Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kegyetlenség "elvenni" egy 5...

Kegyetlenség "elvenni" egy 5 éves átmeneti szobáját az apuka lakásában, amit alig használ, hogy az állandóan ott élő gyereknek legyen?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 5 éves lánya az előző kapcsolatából. Minden 2. hétvégét tölti nálunk, ami úgy néz ki, hogy a párom elmegy érte péntek délután és valamikor már szombaton valamikor vasárnap hazaviszi, szomszéd városban élnek, autóval 30 perc az út, szóval nálunk alszik mindeképpen.

A lakásunk nappali plusz 2 fél szobás. A közös fiunk most 6 hós és már ideje átalussza az éjszakát, szeretnénk őt áttenni a másik szobába, mert így jobban elférnénk meg könnyebb lenne sok minden.. De ott eddi ugye párom fia volt, mikor nálunk aludt. Szerintem logikus lenne, ha azon az 1-2 éjszakán a nappaliban aludna (kihúzható kanapé van, kényelmes, vedégek is aludtak már ott). Erre az anyja teljesen kiborult, hogy az ő gyerekét ne űzzük a kanapéra és egyébként is.. milyen szemetek vagyunk, gyereket ellenünk hangolta, azóta nem is akar jönni, most hétvge is aktuális lett volna, de nem akart jönni, merthogy "gonoszok vagyunk". Tényleg ekkora szemétség ez? A kiságy meg a gyerek heverője nem fér el egyszerre nagyon pici a szoba, 1 szobából lett a 2 fél csinálva


2019. ápr. 30. 20:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/148 anonim ***** válasza:
31%
Emeletes ágy vagy ti menjetek át a pici szobába, és a ti jelenlegi szobátokból csináljatok közös gyerekszobát.
2019. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/148 anonim ***** válasza:
41%

A 6 hónaposnak sem tartom fontosnak, hogy saját szobája legyen, de azt igen, hogy saját helye legyen! Ugyanezt gondolom az 5 évesről.

Csakhogy itt a változás iránya is fontos, hogy eddig volt egy helye, amit most elvesznek.

Még így is elképzelhető, hogy el fogadja, ez sokmindentől függhetne (kommunikáció a gyerekkel, viszonya az apjàval és a nevelő szülővel, a gyerek természete, kora, egyéb èletesemŕnyek és körülmènyek), de ezek szerint nem érinti jól, hiszen elmondta az anyjának.


Nem azt mondta, hogy "apa azt mondta, egyelőre a pici baba kerül a pici szobába, én meg a nagyban lakom, kèpzeld, átvisszük az ágyat és választhatok új falvédőt és feltesszük a kèpeimet is a falra"... mert nem is ez történik.


Amúgy nálunk (èn írtam fent a 12 évest) a másik félnek is lett új családja és gyereke, és a két gyerek ott is közös szobában van, de egyenrangú fèlként, és itt is egy szobában lesznek, egyenrangú félként. Tehát nem a saját szoba a lényeg, hanem hogy ne essen két szék között a pad alá, főleg hogy ő mindkét féltesóhoz képest peches abban, hogy nem az a szülőpár neveli fel, akiket ő valaha családjaként megismert!


És még az zavar, hogy a poszt írója magyarázza, hogy mivel 30 perc autóút a másik család, ezért nem alhat ott - ezt nem is értem. Ha a szomszéd lakás lenne, akkor el lehetne venni az apjával közös havi 4 estét? Szóval ez elbizonytalanít, hogy milyen a nevelőanyával a viszony, de lehet, hogy tévedek.


Mindenesetre a tempó, a mód, a rugalmasság, hogy az ő szàmára elfogadható módon és időben szokhasson hozzá a változásokhoz nagyom fontos, és hiába a jól csengő felnőtt szövegek, amiket írtok, ha ő azt éli meg, hogy kitúrták, már nem szeretik. Itt csak a felnőttek hibázhatnak

2019. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/148 piroska és a farkas ***** válasza:
66%
Nappali + 2 félszoba. Tehàt gyerekenként egy félszoba. Ti pedig a nappaliban alszotok. Ez fel sem merült?
2019. ápr. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/148 anonim ***** válasza:
72%

Még annyi, hogy a kis gyerekre is érvényes, hogy a másik havi 2-4 éjjelt alszik ott. Ettől még nem lesz szobátlan!

Ráadásul kb kiskamasz kortól szokta zavarni a gyerekeket, hogy nincs a testvértől is külön szoba. Itt a nagy akkor már érettségizik!


Nálunk a kisfiú szobáját csomó mindenre használjuk ha nincs épp ott. De azért ott a polca, játékai, ruhái, fotója. Tehát itt lakik ő is, akkor is, amikor nincs itt. Az apja nem is tudna másként gondolkozni vagy a jelenléte minél több jele nélkül létezni.

2019. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/148 anonim ***** válasza:
35%

A nagy gyerek hová fogja tenni a játékait, könyveit, hol lesznek a ruhái? Ha iskolába megy, hova teszi a tanszereit, mikor a hétvégét az apuka családjánál tölti? Vagy ő csak vendég, és a bőröndjében vannak a cuccai?

Nem fog jót tenni az apa-gyerek kapcsolatnak, ha az apa életteréből kiszorul az elvált gyermek.

2019. ápr. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/148 anonim ***** válasza:
60%
#30nak nagyon igaza van! Mindenki nyugodtan elnézné, hogy az 5 évesnek két teljes értékű szobája is legyen, a hat hósnak meg egy se! A saját otthonában nem lehet saját szobája, mert havi 2-3 alkalommal ott van a féltesója.. Logikus. Mindenkinek legyen a saját otthonában szobája! Havi pár napot meg a kislány is ki fog bírni a kanapén. Attól még az apja játszhat vele, foglalkozhat vele, lehetnek egyutt egesz nap, csak aludni nem a kis szobában fog, hanem a nappaliban. Na bumm! Nem azon fog múlni a jó viszony az apjával, hogy hol alszik, hanem hogy mennyit törődik vele! Az már nagyobb probléma, hogy az idiota anyja egyből az apja és a feltesoja ellen neveli a gyereket!
2019. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/148 anonim ***** válasza:
61%
Mindkét gyerekkel tisztességesnek kell lenni, ez pedig lakáscserével vagy azzal a megoldással orvosolható, hogy a szülők a nappaliban alszanak a gyerekek pedig kapnak 1-1 szobát. A nagyobb gyereknek sem szabad azt éreznie, hogy az apjánál csak vendég, úgy kell oda is tekinteni, hogy ott is otthon van (az én szüleim is elváltak, még ennél is kevesebbet voltam távolság okán apunál, mégis azt plántálta belém, hogy az is az otthonom és nagyon jó érzés, biztonságot ad). A kisebbiknek is joga van a saját kis teréhez (főleg, hogy kicsi szobákról beszélünk), még ugyan csak 6 hónapos, de rohan az idő... Ha nincs lehetőség nagyobb lakásba költözni, akkor marad a nappali a szülőknek, a gyerekek nem tehetnek a kicsi lakásról, a felnőttek inkább, igazodjanak ők.
2019. máj. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/148 anonim ***** válasza:
67%
Eddig többen említették az emeletes ágyat. Jelenleg mi is így oldjuk meg, tökéletesen működik. Férjemnek van egy lánya, nekem pedig egy fiam. Később nagyobb házba tervezünk költözni,ahol mindkettőnek lesz saját szobája. Igaz, az egyik félig vendégszoba lesz. De eszembe se jutna azt mondani, hogy legyen közös gyerek is, aztán meg kirakni a lányát a nappaliba. De lehet az én gondolkozasommal van baj.... Vagy a tiétekkel, ezen el lehet gondolkozni. Mindenesetre engem a férjem kislánya úgy szeret, mintha szülő lennék és szerintem ez árulkodó.
2019. máj. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/148 anonim ***** válasza:
46%
Ti komolyan kitennétek az 5 éves kisgyereket a megszokott kis helyéről? :o Szívem szakad meg! Nem csodálkozom, ogy nem akar menni, elveszitek tőle a biztonságérzetet és azt fogja érezni - vagy már érzi is -, hogy száműzött, őt csak úgy lehet "pakolni" egy másik gyerek miatt. Főleg ebben a korban... még picike, de már feltűnik neki, hogy apa máshol él, többek apukája meg nem és akkor megfosztanátok a saját terétől. Ne már...
2019. máj. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/148 anonim ***** válasza:
43%

Milyen megszokott helye? Uramisten, végigolvastam a válaszokat, az 5 évesnek a megszokott helye az anyja házában van, nála lett elhelyezve. Elváltak!!! Ez van, így alakult. Nagyon jól leírta az egyik válaszoló. Majd az ötévesnek minden házban saját szobája lesz, aki ott sem lakik, 2-4 napot tölt ott összesen, és még akkor berendezve ruhásszekrény, íróasztal, faxom tudja még mi, akinek meg jogosan járna, az nem kaphat, mert sérül a kis lelke az 5 évesnek. Meg a kérdezőék költözzenek ki a nappaliba. Nekik nem baj, ha a megszokott helyüket elhagyják, ugye? Majd vigyék ki a gardróbszekrényt is, meg a ruháikat arra 2-4 napra minden alkalommal. Hát a nagy büdöd lófaxt. A nappali amúgysem szoba.

Emeleteságy, vagy alszik a gyerek a kanapén. Nem ott lakik. Szerintem meg inkább az anyja beszélte tele a fejét féltekenységből.

2019. máj. 1. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!