Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kegyetlenség "elvenni" egy 5...

Kegyetlenség "elvenni" egy 5 éves átmeneti szobáját az apuka lakásában, amit alig használ, hogy az állandóan ott élő gyereknek legyen?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 5 éves lánya az előző kapcsolatából. Minden 2. hétvégét tölti nálunk, ami úgy néz ki, hogy a párom elmegy érte péntek délután és valamikor már szombaton valamikor vasárnap hazaviszi, szomszéd városban élnek, autóval 30 perc az út, szóval nálunk alszik mindeképpen.

A lakásunk nappali plusz 2 fél szobás. A közös fiunk most 6 hós és már ideje átalussza az éjszakát, szeretnénk őt áttenni a másik szobába, mert így jobban elférnénk meg könnyebb lenne sok minden.. De ott eddi ugye párom fia volt, mikor nálunk aludt. Szerintem logikus lenne, ha azon az 1-2 éjszakán a nappaliban aludna (kihúzható kanapé van, kényelmes, vedégek is aludtak már ott). Erre az anyja teljesen kiborult, hogy az ő gyerekét ne űzzük a kanapéra és egyébként is.. milyen szemetek vagyunk, gyereket ellenünk hangolta, azóta nem is akar jönni, most hétvge is aktuális lett volna, de nem akart jönni, merthogy "gonoszok vagyunk". Tényleg ekkora szemétség ez? A kiságy meg a gyerek heverője nem fér el egyszerre nagyon pici a szoba, 1 szobából lett a 2 fél csinálva


2019. ápr. 30. 20:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/148 anonim ***** válasza:
82%
Olvassatok már! Leírta, hogy KICSI a szoba, nem fér el ott mindket ágy. Most azért nem lehet a kérdezőék gyerekének saját szobája, aki nem mellesleg életvitelszerűen ott el velük, mert havi 2x ott alszik 1 vagy 2 napot a kérdező párjának lánya?! Ne vicceljünk már!
2019. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/148 anonim ***** válasza:
72%
Emeletes ágy, galéria jó megoldás szokott lenni a pici szobákban. Én is egy félszobában, galérián nőttem fel. De fotelágyat is lehet venni a nagynak. Pár éjszakát felsír a pici (majd fogzásnál pl), és úgysem akar majd vele aludni, magától megy majd ki a nappaliba.
2019. ápr. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/148 anonim ***** válasza:
82%
Galériás ágy egy megoldás lehet. Felül alszik a nagytesó, alá befér a kiságy.
2019. ápr. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/148 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem "kegyetlenség." Nekem is elváltak a szüleim, és én is minden 2. hétvégén voltam apámnál. FEL SEM MERÜLT, hogy arra a 2 éjszakára havonta külön szobám legyen!

DE! APÁM aludt a nappaliban, nekem pedig "odaadta" a hálót. Szóval azért megértem, hogy a nappali kanapéja nem tetszik neki. Arra a havi 2 éjszakára inkább nektek kellene ott aludni.

2019. ápr. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/148 anonim ***** válasza:
65%
Hany m2 a szoba?! 4-5? Hihetetlen h nem lehet bezsufolni egy fotelagyat v heverot, epp a fiam 6m2es szobajaban fekszem...
2019. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/148 anonim ***** válasza:
64%
Több megoldás is lehet a családtagok vérmérséklete és prioritásai szerint, de szerintem legjobb az emeletes ágy. A kicsinek alulra lehet leesésgátlót tenni, nem kell feltétlenül körben rácsos kiságy. Vagy galériaágy alá befér a kiságy is. Viszont, mivel tíz év múlva is aludnia kell valahol a két gyereknek, célszerűbb az emeletes ágy, nekünk olyna van, ami szétszedhető, igaz, az átlagnál nagyobb, de később lesz két db 90x200-as felnőtt ágyuk, amíg velünk élnek, nem kell többet ágyat vásárolni, de ezen két felnőtt is elalhat egymás fölött.
2019. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/148 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk a 12 éves fiú kérdezte, hogy ha megszületik a kislányunk, akkor az ő szobájába fog lakni?

Szintén 2-3 napra 3 hetente van itt.

Bennem akkor mindenórás terhesen felment ettől a pumpa, de szerencsére uralkodtam magamon és elképzeltem, milyen szempontjai lehetnek neki, hogy kiszorul-e az imádott apja új családjából. Pedig nagyon várta és azóta is szereti, dédelgeti a féltestvérét!

Most pont ez a helyzet, hogy a baba még velünk alszik, de pár hónap múlva a másik szobába kerül.

Viszont semmiképp nem jó ötlet az 5 évest a vendégágyra tenni. Látod még a 12 éves sem ugorja meg ezt az akadályt...

Én mindenképp vagy egy szobába tenném őket, fotelágy vagy bármi és pár év múlva emeletes ágy segítségével vagy pedig beköltöznék a párommal a nappaliba és mindkét gyerek kapna egy szobát. A nagyobbik gyereké munka szoba vagy vendégszoba lehet, amikor nincs ott.

Komolyan vennèm azt is, hogy az anyuka jelzett, mert neki nyilván a gyerek számolt be róla és az ő felháborodása vsz a gyerek negatív érzései miatt van.

2019. ápr. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/148 anonim ***** válasza:
75%

11. Sajnos itt a logika mindegy, az 5 éves lelki èpsége múlhat rajta.

Még egy megoldás, hogy egy nagyon király zugot berendeztek neki a nappaliban, az ő ízlése szerint, általa választott dekor tárgyakkal, kis játékos polca odaállításával és megbeszélve vele, hogy mért kell ez és később majd alhatnak egy szobában egy emeletes ágyon.

2019. ápr. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/148 anonim ***** válasza:
60%
Igen, kegyetlenség. Szegény gyerek eleve ritkán látja az apját, most meg már a megszokott helye sem lesz, mert a kisbaba miatt egyszerűen "félre teszik" mint valami jelentéktelen koncot. Ezen akadt ki az anyja, mert így érzi a gyerek. Miért nem lehet pl. galériás ággyal megoldani ezt a helyzetet?
2019. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/148 A kérdező kommentje:
Galériás ágynak ki lehet venni teljesen az alsó részét, hogy beférjen alá a kiságy? és nem esik a baba fejére véletlenül sem?
2019. ápr. 30. 21:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!