Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kegyetlenség "elvenni" egy 5...

Kegyetlenség "elvenni" egy 5 éves átmeneti szobáját az apuka lakásában, amit alig használ, hogy az állandóan ott élő gyereknek legyen?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 5 éves lánya az előző kapcsolatából. Minden 2. hétvégét tölti nálunk, ami úgy néz ki, hogy a párom elmegy érte péntek délután és valamikor már szombaton valamikor vasárnap hazaviszi, szomszéd városban élnek, autóval 30 perc az út, szóval nálunk alszik mindeképpen.

A lakásunk nappali plusz 2 fél szobás. A közös fiunk most 6 hós és már ideje átalussza az éjszakát, szeretnénk őt áttenni a másik szobába, mert így jobban elférnénk meg könnyebb lenne sok minden.. De ott eddi ugye párom fia volt, mikor nálunk aludt. Szerintem logikus lenne, ha azon az 1-2 éjszakán a nappaliban aludna (kihúzható kanapé van, kényelmes, vedégek is aludtak már ott). Erre az anyja teljesen kiborult, hogy az ő gyerekét ne űzzük a kanapéra és egyébként is.. milyen szemetek vagyunk, gyereket ellenünk hangolta, azóta nem is akar jönni, most hétvge is aktuális lett volna, de nem akart jönni, merthogy "gonoszok vagyunk". Tényleg ekkora szemétség ez? A kiságy meg a gyerek heverője nem fér el egyszerre nagyon pici a szoba, 1 szobából lett a 2 fél csinálva


2019. ápr. 30. 20:18
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/148 anonim ***** válasza:
30%

Csak egy mellékszálú kérdést intéznék a válaszolókhoz.


Akinek van gyereke, hány éves kortól engedte, hogy az emeletes agyon aludjon?


Az enyéimet én 5évesen nem mertem. Ha számolom a magasságokat alsó hangom 1.9- 2m-en kéne kezdődnie az ágynak, mivel senki nem szeretné beverni a fejét a felette lévő ágyba miközben pelenkázóba.

2019. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/148 anonim ***** válasza:
22%
A költözés idővel mindenképpen elkerülheteten lesz. 4 és fél év van a lányok között. Ilyen pici lakásban a 2 db vagy 1 dupla íróasztal sem fog elférni, a gyerekek pedig évekig együtt lesznek általános iskolások, úgyhogy szükséges lesz. A játékok pedig eltérőek, mert azért más korosztály, a kisfiú még játék a játék autópályát nyűvi, mikor a lány már társasjátékozik pl, ezeknek mind kell a hely.
2019. máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/148 anonim ***** válasza:
62%
Iroasztal nem feltetlen kell. Nekunk egy volt a tesommal es egyikunk sem ott tanult. Asztal van a konyhaban is ott is meg lehet irni a lecket. Igazabol nem ertem ezt a nagy kulon szobazast. Anyank generacioja plane nagyszuleink nem is almodhattak ilyenrol, megis felnottek, rendes emberek lettek. Nem lenne semmi gond ha kitalalnak hogy lehet egy szobaban a ket gyerek. Plane heti 4 napot. Nonszensz szobat fenntartani egy gyereknek aki nem lakik ott plane ha nincs annyi folos szoba.
2019. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/148 anonim ***** válasza:
33%
Internet sem volt nagyanyáink idejében, most mégis erősen alap. Hiába lettek ők rendesek emberek nélküle. De persze, aludhat egy gyerek a kihúzott alsó fiókban is (megtörtént eset újszülöttel) meg felnőttek gyerekek anyatej/tápszer helyett tehéntejen is...
2019. máj. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/148 anonim ***** válasza:
38%
Az íróasztalkérdésen kár görcsölni, mert már akkor sem lesznek együtt, amikor a nagy iskolába megy, nemhogy a kicsi. Mondjuk nem tudom mégis mire számított a kérdező egy olyan hapsitól, aki 4 év különbséggel más nőnek csinál gyereket. Nagyon komoly lehet.
2019. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/148 anonim ***** válasza:
90%
Az én fiam 5 év 3 hónaposan költözött az emeletes ágy tetejére, annyit kell tudni róla, hogy ADHD-s, még álmában is sokat mozog, ráadásul hevesen, nagyokat dob magán. Létezik olyan emeletes ágy, vagy lehet csináltatni is, aminek annyira magas a leesésgátlója, hogy még egy ilyne kisgyerek sem dobja át magát rajta. Nem mondom, hogy az első éjjeleken nem féltettem, de igazából ekkorra már évek óta nem esett le a franciaágyunkról sem (mert addig velünk aludt, nem egy szobában, hanem egy ágyban), tehát kialakult nála az a fajta gát, ami a felnőtteknél is megvan, amiért nem szoktunk leesni az ágyról. EZ nem jelenti azt, hogy minden 5 évesnek tökéletes az emeletes ágy, de alapvetően, ha megfelelően biztonságosat választ a szülő, és a gyerek nem fél a magasságtól, akkor nyugidtan aludhat benne.
2019. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/148 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező! Valaki felvetette itt korábban, hogy mi lenne, ha Ti mennétek a kislány szobájába és a hálótokat megkapnák a gyerekek. Ezt elvetettétek? Esetleg a nappaliba a tévé mellé beférne egy szekrény a ruháitoknak? Máris más szagú lenne a dolog, hisz így mindenki alkalmazkodik a kisfiatokhoz és, ha a kislányt zavarja a sírás kimegy a nappaliba aludni. Amúgy ismerek olyan tesókat, ahol hasonló a korkülönbség, közös szobába kerültek és tök jól működik a dolog.


Más: én speciel 4 és fél évesen emeletes ágyra kerültem, imádtam, sosem estem le ;)

2019. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/148 anonim ***** válasza:
38%
Hogy vagytok? Mi történt azóta?
2019. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!