Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kegyetlenség "elvenni" egy 5...

Kegyetlenség "elvenni" egy 5 éves átmeneti szobáját az apuka lakásában, amit alig használ, hogy az állandóan ott élő gyereknek legyen?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 5 éves lánya az előző kapcsolatából. Minden 2. hétvégét tölti nálunk, ami úgy néz ki, hogy a párom elmegy érte péntek délután és valamikor már szombaton valamikor vasárnap hazaviszi, szomszéd városban élnek, autóval 30 perc az út, szóval nálunk alszik mindeképpen.

A lakásunk nappali plusz 2 fél szobás. A közös fiunk most 6 hós és már ideje átalussza az éjszakát, szeretnénk őt áttenni a másik szobába, mert így jobban elférnénk meg könnyebb lenne sok minden.. De ott eddi ugye párom fia volt, mikor nálunk aludt. Szerintem logikus lenne, ha azon az 1-2 éjszakán a nappaliban aludna (kihúzható kanapé van, kényelmes, vedégek is aludtak már ott). Erre az anyja teljesen kiborult, hogy az ő gyerekét ne űzzük a kanapéra és egyébként is.. milyen szemetek vagyunk, gyereket ellenünk hangolta, azóta nem is akar jönni, most hétvge is aktuális lett volna, de nem akart jönni, merthogy "gonoszok vagyunk". Tényleg ekkora szemétség ez? A kiságy meg a gyerek heverője nem fér el egyszerre nagyon pici a szoba, 1 szobából lett a 2 fél csinálva


2019. ápr. 30. 20:18
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/148 anonim ***** válasza:
59%
De megoldódott a probléma, a kislány nem megy és kész. Apuka meg majd nézhet hogy miért nem akar vele lenni a gyereke, és miért utálja a testvérét.
2019. máj. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/148 anonim ***** válasza:
74%

59. Az apának két lánya van. Nincs köztük fontossági sorrend. A nevelt gyerekeknek fontos kimutatni, hogy a család részének tartják őket.

Lehetett volna, hogy a kislány elfogadja a nappalit, de nem tette. Én arra is írtam ötletet (kis saját sarok berendezése).

Ti meg a szobákon vagytok leragadva, a szobák számán.

Valahogy jobban kellett volna itt kommunikálni a gyerekkel. Vagy még mindif ezt kellene.

2019. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/148 anonim ***** válasza:
85%

Az a helyzet, hogy bármilyen is a nagylány kapcsolata az apjával, képmutatás úgy tenni, mintha abban a lakásban, ahol a kérdezőék élnek, nem lenne ő így is, úgy is vendég. Bárhol, ahol csak havi 3-4 napot és éjszakát töltök, vendég vagyok vagy átutazó, de az nem az otthonom. Szerintem a kisszoba legyen a 6 hónapos közös gyermeké, aki megosztja természetesen ezt a szobát a féltestvérével, ahányszor csak ott alszik.


De az is lehet megoldás, főképp később, amikor már a kicsinek is sokkal inkább lesz igénye a külön szobára, és a nagynak is kell több hely a tanszerek, egyebek miatt, hogy a szülők, ahogy nagyon sok családban van ez, a nappaliban alszanak a kihúzható kanapén, és a két kisszoba a két gyereké.


Kérdező: ha a galériaágy leeshetne a kiságyra, akkor leeshetne a puszta földre is, ergo nem lenne biztonságos a nagy számára sem, aki benne alszik. Nem, a galériaágy nem esik sehová. Teljesen mindegy, hogy egyébként íróasztalt szoktak alá tenni, semmi baja nem lesz a babádnak sem alatta.


Emeletes ágy: ha az alsó ágy kellően alacsony, és csináltattok rá a szokottnál magasabb leesésgátlót, azzal szemben a fal védi a kicsit a leeséstől, az ágy két végén pedig az ágyvég, akkor semmivel sem kevésbé biztonságos, mint a kiságy. Légzésfigyelőt is ugyanúgy a matrac alá lehet tenni, ha használtok.

2019. máj. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/148 anonim ***** válasza:
54%
Itt sokan miért egy 5 évestől várják hogy adjon fel mindent amije eddig volt és értse meg a dolgokat mikor itt két felnőtt ember se képes feladni kicsit is a kényelmét őérte? Hál istennek az én nevelőanyám nem ilyen volt mint a kérdező, aki mindent csak a saját gyerekének akar.
2019. máj. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/148 anonim ***** válasza:
38%

Képmutatás?

Az én párom gyereke nem vendég nálunk. Ne viccelj.

Amúgy ott tölti minden második hétvégét.

(Amúgy annyira vendég, hogy ha nincs bejegyzetz élettársi kapcsolat, akkor a két gyerek az apa örököse tudtommal - ez most itt nem szempont, csak érdekes, hogy a jogban sem lehet vendéggé transzformálni egy gyereket).

Mind1 is, a posztoló szerintem nem fogadja el azt a gyereket. Látszik az emeletes ágyas aggodalmán meg azon, hogy nincs empátiája a gyerek felé, meg sem érti, hogy annak mi a baja.

2019. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/148 anonim ***** válasza:
46%
A megoldás egyszerű. Nem a nagyobb gyereket kell elüldözni, vásároljatok egy olyan házat ami alkalmas két gyerek számára
2019. máj. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/148 anonim ***** válasza:
66%
Amint nagyobb lesz a baba, úgyis muszáj lesz neki adni az 5 éves szobáját. A gyerek lelke nem attól sérül, hogy vendégként kezelik az apjánál, hanem hogy a szülei elváltak.
2019. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/148 piroska és a farkas ***** válasza:
66%
Kérdező! Kérlek vàlaszolj màr arra, h miért nem tudtok Ti, a felnőttek a nappaliban aludni, hogy meg lehessen mind a 2 gyereknek a sajàt szobàja??
2019. máj. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/148 A kérdező kommentje:

Azért nem megyünk mi a nappaliba aludni, mert ne úgy képzeljétek el a nappalit, hogy egy nagy helyiség. Belépünk az előszobába, fél méter és rögtön kezdődik az emerikai típusú konyha, a pulton túl van egy 40 centis folyos a szokbákhoz és fürdőhöz, a nappali meg akkor ha kinyitjuk a 2 személyes kanapént, elteríti az egész teret, a másik oldalon a teraszajtó van, kanapén szemközti falon a tv és kifújt. Még az ágyneműt sem tudnám hova tenni, a "felnőtt éjszakai életünket" meg eléggé ellehetetleníteni pl később a gyerek, ha hiszen az egy átjáró, nincs még ajta sem, egybe van konyhávan.


DE nem kell aggódni azoknak akik szidtak meg privátban írták milyen gonosz mostoha vagyok, párom egész nap veszekedett velem, full ideg hogy nem jön emiatt hétvégén a lánya és fél, hogy később sem fog, úgyhogy lefújva az egész, marad a szobája, nálunk meg alszik tovább a fiam! Igaz hogy így akkora hely marad a szobánkban, ha én bent vagyok és bejön párom, fel kell ülnöm az ágyra, hogy be tudja csukni az ajtót, jól jött volna a kiságynyi hely felszabadulása, de legalább a gyereke nem hisztizik, nem hiszem hogy baja lett volna ettől de mindegy..


Az nem igaz, hogy bajom van a gyerekkel! Csak ezzel a helyzettel!

2019. máj. 1. 20:56
 70/148 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező: volt pár javaslat, ami azért nektek is kedvezőbb, mint az, hogy marad nálatok a kicsi, másrészt lássuk be, ha ennyire nagyon szűkösen vagytok, akkor idővel mindenképpen érdemes lesz egy szobányival nagyobb helyre költözni, gondolom, hosszú távon akartok is. Akkor meg fog oldódni a probléma. Hidd el, tényleg semmi akadálya annak, hogy a két kisgyerek egy szobában legyen egyelőre, a testvéri köteléket is erősíti, főleg két-három év múlva fog ez kifejeződni.
2019. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!