Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyermeketek az óvodában...

Gyermeketek az óvodában étkezik? Van olyan szülő, akié nem?

Figyelt kérdés
Hamarosan ovis lesz a fiam, mindig főzök neki egészséges ételeket. Nem akarom, hogy az oviban a tipikus menzakajákkal elrontsák(sós, túlcukrozott, zsírdús ételek), egészségtelen ételeket egyen. Azt szeretném, hogy az én főztömet egye továbbra is, azt bevihesse minden reggel és tárolják a hűtőben ebédidőig.

2021. máj. 12. 14:01
 51/107 anonim ***** válasza:
16%

A szomorú, hogy mindenki azt írja, hogy az egészséges táplálkozást az oviig lehet kivitelezni, utána úgyis bukik. Tehát baromira nem egészséges az óvodában étkezni.


Én nem tudnám heti 5x az óvodás ebédet megenni. És itt nem arról van szó, hogy heti 1x kibírja az ember. A gyerekeink heti 5x azt eszik.

Ti mit esztek a munkahelyeteken vagy otthon? Kétlem, hogy menza kaját.

Igen, mi is felnőttünk a menza kaján, mert nem volt más választásunk. De hány olyan ember van, aki gondolni sem szeret azokra az ételekre.

2021. máj. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/107 anonim ***** válasza:
90%

#51 nem az a baj ha valaki igyekszik egészségesen táplálkozni hanem az amikor valaki már a végleteket súrolja, pl hogy nem ehet vendégségben egy szelet sütit vagy bármit, meg hogy EGYÁLTALÁN nem ismeri pl a sót, cukrot mert igenis ha nagyobb lesz úgyis ki fogja próbálni így vagy úgy és akkor onnan már jöhetnek a bajok, pl a cukorra is rá lehet függni főleg ha valaki tényleg soha nem evett és hirtelen belecsöppen.

Főleg ha (ahogy többen is írták) elhívják akár oviban egy szülinapra, akár később egyet kajálni vagy moziba akkor úgyse fogja azt mondani hogy 'oké de én nézem ahogy esztek vagy viszek magammal lazacot répával'

Fontos az egészséges táplálkozás de attól nem lesz beteg ha néha 'csal'.

Amúgy igen amúgy a 100%-ban egészségeset amit a kérdező is csinál kb addig lehet mert utána már nem vagy mindig a gyerekkel és nehogy azt higgye bárki is hogy egy idő után nem fog enni 'szemetet' IS csak mert ő úgy tanította mert a gyerekek pont arról híresek is hogy mindent is betartanak főleg ha nincs ott az anyja :D

2021. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/107 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy idiota unatkozo barom.A kamu dumájával együtt!
2021. máj. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/107 anonim ***** válasza:
91%
Én nem tudom hol vannak ezek az egészséges állami menzák. Tesóm gyereke a héten is olyan uzsonnát kapott… a legolcsóbb gyümölcs joghurtot rákenték egy szelet kenyérre + fejenként egy cikkecske paradicsom… azt hittem rosszul látok. Gondolhatjátok, hogy az ebéd is hasonlóan színvonalas. A kérdező (kitalált karaktere) se teljesen komplett a hozzászólásai alapján, de szerintem nincs abban semmi, ha az ember nem akarja, hogy a gyereke napi öt étkezésből három-négy alkalommal valami szart egyen, ha egyáltalán megeszi.
2021. máj. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/107 anonim ***** válasza:
14%

Erre én is kíváncsi lennék.

Nálunk a héten botrányos volt a menü. Tojásleves és kelkáposzta főzelék, ez volt az egyik nap. Ebéd után viszem a gyerekem, láttam, hogy alig ették a gyerekek.

Másik amin fennakadt néhány szülő, gulyásleves (ez még oké), kókuszkocka. A tejbegríz is gyakori valamilyen leves után. Ennyit arról, hogy nincs cukor.

Főzelékeken sokszor virsli a feltét.


Uzsira és reggelire a paizeres kenyér, májkrémes kenyér, mézes vajas kenyér, joghurt vagy krémtúró (sosem hallott márka), fánk, kalács.


Minden csak nem egészséges.

2021. máj. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/107 anonim ***** válasza:
79%

"Ennyit arról, hogy nincs cukor."

A cukor nem árt, ha mértékkel eszi. Nem lesz tőle semmi baja, ha néha eszik cukros ételeket, én is szoktam, semmi bajom nincs, mert mértékkel eszem, nem zabálom tele magam mindenfèle cukros kajával.

Ennyiből csokit se adjunk a gyereknek, mert az is egészségtelen. Ez meg eléggé gonosz lenne, ha eltiltanánk a gyereket bizonyos ételektől csak azért, mert van benne némi cukor.

Vagy mégis mit vársz? A menza kaja álljon csak zöldsègből, meg gyümölcsből (a gyümölcsben is van ám cukor!), meg salátákból, minden fitt és egészséges kajából? Szerintem ezzel többet lehet ártani a gyereknek, ha megvonunk tőle dolgokat és mindig csak zöld meg egészséges cuccokat kap. Nem értem miért árt neki, ha néha eszik egy kis tejbegrízt (azt minden gyerek szereti, gonoszság lenne megvonni tőlük), mèzes kenyeret vagy fánkot. Semmi baja nem lesz tőle, ha mértékkel eszi.

2021. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/107 anonim ***** válasza:
97%
Arról nem is beszélve, hogy jó lenne megtanulni szöveget értelmezni. SENKI nem írt olyat, hogy nincs cukor egyáltalán. Az ugyanis nem egyenlő azzal, hogy csökkentve, szabályozva van a mennyisége.
2021. máj. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/107 anonim ***** válasza:
85%

A tojás levessel ill kelkáposzta főzelékkel mi a baj?

Tudjuk! Legyen finom is egészséges is, olcsó is.

Nem lehet minden gyerek izlését eltalálni.

A lányom pl pont nem eszi meg a tejbegrízt. De ha egy sima salátát és natúr csirkemellet eléraknának, az se fogyna el.

Ha főzelék az a baj, ha mézes kenyér, az a baj.

Mégis mi a tökömet adjanak a menzán? Lazacot?

2021. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/107 anonim ***** válasza:
83%

58, igen, engem is pont ez érdekelne, hogy az ilyen emberek mégis mit várnak, mi lenne számukra a "megfelelő" étkeztetés? Mert az sem jó nekik amiben van egy kis cukor, sem a főzelékek. Akkor mégis mit várnak?


Kiváncsi vagyok, hogy az ilyen szülők mit fognak majd csinálni, ha a gyerekük nagyobb lesz és megkínálják csokival meg chipsel vagy elhívják valahová kajálni, esetleg moziba. Csak azért nem fog kérni a gyerek popcornt, mert anyuci megtiltotta, mert egészségtelen? Megmondom, nem. Nem fogja anyu kedvéért visszautasítani azt a kaját amit megkíván. Mindenesetre sajnálom az ilyenek gyerekeit, szerencsétlen még egy csokit sem kaphat néha, csakis fitt, egészséges zöld cuccokon élhet, amiben semmi cukor nincs.

2021. máj. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/107 anonim ***** válasza:
13%

Igazából nem értem, miért ment el a kérdés afelé, hogy ad-e a kérdező édességet a gyereknek vagy sem. Semmi közötök hozzá, majd ő megbirkózik a gyerekkel később, ha vita lesz a dologból.


A kérdező érdeklődése arra irányult, ki lehet-e kerülni az állami étkeztetést, ahol azzal szemben, amit itt sugallmi próbáltok, nem "néha" adnak egészségtelen, sz*r kajákat, hanem napi szinten, sőt, napi szinten többször. Mert ha a reggeli margarinos kenyér vagy édes bukta, az ebéd ilyen kelkáposztaleves meg pirított tarhonya, az uzsi meg megint valami túrorudi, esetleg más édesség, az azért durva. Azért mert sótlanul főznek a menzán, az még nem lesz egészéges, ha csupa ilyen cukros, tápanyagszegény kaját kap napi 2-3 alkalommal a gyerek.

2021. máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!