Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kegyetlenség "elvenni" egy 5...

Kegyetlenség "elvenni" egy 5 éves átmeneti szobáját az apuka lakásában, amit alig használ, hogy az állandóan ott élő gyereknek legyen?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 5 éves lánya az előző kapcsolatából. Minden 2. hétvégét tölti nálunk, ami úgy néz ki, hogy a párom elmegy érte péntek délután és valamikor már szombaton valamikor vasárnap hazaviszi, szomszéd városban élnek, autóval 30 perc az út, szóval nálunk alszik mindeképpen.

A lakásunk nappali plusz 2 fél szobás. A közös fiunk most 6 hós és már ideje átalussza az éjszakát, szeretnénk őt áttenni a másik szobába, mert így jobban elférnénk meg könnyebb lenne sok minden.. De ott eddi ugye párom fia volt, mikor nálunk aludt. Szerintem logikus lenne, ha azon az 1-2 éjszakán a nappaliban aludna (kihúzható kanapé van, kényelmes, vedégek is aludtak már ott). Erre az anyja teljesen kiborult, hogy az ő gyerekét ne űzzük a kanapéra és egyébként is.. milyen szemetek vagyunk, gyereket ellenünk hangolta, azóta nem is akar jönni, most hétvge is aktuális lett volna, de nem akart jönni, merthogy "gonoszok vagyunk". Tényleg ekkora szemétség ez? A kiságy meg a gyerek heverője nem fér el egyszerre nagyon pici a szoba, 1 szobából lett a 2 fél csinálva


2019. ápr. 30. 20:18
 131/148 A kérdező kommentje:
Igen terveztük a gyerekszobát! Ezzel a felállással amit leírtam.. Párom is partner volt benne ahogy egyik válaszoló írta: nem a feje fölött döntöttem el, de most kihátrált. Úgy akarja minden 2. hétvégén megy a gyerekéhez és abból 1 napot elviszi a kisfiunkat is a testvéri kapcsolat miatt! Őszintén?? Nem tetszik és azóta nem is beszélünk dúl mindkettőnk fórum kiírása óta nem is jön be aludni.. A gyerek anyjának már szóltam én előtte de ő semmiben nem partner! Az ő gyerekének mindent.. Azt mondja ő mindent megad a gyereknek ezt elvárja azonos szinten a páromtól is! Ne örüljön annak itt senki hogy vissza megy hozzá az 1 hónap múlva lesz az esküvője és ő lépett le páromtól mert összejött a főnökével erről ennyit.. Nem járok úgy hiába annak tapsolnak sokan!
2019. máj. 3. 14:07
 132/148 piroska és a farkas ***** válasza:
33%
129- es,én 108. vàlaszként pont hasonló elosztàsú lakàsról írok, mi is a nappaliban alszunk a férjemmel, matracon, mert àgy nem fér el, és őszintén fogalmam sincs, h miért is volt az annyira evidens, hogy egy 5 éves kisgyereket a megszokott kis zugàból kitegyenek, ahelyett, h ők, a felnőttek vàllalnàk be a kényelmetlenséget. Ràadàsul képesek egy ekkora gyerekkel összekötni olyan szót, mint " zsarolàs", ennyire nem felismerhető, ha vmi egy kisgyereknek FÀJ?? Muszàj hisztinek és zsarolàsnak nevezni?
2019. máj. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/148 anonim ***** válasza:
29%

"Te valami frusztrált megcsalt feleség lehet, aki most más kárán élvezkedik."


Téves, fiatal lány vagyok az első párkapcsolatomban. Viszont apu anyu utáni nője pont ilyen alattomos kígyó volt, más kérdés, hogy én akkor 15 évesen játszi könnyűséggel fúrtam ki (és azóta egy igazi nővel van, aki hozzám is jó), erre még egy 5 éves nem képes. Most is leírtad egyébként, hogy a másik gyereke is család, tehát a családhoz megy. A volt feleségét én nem említettem családtagnak, viszont azt fenntartom, hogy semmivel sem értéktelenebb az első gyerek, mint a második. 30 napos hónapot alapul véve miért gond, ha az egyikkel 4 napot tölt, ha a másiknak ott a 26? Annyi baj van vele, hogy elsővel tölt túl keveset, igen. De nem a kisebbik szempontjából. Ha a nagy kibír 26 napot az apja nélkül, a kicsi is kibír 4-et. Ennyi.

2019. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/148 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező ne törődj itt a sok frusztrált mamival. Látod egyik már arra a szintre süllyedt hogy (többek között) magát védi be új regisztrációról. Itt hiába vársz megoldást, a fő bajuk az, hogy a férfi elvált és te vagy az új "nőcske". Saját nyomorukat vezetik le rajtad.

Én a közös szobát javasoltam volna akármilyen módon, ha kell galéria stb, de ha az ex szerint az ő szeme fényének mindent, akkor sokat nem tudsz vele tenni. Jó hogy nem fogod már a saját gyereked erkélyre költöztetni a saját otthonában, mert itt a sok megcsalt Mancikának ez az óhaja. Kislánynak is sok mindent meg lehetett volna magyarázni szépen, megőrizni a jó viszonyt. Mint írtam a jó apa-lánya nem ezen múlik. De ha az ex bekavar, azzal nem tudsz mit tenni. Csillapodj le, és beszélgessetek a pároddal.

2019. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/148 anonim ***** válasza:
71%
Ja értem, tehát megfúrtad anno apád kapcsolatát, és erre vagy büszke. Egyre jobb. Amúgy tök mindegy, mert így is úgy is beigazolódott, hogy a saját frusztrációdat vetíted ki a kérdezőre. Szánalmas...
2019. máj. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/148 anonim ***** válasza:
12%
Ennyi hozzászólás után is az egyetlen normális megoldás: szülők a kanapéra, a gyerekek a szobákba
2019. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/148 piroska és a farkas ***** válasza:
78%
Valóban kezd ez kicsit elmenni az " utàljunk minden màsodik feleséget" szintre, ami nem jó. Igazsàgtalan az is, hogy a férj most ennyire elfordul, ha anno ebben a - meglehetősen rossz - döntésben ő is partner volt. Amiben pedig egészen biztos vagyok: nem kell a két szülőnek azonos szintet nyújtania. Nincs ilyen szabàly. Tisztességes szintet igen, de ez nem jelenti azt, h míg az egyik megtehet és adhat többet, a màsik rohadjon meg ahol van, ha nem tart ezzel lépést. 3- an vagyunk testvérek, gimnazista voltam amikor enyém lehetett a sajàt szoba. Voltunk 3- an egy szobàban, voltam én az öcsémmel, mint " kicsik", és voltak ők együtt, mint fiúk. Most a gyerekeim is egy szobàban vannak, igénylik is egymàst, majd kamaszkorukra megpróbàljuk megoldani, h lehessen külön terük. Semmiért nem adnàm a testvéreimmel való esti sutyorgàsokat, sokkal többet jelentenek nekem, mintha születésemtől sajàt szobàm lehetett volna. Tehàt én tovàbbra is ideiglenes megoldàsként a szülők nappaliban alvàsàt javaslom, gyerekek külön, és aztàn, ha a bútorokkal megoldható, gyerekek EGYÜTT, és akkor a szülők visszamehetnek a felszabadult kisszobàba.
2019. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/148 anonim ***** válasza:
63%

Látom magam előtt ahogy a kérdezőèk a nappaliban nyomorognak egész évben ketten, míg egy háló szinte érintetlenül áll...

Más a nappaliban lakni ott élő gyerek miatt, meg más ott nem élő miatt. Utóbbinak semmi értelme.

2019. máj. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/148 anonim ***** válasza:
80%

Aludjanak kint ha ott a kislány.

Amúgy meg bent.

2019. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/148 anonim ***** válasza:
86%

Összefoglalnám, hogy én mit értettem ebből a történetből: az apuka jó ötletnek tartotta, hogy a nagylánya a kanapén aludjon havi 4 napot. Amint a volt feleség és a kislány kikelt ez ellen, kihátrált a kérdező mögül, és ő is elkezdett vele veszekedni. A volt feleség statáriumot adott: most már akkor se menne a kislány, ha övé maradhatna a szoba, ha látni akarja, menjen az apa, aki ezt szíves-örömest meg is teszi, sőt, két napot a babát is viszi. Utóbbiba egyébként igen erős beleszólási joga van a kérdezőnek is, halkan jegyzem csak meg! A válaszadók jelentős része tapsol, mert a kérdező lett gondosz mostohának kikiáltva, aki 1. a nagylányt kipaterolná a szobájából, 2. eleve minek szült ilyne kis helyre 3. amúgy is csak egy gondosz ki snőcske a volt feleséghez képest, aki nagyon is jól teszi, hogy kiáll magáért és a kislányért



AZ apa? Nyilván minataapa. Havi 40 ezer forintot tud áldozni az új családjával közös albérletre, miköözben neki nagyon fontos, hogy mindkét gyerek és a kérdező is jól érezze magát ebben az otthonban, igaz? De nem tesz azért, hogy nagyobba menjenek, inkább összeveszik a kérdezővel, ezzel is elterelve a témát arról, hogy ő mekkora lúzer és teszetosza ember. Amint kiderül, hogy egy ötlet a volt feleségnek nem tetszik, visszakozik. Ráadásul úgy tűnik, hogy egy kicsit sem érdekli a kérdez lelkivilága, és szerintem az ilyen embert a lányáé sem, csak azt teszi, amit parancsolnak neki, jelen esetben a volt feleség, mert ő a legerősebb egyéniség ebben a történetben.



Kérdező: őszintén sajnálom, de szerintem nem az a fő gond, hogy kicsi lakásba, albérletbe szültél egy gyermeket, hanem az, hogy ennek a férfinak. És nem azért, mert elvált és van már egy gyereke. Hanem mert egy gyáva és teszetosza alak, akit nem is csoda, hogy egy erős nő elhagyott.

2019. máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!