Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kegyetlenség "elvenni" egy 5...

Kegyetlenség "elvenni" egy 5 éves átmeneti szobáját az apuka lakásában, amit alig használ, hogy az állandóan ott élő gyereknek legyen?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 5 éves lánya az előző kapcsolatából. Minden 2. hétvégét tölti nálunk, ami úgy néz ki, hogy a párom elmegy érte péntek délután és valamikor már szombaton valamikor vasárnap hazaviszi, szomszéd városban élnek, autóval 30 perc az út, szóval nálunk alszik mindeképpen.

A lakásunk nappali plusz 2 fél szobás. A közös fiunk most 6 hós és már ideje átalussza az éjszakát, szeretnénk őt áttenni a másik szobába, mert így jobban elférnénk meg könnyebb lenne sok minden.. De ott eddi ugye párom fia volt, mikor nálunk aludt. Szerintem logikus lenne, ha azon az 1-2 éjszakán a nappaliban aludna (kihúzható kanapé van, kényelmes, vedégek is aludtak már ott). Erre az anyja teljesen kiborult, hogy az ő gyerekét ne űzzük a kanapéra és egyébként is.. milyen szemetek vagyunk, gyereket ellenünk hangolta, azóta nem is akar jönni, most hétvge is aktuális lett volna, de nem akart jönni, merthogy "gonoszok vagyunk". Tényleg ekkora szemétség ez? A kiságy meg a gyerek heverője nem fér el egyszerre nagyon pici a szoba, 1 szobából lett a 2 fél csinálva


2019. ápr. 30. 20:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/148 anonim ***** válasza:
65%

Exemnél nincs közös gyerek.

A két gyerek láthatás alatt kinyitható fotelágyon vagy matracon alszik. A fiam már 10 évesen is panaszkodott, hogy minden második hét végén ott vannak, de csak vendégek. Legalább egy ágyat kaphatnának. De nem, mert a nője szerint nincs hely.

Az lett a vége, hogy 12 évesen is egész nap az osztálytársánál lóg, aki az exem szomszédja. 14 évesen annyira hajlandó, hogy suli után beugrik, megkajál, aztán jön haza.

Pont azért nem akar az apjánál lenni, mert ő ott vendég, és jobban szeret a megszokott helyen aludni. Itt van otthon. Ott pedig nem szeret lenni, tehát nem megy.

2019. máj. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/148 anonim ***** válasza:
57%

Még mindig nem értem a felháborodást azon, hogy a 6 hónaposnak nem lehet saját szobája. És ha lesz még egy saját gyerek?

Nálunk pl lesz és egy szobában lesz majd a kettő gyerek, ha ott a nagy fiú, akkor kezdetben ő is (igaz nálunk több éves távlatban van B terv).

Csecsemőknek, kisgyerekeknek teljesen oké a testvérrel egy szobában aludni. Főleg havi 4-et.

Szerintetek a nagy bírjon ki 4 éjjelt vendégágyon. Szerintem a kicsi bírja ki, hogy heti 1x a testvére a szobában alszik. Ezt szokja meg. Még örülni is fog a nagy lánybmnak, ha jó a viszony.

Persze az összes többi itt javasolt megoldás is jó.

2019. máj. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/148 anonim ***** válasza:
86%

Amikor együtt éltek, az hol volt? Ez a "régi" megszokott szobája? Apuka mit szól ehhez? Mert őt még nem említetted, pedig kulcsfigurája a történetnek, és ő tudná igazán megoldani a helyzetet.

Mégis mekkora az a fél szoba, hogy egy gyerekágy és egy babaágy nem fér el?

Egy ilyen megfelelő lehet: [link]

Vagy ilyen: [link]

2019. máj. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/148 anonim ***** válasza:
15%
Én a 6 hónaposnak mindenképp saját szobát javaslok. Külön kell aludni, nem veletek, ha már átalussza az éjszakát. Én annak a híve vagyok, hogy külön aludjon ha lehetséges a kezdetektől fogva, mert szerintem úgy az egészséges, később nem lesz anyás, stb. De ez csak az én véleményem. Abban a havi 2 napban, mikor ott alszik az 5 éves, én kiköltöznék a férjemmel együtt a kanapéra, a gyerek meg aludna az ágyunkban. Egy ágynemű csere és még is van oldva a gond. Én nem vennék csak azért emeletes ágyat, tiszta pénzkidobásnak tartom, főleg, hogy az anyuka ellentétek hangolta a gyereket. Én is kicseszésnek tartom, mert ő is a párod gyereke és mit gondol egy 5 éves? A kicsinek van saját szobája, neki meg nincs. Ő nem érti, hogy kicsi a ház, ő azt látja, 2 szoba van. Mondjuk ez lehet eszébe sem jutott volna, ha anyuka nem parádézik, de biztos rosszul esett volna neki. A pénzt, amit az emeletes ágyra költenék, egy új nagyobb lakásba tenném bele, sok kicsi sokra megy alapon. Nem tudom, írtad-e, de hány nm2 a lakás?
2019. máj. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/148 anonim ***** válasza:
40%

Előző, lehet, félreértettél. Külön szoba alatt nem azt értettem, hogy továbbra is a szülőkkel aludjon, hanem hogy szerintem nem baj egy családban, ha kisgyermek korban egymástól külön szoba nincsen a gyerekeknek.

Kiskamasz, pláne kül. nemű gyerekek esetén már jó ha mindenkinek van zárható ajtajú saját kuckója.

Amúgy egyetértünk, Te se a vendégágy mellett voksoltál.

2019. máj. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/148 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem sem kegyetlenség. Az 5 évesnek van saját szobája, az anyjánál ahol egyébként is lakik. Ekkora lakásban nonszensz fenntartani egy plusz szobát, csak hogy a nagy "otthon érezze magát". Ezt amúgy azért tettem idézőjelbe, mert nem az éjszakára külön szobába helyezéstől kellene otthon éreznie magát. Ha apuka tölt vele minőségi időt, fogllakozik vele, családtagként bántok vele, akkor nem tök mindegy hol alszik? Pláne havi 1-2-szer?

A kistesó meg ott fog lakni, neki igen is kell saját szoba. Miért is ne lenne?

Szerintem apuka exe kavart itt be.

2019. máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/148 A kérdező kommentje:

Utánanézek ennek az emeletes ágy megoldásnak, de egyelőre nem tudom elképzelni hogy hogy lehet biztonságosan kivitelizni úgy hogy alul ugye kiságy kerül, én még rácsos kiságyban szeretném altatni a babámat, szerintem ez a biztonságos. Ha működne, jó megoldás lehetne szerintem!


Am nem ez a régi szobája, mikor a párom együtt volt a gyerek anyjával teljesen máshol éltek, aztán párom kivette ezt az albit, én már akkor ismertem meg mikor itt élt és ideköltöztem én is. Nem szeretnénk lecserélni, a mai albérletárakhoz nézve nagyon jó ára van (40 ezer plusz rezsi), szép állapotú az egész lakóház és piszok jó helyen is van a városban. Mégegy ilyet nem találnák.


Párom lányának természetesen van külön szobája az anyjánál sőt kettő is van egy csak játékszobája! Ezért tartom furának ezt!

2019. máj. 1. 12:50
 48/148 anonim ***** válasza:
29%

Erre a havi 3-4 alkalomra biztos nem tennék emeletes ágyat a kiságy felé. Persze vannak ilyen ágyat, de azok alá inkább írósasztalt tesznek nem egy kisbabát.

Most jól alszik, de mi van ha felsír majd többször is éjszaka? Az meg a nagyot fogja zavarni, akkor meg az lesz a baj.

Én nem problémáznék ezen a helyedbe, teljesen rendben van, h saját szobába kerül a közös gyerek, a férjedé meg alszik azon a pár éjjelen a nappaliba. Egyszerűen luxus ezért egy szobát fenntartani, de egy emeleteságyat sem kerülgetnék állandóan emiatt.

2019. máj. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/148 anonim ***** válasza:
71%

De hát pont ez az, nem a szobák számáról van szó. Hanem az a kérdés, hol a helye az apja életében!

A kislány mit mond, Te beszélgettél vele?

Az az ötlet, hogy a nappali egyik zugát berendezni neki, ízlése szerint, nem jó? Egy filléres polcos térelválasztóval el is különítheted. Arra meg választhatna cserepes virágot magának.

2019. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/148 anonim ***** válasza:
39%
Költözzetek ti ki a kanapéra ha olyan király az a vendégágy. Probléma megoldva.
2019. máj. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!