Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kegyetlenség "elvenni" egy 5...

Kegyetlenség "elvenni" egy 5 éves átmeneti szobáját az apuka lakásában, amit alig használ, hogy az állandóan ott élő gyereknek legyen?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 5 éves lánya az előző kapcsolatából. Minden 2. hétvégét tölti nálunk, ami úgy néz ki, hogy a párom elmegy érte péntek délután és valamikor már szombaton valamikor vasárnap hazaviszi, szomszéd városban élnek, autóval 30 perc az út, szóval nálunk alszik mindeképpen.

A lakásunk nappali plusz 2 fél szobás. A közös fiunk most 6 hós és már ideje átalussza az éjszakát, szeretnénk őt áttenni a másik szobába, mert így jobban elférnénk meg könnyebb lenne sok minden.. De ott eddi ugye párom fia volt, mikor nálunk aludt. Szerintem logikus lenne, ha azon az 1-2 éjszakán a nappaliban aludna (kihúzható kanapé van, kényelmes, vedégek is aludtak már ott). Erre az anyja teljesen kiborult, hogy az ő gyerekét ne űzzük a kanapéra és egyébként is.. milyen szemetek vagyunk, gyereket ellenünk hangolta, azóta nem is akar jönni, most hétvge is aktuális lett volna, de nem akart jönni, merthogy "gonoszok vagyunk". Tényleg ekkora szemétség ez? A kiságy meg a gyerek heverője nem fér el egyszerre nagyon pici a szoba, 1 szobából lett a 2 fél csinálva


2019. ápr. 30. 20:18
 121/148 anonim ***** válasza:
19%
Itt nem magáról a kanapén való alvásról van szó, hanem a privát szoba elvesztéséről. Ezt az sem pótolta volna, ha inkább a kérdezőék alszanak kint.
2019. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/148 anonim ***** válasza:
70%

Megkérdezhetem, hogy az itt válaszolók közül ki az, aki elvált, a volt férje most már új feleséggel van, és az első gyermek időnként az apánál és az új családjánál töltia hétvégét? Ugyanis nekem nagyon az jött le, hogy itt a többség egyáltalán nem elfogulatlanul, pártatlanul és mindenkinek a legjobb megoldást keresve (de tisztelet a több kivételnek is) adott tanácsot, hanem itt élte ki a saját sérelmeit, amiket ő vagy a közös gyerek a volt férj új feleségétől elszenvedett.


Az még teljesen rendben van, hogy azt tanácsolja valaki, a kislányé volt az a szoba eredetileg, hát hadd aludjon ott továbbra is, a kistesóval. De olyat írni, hogy a kérdező ki akarta fúrni-tenni az 5 évest? Meg mintha a világ legnagyobb bűne lenne a férj első házasságából született, az új feleség számár amúgy vadidegen gyerekre nem ugyanúgy gondolni, mint a sajátra? Ne vicceljetek már, ez teljesen természetes, és nem elvárható, hogy a válás és a szülők újraházasodása után a gyereknek két teljes értékű anyja és két teljes értékű apja legyen. Az vesse a követ a kérdezőre, aki ugyanazt tudja érezni a kapott gyermek iránt, mint a sajátja iránt. Az elfogadás nem jelenti azt, hogy ugyanúgy szeretem, mint a sajátomat.


A végén persze kibújt a szög a zsákból: amit a kérdező a legvégén leírt, abból kiderült, hogy ahogy többen gondoltuk is, az egész heccet a volt feleség kavarta.


Hozzáteszem, az apa szerepét sme értem itt egészen. Ő is úgy ugrál, ahogy a volt felesége fütyül. Meg aztán, ha az apa eleve nem értett egyet ezzel a kanapés ötelttel, akkor hoyg jutott el a felvetés a kislányhoz? nehéz elhinnem, hogy a kérdező az apa háta mögött bezsélgetett vele errről. Ha viszont akkor még az apa szerint is az lett volna a jó megoldás, akkor elég nagy gerinctelenségre utal, hogy most meg kihátrál a kérdező mögül, és ha csettintenek, akkor képes láthatás címén havi két napot az őj családjától telejsen külön tölteni.


remélem, neki lesz saját szobája a volt feleségénél, mert erre a havi 4 napra már illene.....

2019. máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/148 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, nemsokára hasznát veszed a 40 ezer forintos albérletednek, mert hogy ebből az fog kialakulni, hogy a kiscsalád újra egymásra talál, azt borítékolhatom. Te maradsz a párod szemében egy hárpia, aki kitúrta a lányát, az exével és a kislánnyal pedig majd összehozzák újra a közös programok. De legalább te 40 ezer bérleti díjat fogsz fizetni 80 helyett. Nem hiszem, hogy megéri, de te tudod. Csak a közös gyereketeket sajnálom, legalább ő érte volna meg azt a plusz 40 ezret...
2019. máj. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/148 anonim ***** válasza:
25%

"Megkérdezhetem, hogy az itt válaszolók közül ki az, aki elvált, a volt férje most már új feleséggel van, és az első gyermek időnként az apánál és az új családjánál töltia hétvégét? Ugyanis nekem nagyon az jött le, hogy itt a többség egyáltalán nem elfogulatlanul, pártatlanul és mindenkinek a legjobb megoldást keresve (de tisztelet a több kivételnek is) adott tanácsot, hanem itt élte ki a saját sérelmeit, amiket ő vagy a közös gyerek a volt férj új feleségétől elszenvedett."


Nem igazán mindenki. Én például mélyen elítélem a kérdezőnek ezt a dolgát, pedig olyan férfihoz mentem hozzá, akinek 2 gyereke van, azóta van közös is. Sosem tennék ilyet, hogy kiteszem őket a szobájukból! Igen, nekik van külön szobájuk nálunk, 1-1, pedig nem nagy a korkülönbség köztük, 9 éves fiúról és 6 éves lányról beszélünk. Mondjuk én az alapján szerettem bele a férjembe, hogy láttam, a válás ellenére milyen mintaapa és senkinek, de senkinek a kedvéért nem adna kevesebbet a gyerekeinek (ha meg akarod nézni egy férfi minőségét, meg kell nézni hogy viselkedik az exeivel, beszél az exeiről vagy a gyerekeivel, gyerekeiről, akikkel már nem él együtt), a közöst pedig úgy vállaltuk, hogy neki is tudjuk azt a szintet biztsítani, de nem annak a kárára, hogy a már meglévő 2 megsínyli. Plusz elvált szülők gyereke is vagyok, az én édesapám és az ő társa sem aljasodott volna soha idáig. Szóval semmiféle sérelmem nincs, attól vérzik a szívem, hogy képesek így elbánni egy ártatlan 5 éves gyerekkel... Remélni tudom, hogy a kérdező párja pikk-pakk rájön, hogy kígyót dédelget a keblén. Mert ez egy tudatos és aljas akció volt, az pedig karma, ami ezután lesz. :)

2019. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/148 anonim ***** válasza:
34%
"képes láthatás címén havi két napot az őj családjától telejsen külön tölteni" 2 családja van egyikkel havi kb 4 napot fog tölteni az összes többit a másikkal. Nehogy az utóbbit kelljen már sajnálni amelyikkel a sokszorosan többet tölti :DD
2019. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/148 anonim ***** válasza:
73%
125-ös: nem, egy családja van, az új feleséggel, de két gyermeke és van egy volt feleésge is, aki már nem a családja. A gyermekkel nyilván nem ideális, hogy csak havi két hétvégét tölt el,d e valamiért ebben állapodtak meg közösen. Az új feleség azt vállalta, hogy az előző házasságból született gyermeket elfogadja, a láthatási időben szeretettel fogadja, azt nem, hogy a férje havonta két hétvégét távol lesz tőle.
2019. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/148 anonim ***** válasza:
24%
Még régen is a gyermeket hívták családnak. :) 2 családja van, a kérdező még csak nem is felesége. Nem vállalta, de szerencsére bármikor szét lehet válni, ha valami nem tetszik neki és nem tudja feldolgozni, nyugodtan elköltözhet, szabad világban élünk. Ép férfinak sosem fog többet érni egy nő, mint a gyereke.
2019. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/148 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként vannak olyan gyerekek is, akiknek elváltak a szüleik és akivel nem élnek együtt szülő, már talált új párt, de a gyerek kifejezetten csak a szülővel kívánja eltölteni az idejét, amikor láthatás van, mert neki az ő lelkének így esik jól. Tagadná meg tőle egy másik ember keve miatt? A saját gyerekétől? Elég beteges lenne.
2019. máj. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/148 anonim ***** válasza:
80%

29-es vagyok. Van gyerekem, férjem, nem vagyunk elváltak, első gyermeke mindkettőnknek.

1+2 félszobás panelben nőttem fel. Mamám az egyik félszobában, anya, apa a nappaliban, mi a tesómmal a kis erkélyes félszobában laktunk konkrétan 25 évig. Miénk volt a legkisebb szoba...kb 2 négyzetméter játszóhelyünk volt benne. Megoldottuk. A szüleim se váltak el emiatt és "felnőtt éjszakai életet is éltek, pedig a mi szobánkból rajtuk keresztül vezetett az út a többi helyiséghez. Nem volt idealis, de ez volt...még így is sokkal többre vitték és jobban éltek, mint amilyen sanyarú körülmények közt nőttek fel és mi kb luxusban éltünk hozzájuk képest pedig szegények voltunk. Bennem ezert merült fel a kérdés miert nem opció hogy Ti mentek a nappaliba. De megértem. Ami viszont érdekel, hogy mi volt a terv amikor még csak terveztétek a babát? Gondolom ez a kérdés csak felmerült. Azert a hol lesz a gyerekszoba alap. Vagy, ha ez volt a terv, hogy az 5 éves szobája, ágya megszűnik és idővel új felállás jön azért arra illett volna felkészíteni. Az exet is beavatni, megkérni hogy ő is segítsen elfogadtatni a kislánnyal az új felállást és KÖZÖSEN olyan megoldást találni hogy ne sérüljön a lelke. Mert amire most jutottatok az senkinek se lesz jó. A gyerekeknek nulla kapcsolatuk lesz egymással és te meg a kisfiad 2 hetente apa nélkül lesztek hétvégén. Az ex szabadideje is oda lesz, apa meg a fiát hiányolja majd. Mi a hosszú távú terv? Mert gondolom volt, hiszen a nagyobb is még csak 5 éves.

2019. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/148 anonim ***** válasza:
85%

"Még régen is a gyermeket hívták családnak. :) 2 családja van, a kérdező még csak nem is felesége."


Ne beszéljél már ökörségeket. Család a férfinak az, akivel épp együtt él, plusz a gyerekei. Tök mindegy hogy a kérdező a felesége-e. Te hol élsz a középkorban?? Nem, az exe nem a családja a férfinak, a kérdezőnke meg aztán pláne nem az. A család a kérdező, meg a 2 gyerek, akik közül egy nem él velük.

Te valami frusztrált megcsalt feleség lehet, aki most más kárán élvezkedik.

Mondjuk ennyi ésszel, és rosszindulattal nem csodálom, ha félrekrtak mellőled.

2019. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!