Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/172 anonim ***** válasza:
64%

125 e eszközpénz:

egy csomag nyomtató papír 1000ft egy 25 fős csoportban, legalább 2cs elfogy (nem csak rajzolásra, ollóval tanulnak vágni, nyomtatnak rá színezőnek, ragasztani tanulnak) egy hónapban.

Tehát 10 hónapra 20e

Patron a nyomtatóba, Szines ceruza, zsírkréta, filc stb Ezeknek csomag ára is kb 500 és 1000 ft között van (nyilván nem a leggagyibb s.art veszik, ahogy itthonra sem azt vesszük mert nem tart semeddig és szinük sincs) Gondolom nem 1 csomag van, lévén h 25 fő nem tud osztozni rajta. Így kb 2-3 havonta cserések ezek is hiszen a hegye kitörik, a kupakot elfelejti visszatenni beszárad stb.

Gyurma. 500ft szintén több csomaggal. És mivel összekeverik a szineket, ezeket már szétszedni nem lehet, kidobós. Tehát pótolni kell, tegyük fel h csak havonta.

Szines papírt, ragasztó, stb

Mi itthon havonta veszünk papírvágó ollót, mert szétesik a gyerek kezében.

Egyéb apróságok: fakanál bábu, elemes mécses a töklámpásba stb....

Szerinted ez mégis mennyit tesz ki 10 hónapra?


150e rendezvény pénz: 1 gombóc fagyi (nálunk) 300 ft. Ha sétálni mennek betérnek a fagyizóba is egy egy alkalommal.

Állatsímogató (házhoz jön) 40e ért

Tűzoltó/rendőr bemutató 50eért jönnek ki

Hangszer bemutató: 20ezer

Előadás tartó a környezetvédelemről:10ezer

És még sorolhatnám.

Kérj egy elszámolást, és meglátod hogy milyen kiadások vannak!

Lehet itt lopással rágalmazni az óvónőket, de azért gondolkodj h mégis mi mennyibe kerül, és egy 25fős csoportra mennyi kell belőle


Bizonygathatod itt hogy senki nem írt konkrétumot, de ezt sokan kifejtették már! Csak úgy tűnik te nem értesz csak a számszerűsítésből.

2020. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/172 A kérdező kommentje:
Nem tudom hanyszor irjam mar azt le, hogy nem hiszem el, hogy az ovoda csak ugy teng-leng es meg egy papirt sem tudnak finanszirozni. Mindent a szulonek, ugye? Miert is? Szegeny orszag, szegeny ovi, gazdag szulok? Mert csak az oviba kell ilyesmiket venni? Otthon meg logjunk a levegobe? Mutatnatok par olyan oldalt vagy akarmit ahol fel van tuntetve, hogy igenis aki oviba akar jarni annak a szulei kotelesek az ovoda komfortzonajat is finanszirozni? Ugy tudom ilyen nincs. Erre a szulok szoktattak ra az ovodakat, hogy ok mindenz fizetnek mert, hogy mindenki lassa ok milyen gondos szulok, milyen joszivuek, hogy ennyi mindent megtesznek a csapatert. Ha en nekem ez furcsa en mar pszhikai eset vagyok... Oke. Mint mar legalabb 100x emlitettem, en nem ocsarolok, lapozd vissza ezt a par oldalt, hogy a kerdesemre olyan valaszok jottek, hogy en gaz es szanalmas vagyok meg irigy, sajnalom a gyerekemre a penzt :D nem, csak nem vagyok naiv, de hanyszor ismeteljem meg el? Szamlat erdekes modon nem mutat nekem senki, miert is? Ja, mert lehet sumlisag van emogott es nem csak az ujjambol szivtam mindezt ki? Kivancsi lennek egyebkent a ti fejetekben rendben van -e minden, mikor felteszek egy kerdest, teljesen normalisan es higgadtan erre leszolnak, hogy ingyenelo, szanalmas, irigy, hulye, elmebeteg vagyok.... Erre irtam, hogy ezek a "dicseretek" nem valaszok a kerdesemre. Erto olvasas megy? A legtobb valasz meg arrol szol, hogy marpedig ezt muszaj kulonben tonkre menne az ovoda... Jajjh. Kivancsi lennek erre. Pont ez a baj, hogy ezen az erven vagytok, hogy hat azt kell azt muszaj, eszetekbe sem jut, hogy ez nem a ti dolgotok igy jo, hogy toletek varjak el minden fizeteset... 😏Lehetek a szemetekbe szanalmas, ha ti meg mind ugyanolyan bologato naivak vagytok. Irjatok meg bokokat, titeket minosit, mert attol, hogy kiszamoljatok mennyibe kerul egy zsirkreta meg nem bizonyitja azt, hogy erre az ovinak nem lenne penze ha a szulok nem fizetnek. :)
2020. jan. 20. 19:50
 73/172 anonim ***** válasza:

Nem kellene ilyen stílusban nyomni. Én is meg vagyok győződve arról, hogy kapnak az ovik az önkormányzattól is pénzt, nehogy azt hidd, hogy mindent a szülők vesznek meg. Nálunk még karácsonyra játékra is jutott.

De ha már számszerűsíted a papírfogyasztást, ugye Te se hiszed, hogy 25 óvodás 1000 EZER db papírlapot elhasznál egy hónapban? Vicces lenne.

Amúgy nálunk ezen is spóroltak, a szülők vittek a munkahelyről használt papírt, aminek egyik oldala üres volt és arra firkáltak. A ceruza és zsírkréta se fogy ám olyan gyorsan, hogy tömegével kelljen vásárolni. Saját szememmel láttam, hogy a nagycsoportban beadott tolltartónyi színesceruza semmit se kopott kb, de hiszen alig is használták, kötött program, mondókázás, körjátékok, szabad játék. Egy napból minimálisat töltenek az asztal mellett. Meg merem kockáztatni, hogy óriás túlzás ez, hogy annyira fogy a ceruza. Filcet nálunk nem használtak, gyurmát szintúgy. A vízfesték is elég sokáig használható.

A bevitt édességgel kapcsolatban pedig többször jártunk úgy, hogy a gyerek kedvencét vittük és mesélte, hogy anya az nem is lett kibontva. Mindig vittünk ennek ellenére. Akárki akármit mond, vissza sose adták.


A felsorolt programok nagy része luxus, házhoz hívni zenekart stb enélkül felnőttünk mi is. Zene napján nálunk zenész szülők jöttek hangszert bemutatni és alkalmanként az óvónők tartottak bábelőadást. Kiránduláson kívül nem vitték őket sehová, de ez miatt se hiszem, hogy hátrányt szenvedtek volna.

2020. jan. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/172 anonim ***** válasza:

Eszközpénz + csoportpénz 275.000,- ft és nem lettem meggyözve, hogy ennyi pénz kell papírra, ceruzára, 10 hónapra


A programra szedett pénz nincs is benne..

2020. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/172 A kérdező kommentje:
Elhiheted, hogy nalunk a szulok dobtak ossze tobb 10000ft-ot a karacsonyi jatekokra is az ovinak... Lb 40e jott ossze. Na es a csop \ rendezvenypenz? Az eltunt :) mikor en voltam ovodas, soha vagyis inkabb evente 1x volt babeloadas, evente 1x ugralovar. Ennyi. Gyumolcsot swm kellett a szuleimnek vinni, sem csoportpenzt, pedig nem vagyok oreg, huszon eves vagyok.
2020. jan. 20. 19:57
 76/172 A kérdező kommentje:
Ez jo par eve johetett divatba, hogy a szulok igy probaljak megmutatni, hogy ok milyen jo szulok, mindent megadnak a gyereknek, milyen nagylelkuek, hogy az ovonoknek 10000ft-os ajandekokat vesznek karacsonyra, szulinapra\nevnapra. Csilicsale programokat fizetnek havonta mert ok ilyen jo szulok(akarnak latszani) , szerintem el lehetne tekinteni a havi 60000ft-os programokrol, eleg lenne 3-4 havonta ilyen draga program. En nem penzben merem a szeretetemet, megis megszoltok, hogy emiatt rossz szulo vagyok mert nem fizetek. Nekem ahhoz nem kell penz, hogy a gyereknek szerezzek egy jo napot. De ha nektek ez csak penzel megy, na ott vannak csak igazan gondok...
2020. jan. 20. 20:03
 77/172 anonim ***** válasza:
Kérdező nálunk meg még alapítványi támogatást is kértek, üldözték az embert érte körülbelül. 10.000 ft-ot adtunk egy évre. Aztán amit utáltam - gyüjtötték a limlomokat, használt, megunt játékokat és eladták az adventi vásáron. De tényleg limlomokat képzelj.
2020. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/172 A kérdező kommentje:
Nalunk is gyujtik a lomokat... Sok adomanyt is kapnak.. Egyszer a draga ovono el is a szolta magat, hogy vannak szulok akik ezen felul meg plusz fizetnek... Na akkor mi ez ha nem nyalas? El vannak kenyesztetve az ovonok, aki mar nem fizet halapenzt az ovonoknek az mar le van nezve, mert ez a nomra manapsag, hala a nagylelku szulo tarsainknak..
2020. jan. 20. 20:26
 79/172 A kérdező kommentje:
*Norma.
2020. jan. 20. 20:26
 80/172 anonim ***** válasza:
100%

"A felsorolt programok nagy része luxus, házhoz hívni zenekart stb enélkül felnőttünk mi is"

Na látod! Pont ez minősít!

Én meg felnőttem úgy h a kútból húztuk a vizet, nem folyt a csapból!

De azért a gyerekemnek csak biztosítottam h ne így kelljen! 😉

2020. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!