ráadásul az egyetlen. Az otthonom a házunk, ahol a férjemmel és gyerekeimmel élek a saját háztartásomban, a szülőházam pedig a szüleim háza, ahol már csak vendég vagyok. Otthonosan érzem ott magam és otthonosan viselkedem, nem vendégként, de össze sem lehet haosnlítani ezt az otthonosságot a valódi otthonommal.


Szerintem az elvált szülők gyerekeinek többsége sem állítaná azt soha, hogy két otthonuk van, maximum akkor, ha teljesen azonos időt töltenek a két szülőnél. A havi két hétvége ehhez édeskevés.

2019. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/148 anonim ***** válasza:
20%
Örömteli, hogy az apa nem mondott le a lányáról. Mert mondhatjátok, hogy "azért mert a nappaliban kellene aludni, még nem mondomtt le róla", de a kislány nem akart már menni így, mert ő NEM AKAR ott aludni, úgyhogy az lett volna a vége.
2019. máj. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/148 anonim ***** válasza:
63%
MOndjuk nekem nagyon böki a szememet az, hogy a kislány úgy már nem is akar menni az apukájához, hogy felmerült, hogy a kanapén aludna. Értem én, hogy a kanapé túlmutat önmagán és kipaterolást jelent a kislány számára, ami iszonyatosan rosszul esett neki. De vannak szülei, akiknek egyeztetniük kellene az álláspontokat és közvetíteni a kislány felé. Az "akkor nem is akarok menni hozzád, ha nem kapom meg ezt vagy azt, vagy nem úgy lesz, ahogy én akarom" nekem már az érzelmi zsarolás kategória, ha a kislánytól ered, akkor nyilván nem tudatos, de attól, még hasonló a hatása, ha az anyától ered, akkor gusztustalan. Ebben a konkrét esetben szerencsére több jobb megoldás is lehet a kanapénál, de simán előállhatna olyan helyzet, hogy a kislánynak le kéne mondania átmenetileg valamiről az apukája házában, mert negatívan változnak a körülmények. Akkor is az lenne a hozzáállás, hogy a kislánynak jár bármi, amit megszokott, és az apa és új felesége oldják meg, ha beleszakadnak is, és a közös gyerekük is háttérbe szorul, hogy a kislány lelkivilága ne sérüljön?
2019. máj. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/148 anonim ***** válasza:
37%
Hát normális helyeken a szülők ha "beleszakadnak" akkor is megadják a gyereknek, ami jár neki.
2019. máj. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/148 anonim ***** válasza:
56%
Igen, de a "jár neki" és a "követeli, mert ő azt akarja, és kész, és ha nem kapja meg, akkor azzal zsarol, hogy nem jön többet" között nagyon nagy különbség van.
2019. máj. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!