Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/172 anonim ***** válasza:
100%

Nem a váladzolók naívak (hiszen elkérik az elszámolás, amit neked is lehetne) hanem te vagy paranoiás. Mégis mi a bajon azokkal az óvónőkkel, h aljas módon lopással rágalmazod őket?

Havi max 2000 ftról beszélünk. Amit a gyerekre költenek (így vagy úgy)

Elmondtám már 20-an. Te mégis az óvónőket gyanúsítgatod. Miért? Igazából mi bajod velük?

2020. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/172 anonim ***** válasza:
100%
Azért van annyi eszem drága kérdező, hogy olyan anyagi körülményeket teremtsek magunknak, hogy havi pár ezer forint miatt ne kelljen a fenekem a földhöz verni és ne képzeljek be minden hátsó szándékot az óvónőkről, hogy ellopnák a gyerekeknek szánt dolgokat, bár a te szegénységi bizonyítványod, ha feltételezed róluk és mégis rájuk bízod a gyereked.
2020. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/172 A kérdező kommentje:
De most ezzel megis mit akartok elerni, oszinten?Mondtam, a velemenyem nem valtozik, most meg mar nem csak irigy, meg szanalmas vagyok hanem mar paranoias is 😂😂😂😂 meg a vegen depresszios leszek a sok dicserettol. Aki nem erti mirol van szo, olvassa el ujra es ujra, es mar azt is mondtam, engem nem erdekel kinek mennyi penze van, nem itt kell menoskodni azzal amit a legtobbotoknek a parotok keres meg :D Leirtam mi a problemam de ajh csak ugy ozomlenek a seggnyalok, de hat mit is vartam ettol az oldaltol, nevtelenul itt pattog az osszes beszorkult latasu, otthon kussoltattva van kis okos tojas. :) Nem fogok beallni a sorba hanyszor ismeteljem meg el, hogy felfogjatok? ;
2020. jan. 20. 16:29
 64/172 A kérdező kommentje:
Ha engem szidtok akkor majd penzelem az ovit azt hiszitek? Nem fogom. Mert nem az en dolgom!!! csak, hogy minden hulye megertse: KIFIZETEM A GYEREKEMNEK A SZUKSEGES DOLGOKAT, BELEERTVE: MIKULAS CSOMAG, MARTON NAPI "UNNEPSEG", FARSANG, ANYAK NAPI "UNNEPSEG" HUSVET..... ESZKOZPENZT IS KIFIZETTEM, MERT TUDOM, HOGY AZ EN GYEREKEM IS RAJZOL, GYURMAZ STB.... NA DE HA A FELESLEGES RENDEZVENYEN NEM IS VOLTUNK, MEGIS KERIK A PENZT MERT EZ MEG AZERT KELL, AKKOR??? HA A HETEN ELFELEJTEK GYUMIT VINNI KIIRJAK A FALRA KI OLYAN HULYE ES IRIGY, HOGY NEM VISZ... 🙄 EMELLETT MEGIS MI A SZ"RT KELLENE ALLNOM?? AZ OVONOKET IS EN FIZESSEM KI HO ELEJEN, MERT A GYEREKEMRE "VIGYAZNAK"??? MIROL BESZELUNK? NEM A BARATNOIM, NEM SZIVESSEGBOL FOGLALKOZNAK A GYEREKEMMEL HANEM AZERT MERT EZ A MUNKAJUK. HA NEM TETSZIK NEKIK EZ A MELO, VAGY KEVES A FIZU KERESSENEK MAST. Engem sem jutalmaz meg a fonokom kulon ajikkal mert elvegzem a munkam... Kapok fizetest, ennyi. Szep vilagot elnenk ha mi tartanank el lassan az ovodakat, mert nem tudjak fenntartani. Lassatok mar tul ezeken a dolgokon, es vegyetek eszre, hogy ki vagytok hasznalva. Az ovoda ugyanugy felveszi a tamogatast az eszkozokre, gyumolcsokre, jatekokra... Csak a szuloknek sirnak, hogy nincs ez nincs az, igy ti i ugyanugy fizettek ami hova is megy? Mutassatok mar hol van az a szabaly, hogy koteles vagyok csoportpenzt fizetni? Ha annyira szegeny lenne az ovi, akkor ez szabalyszeru lenne, nem? Hogy fenn tudjak tartani az ovodakat... De mivel ezt jogszabaly tiltja, ezert az ovonok a felelosok mert telhetetlenek es sok a naiv szulo..
2020. jan. 20. 16:39
 65/172 anonim ***** válasza:
Szerintem a kommentedben magadról beszélsz, de írd már le szerinted mégis mire költik az óvónők a pénzt és hova teszik a gyümölcsöt? Példának okáért csak ceruzát hozom fel , az óvodás gyerekem mellett van már egy iskolás, aki ipari mennyiségben fogyasztja el, na akkor el tudom képzelni, hogy 20 pici gyerek, aki még csak most tanulja a helyes ceruzafogást mennyit használ. Ragasztóról nem beszélek, kisolló, gyurma, színes papir. Én ezeket veszem rendszeresen otthonra is, otthonra is simán kijön pár ezer havonta. Programok, havonta viszik színházba, 1000 forint, én ennyiből magánba nem tudnám kihozni. Havonta jön Zoo pedagógus 500 forint. Nekem drágább lenne havonta a Vadasparkba menni, elég egy évben 1-2 alkalommal.Ezeket a programokat imádják a gyerekek. Karácsonyra nasi, üditő, nekik visszük, mert szeretik, látom a feltöltött fotókon, hogy ki van rakva, ami nem fogy el, azt máskor még odaadják. Pont, hogy a szegényebb sorsú gyerekek is részt vehetnek korrekt áron dolgokban, játszhatnak igényesebb társasjátékkal, amit esetleg otthon nem engedhetnek meg és fejleszthetik a kézügyességüket. A gyümölcsre visszatérve, szegénysorsú gyerekek pedig lehet pont olyan hülye anyukák miatt ehetnek például mandarint, kiwit, gránátalmát, datolya szilvát, koktélparadicsomot, ami ilyenkor több, mint a havi csoportpénz, ami miatt siránkozol, mint én vagyok. És képzeld látom a dadust, hogy készíti ki nekik.
2020. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/172 anonim ***** válasza:
100%

😆😂😂 itt egyedül te szapulsz mindenkit, akinek nem egyezik a véleménye a tiéddel!

Pszichiátert kéne keresned, és nem a depressziód miatt 😉 Nárcisztikus vagy egy kis üldözési mániával.

Nyilván mindenki hülye, csak te vagy helikopter 😂

De azért annyi vér nem volt a pucádban h mikor megszavazták a szülőin, szólj h ez neked sok, és nem tetszik. Vagy h elszámolót kérj a kiadásokról.

Te kértél véleményt, most mégis mindenki aki nem érz veled egyet naív stb...

Szerintem a hiba a te készülékedben van!

2020. jan. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/172 A kérdező kommentje:
Miert is van hiba az en erveinben? Masreszt szuloire nem tudtam elmenni, de ez sem ratok tartozik miert. Pontosan ezert nem tudom mit miert hova, de fejtsd ki miert kotelessegem tamogatni az ovodat? Miert? Azert mert ti azt teszitek, nekem miert kellene? Leirtam mindent, es nem szapulom az okos szuloket csak idegesit, hogy nem ertik azt amit mondok. De a kerdesemre nem nagyon valaszoltok csak azt irjatok, hogy wz hulyeseg. Esz ervek nincsenek? Fusd at meg parszor, lehet holnapig sikerul ertelmezni mindent amit irtam, sajnalom ha nektek ez kicsit uj, vagy magas, ha nem nyalok, mjnt ti. :) gyerekemnek meg van ami kell, es a tobbi? Ja, mert ugye az ovineniknek nyaltok. Nem az ovonoket szidom sot titeket sem, csak nekem ilyen naiv nyalis szulok ne osszak az eszt mert ugysem juttok vele semmire, kozuletek kb a 10℅-a fogta fel azt amit irtam. Ti pedig nem tudtok valaszolni normalisan a kerdesemre ezert engem szidtok. Attol mi lesz jobb, talan az en agyam is atmossatok, hogy milyen szegeny az ovi? Mert szerintetek elmondjak majd az ovonok mennyit segit az allam bacsi s mennyit nem?? Mat emlitettem parszor, hogy attol, hogy nev nelkul probaltok szidni, azzal nalam semmit sem ertek el, a lenyeg, hogy nektek tobb eszetek van es jpbban tudtok mindent, de majd ha a nyelveteket kivettetek mas fenekebol, jarjatok utana a dolgoknak, higyjetek el meg fogtok lepodni. :) Engem nem tudtok rabeszelni semmire, tudom mit miert teszek, nevtelen idegenek velemyenye meg kicsit sem mozgat meg, aki csak szidni tud. Hajra, reggeltol estig irhatjatok a hulyesegeket, ha egyszer nem vagyok erre kivancsi. Olvasd el a kerdest, ha nem megy, akkor keress mast akinek megmondhatod a tutit mert te szuper okos vagy. :) :)
2020. jan. 20. 17:36
 68/172 anonim ***** válasza:
75%

Nevetséges vagy 😂

Ész érveket mondtak a kérdésedre!

Miért írtad ki a kérdést, ha téged nem érdekel a többi ember véleménye?

Már azt sem tudod h mibe köss bele! Csak dobálózol össze vissza!

Már mindenkit ellenségnek tekintesz!

Egyedül te írsz olyan stílusban, mintha mindenkinél okosabb lennél.

Pedig a válaszaidból látszik, hogy ez nagyon nem így van!

Most is azt tanácsolom hogy

1 kérj egy elszámolást a beadott pénzről!

2 keress fel egy szakembert 😉

2020. jan. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/172 anonim ***** válasza:
Leírtuk többször miért kérik ezeket a dolgokat. Te írtad, hogy kiscsoportsos kezdő vagy. Nekem van márvtapasutalatom több csoporttal és iskolával is. Ne viccelj már, persze, amikor a kórháźakban gyógyszer nincs, akkor az óvodákat 2 kézzel szórják pénzzel. Nem vagy tisztában, milyen abszurd dolgokat vár el az állam. Például nálunk belekötöttek, hogy az orvosi igazolás dátuma és az aznapi ebéd a gyerekeknek nem esett egybe, de aznapra már nem lehet lemondani az ebédet. Szerencsétlen óvonőknek az előző évi igazoláaokat újra le kellett igazolni és még sorolhatnám. Te mégis milyen bolygón élsz. Pont te vagy, aki még mindig nem válaszolt, hogy szerinted az magyarországi óvonök mit csinálnak a pénzzel, merthogy a legtöbb oviban ez így működik, talán titkos összejövetelen összebeszélnek egy országos szintű sikkasztást, számlahamisítást?
2020. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/172 anonim ***** válasza:

Aki aki azt írja nem sok pénz ez, havi 1700 ft.. tényleg nem sok.


25fős csoport esetén a csoportpénz 10 hóra 125 ezer forint, az eszközpénz 150 ezer ft.


Összesen 275 ezer forint, úgy hogy


tisztaságit kapnak, a gyümölcsöt vinni kell, ha bármi ünnepség van a nasit, üdítőt vinni kell. A rendezvénypénzt nem is számoltam, szerintem az a ferr ha mennek valahová az ovival, akkor annak a programnak sz árát elkérni, nem x forintot havonta.

Én bizony megnézném azt az elszámolást.

2020. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!