Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyermeketek az óvodában...

Gyermeketek az óvodában étkezik? Van olyan szülő, akié nem?

Figyelt kérdés
Hamarosan ovis lesz a fiam, mindig főzök neki egészséges ételeket. Nem akarom, hogy az oviban a tipikus menzakajákkal elrontsák(sós, túlcukrozott, zsírdús ételek), egészségtelen ételeket egyen. Azt szeretném, hogy az én főztömet egye továbbra is, azt bevihesse minden reggel és tárolják a hűtőben ebédidőig.

2021. máj. 12. 14:01
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 A kérdező kommentje:
Saját magával is lehet a főzelékeket sűríteni, de én útifűmaghéjat, zabpelyhet vagy natúr joghurtot használok. A cukor nem alap, a természetes ízek domináljanak az ételben, ne a cukor. Ha mégis nagyon savanyú, akkor egy pici eritritet teszek bele.
2021. máj. 17. 13:08
 92/107 anonim ***** válasza:
97%

Mondjuk az eritritet (vagy bármi más édesítőszert) nem ajánlják minimum 6 éves korig, akkor már inkább egy kiskanál cukor vagy méz, de te tudod.


Én nem kötök beléd, otthon azt adsz enni a gyereknek, amit akarsz, de oviban sajnos nem sok lehetőséged van saját kajával etetni. Plusz, amit mondtak, hogy a társas nyomás nem kikerülhető, ha valaki beviszi a(z akár bolti, mert igazolni kell az eredetét és minőségét a bevitt kajának) csokitortát szülinapozni, akkor a kisfiad sem akar majd kimaradni belőle. Jó vagy sem, sajnos vagy nem sajnos, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Otthon attól még kaphat a gyerek egészséges kaját, nálunk is ez az alap, de az oviban nem fognak ezzel foglalkozni.

2021. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/107 anonim ***** válasza:
91%
88, én ettem ilyeneket mértékkel, mégse vagyok elhízva, nem lettem cukros meg semmi. :) Köszönöm szépen jó egészségben vagyok! :)
2021. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/107 anonim ***** válasza:
94%

Mert az eritrit az sokkal természetesebb, mint a cukor 😂😂

Röhejes vagy. De valóban, otthon úgy flancolsz, ahogy akarsz, de az oviba NEM vihetsz be saját kaját. Pont.

2021. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/107 anonim ***** válasza:
13%

Nincsen amúgy olyan, hogy az ÁNTSZ nem engedi stb. Semmi ilyesmi nincs előírva az intézményeknek, ők döntenek úgy saját hatáskörben, hogy engednek-e be kintről ételt vagy sem, illetve, ha igen, akkor boltit vagy házit. Tök mindegy is, hogy melyiket, mert bármelyik esetében a felelősség őket terheli első sorban, ha ételmérgezés van és csak másodsorban a készítőt. A különbség annyi, hogy a NÉBIH magánszeméllyel szemben nem tud eljárni. Ezért vannak olyan helyek, ahol úgy döntenek, hogy inkább ne hozzon be senki semmit. De ez nem általános érvényű szabály. Hozzánk simán be lehet vinni, annyit kérnek, hogy csak simán ne tegyük, mert nem etikus a többi gyerekkel szemben, ha valakinek más is van. Szülinapokra simán lehet vinni házi tortát sütit, ugyanígy pl. farsangra is isteni jó sütiket, pogácsákat, szendvicseket visz be mindenki. Szépen leegyeztetve, hogy ki mit vállal, hogy minden legyen.. Megfizethetetlenek azok a terített asztalok. Nálunk eleve olyan a közösség, hogy magától értetődően nem is hoz senki boltit, magunk készítünk... Be is bacna, ha csak boltit lehetne a hipermarketesnek a növényizsírból készült habja ragad az ember szájpadlására, a cukrászdákban vagy olyan gejl édes minden, hogy szinte ehetetlen... egy volt, ahol tényleg olyan jól csináltak mindent, mindennek rendesen íze volt, nem az édes íz uralkodott, erre nyugdíjba ment a cukrászmester... vannak még az egészségtudatos cukrászdák, ahol édesítőszereket meg ilyeneket raknak mindenbe, amit megint csak nem adnék a gyereknek. Még most kezdik kutatni, hogy egyáltalán hogyan hat a bélflórára az ilyen, azt pedig már tudjuk, hogy a bélflóra MINDENRE hat. A cukrot legalább használjuk több száz éve, az már senkit se fog meglepni. Csak nem mindegy, ugye, hogy mennyi.


Na mindegy, a lényeg az, hogy mi nagyon szerencsések vagyunk és jól választottunk intézményt, és egyáltalán nem igaz, hogy tilos bevinni, mert az ÁNTSZ meg a NÉBIH meg a törvény. Nem. Ezt maguk az intézmények döntik el és nem mindenhol tilos.

2021. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/107 A kérdező kommentje:
Azért mondják, mert túlzott mennyiségben hasmenést okozhat. Eddig egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor kapott eritrites ételt, akkor is maximum egy mokkáskanálnyit tettem bele. Egészségesebb alternatíva a cukornál, 0 a glikémiás indexe, nem segíti elő a fogszuvasodást
2021. máj. 17. 14:11
 97/107 A kérdező kommentje:

#95

A konkrét intézmény nevét leírnád, kérlek? Akár privátban is.

2021. máj. 17. 14:12
 98/107 anonim ***** válasza:
14%
Nem Bp, de írok.
2021. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/107 anonim ***** válasza:
25%
93 mértékkel ettél. Vagyis nem heti 5 nap étkezés.
2021. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/107 anonim ***** válasza:
73%
Mert gondolod a 93 nem menta kaját evett oviban hanem külön csomizott neki anyuci kaviárt 😂
2021. máj. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!