Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyermeketek az óvodában...

Gyermeketek az óvodában étkezik? Van olyan szülő, akié nem?

Figyelt kérdés
Hamarosan ovis lesz a fiam, mindig főzök neki egészséges ételeket. Nem akarom, hogy az oviban a tipikus menzakajákkal elrontsák(sós, túlcukrozott, zsírdús ételek), egészségtelen ételeket egyen. Azt szeretném, hogy az én főztömet egye továbbra is, azt bevihesse minden reggel és tárolják a hűtőben ebédidőig.

2021. máj. 12. 14:01
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/107 anonim ***** válasza:
90%

99, ki kell ábrándítsalak. Az oviban ettem, mégis hol ettem volna máshol? Nem volt engedélyezett, hogy anya csomagoljon kaját, azt ettem amit ott kaptam, ahogy a 100-as mondja. :)

Miért te mégis mit ettél 99 az oviban?

2021. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/107 anonim ***** válasza:
100%

88, én ettem ilyeneket mértékkel, mégse vagyok elhízva, nem lettem cukros meg semmi. :) Köszönöm szépen jó egészségben vagyok! :)


Te írtad, hogy mértékkel ettél...


Én sem vagyok elhízva, de valójában azért nem, mert jártam sportra és viszonylag hamar áttértem egy nem menzás étrendre.


De nem is feltétlenül az elhízás az, ami miatt kifogásolható. Hanem az egysíkúság miatt. Egy alapanyagból sok ételt lehet készíteni. Nem kell kaviár és homár, hogy tetszetősebb legyen egy ebéd.


Már lassan 60-70 éve ugyanaz a menü. És minden korosztály vegyes érzelmekkel emlékszik vissza rá. De 60 év alatt sokat változott a világ és a gyerekek ízlése is.

2021. máj. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/107 anonim ***** válasza:
22%
Olyan mint a Horváth Ilona szakácskönyv. Jó jó, az áruhiányos időszakban vagy háború után tényleg jó, hogy lehet kevésből, szegényen olyat főzni, amitől nem korog a család hasa és meg egész ehető is. De bakker már nem az a világ van és ez minden csak nem egészséges.
2021. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/107 anonim ***** válasza:
82%

80-as

Mégis mennyit fizettek az ebédért? Mennyi az az 5000-el több? Nálunk az oviban azt hiszem jelenleg 670 Ft a napi étkezési díj. (Tavaly még 570 volt). Nálatok 5000-el több, tehát olyan 900 Ft. Ez ugye napi három kisétkezés és egy főétkezés. Tényleg varázslók, ha ennyiből kihozzák a csírákat, meg a minőségi sajtot (aminek alsó hangon 3-4000 kilója, főleg ha házi). És ezek még csak a kisétkezések, de ott a kétfogásos ebéd is. De örülnék, ha én is ki tudnám ennyiből hozni.

És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy nálunk (de ismerősök elmondása szerint máshol is) a gyerekek legalább 3/4-e ingyen eszik. Szóval ők nem áldoznának rá kicsit többet, mert azt is az állam fizetné, vagyis te meg én. És bizisten, én szívesen megetetném a világ összes gyerekét kaporszószos lazaccal párolt édesburgonyával és bébirépával, de érzed, hogy azért ez államkasszából nagyon nem reális.

2021. máj. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/107 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, 67-es hozzászólásodra. Semmit nem jelent, hogy te satnyább gyerek voltál, mint a te gyereked.

Az én kislányaim mindent esznek, édességet is.

A nagy lányom viszont extra válogatós. Az volt picinek is. Jóformán magvakon meg nyers zöldségen, gyümölcsön élt, és sokáig anyatejes is volt. Két évesen mégis kórházba került. (Mondjuk azóta semmi baja)

A tesója mindent megeszik, egy kezemen meg tudom számolni hogy hány ételt nem szeret. A bölcsiben is mindig megeszi, amit eléraknak. Nem lazacot, az tuti. (Mondjuk azt pont nem eszi meg, ellenben az egészségtelenebb olajos halat igen). Persze ő is eszik chipset, gumicukrot időnként, vagy épp házi sütit, akit nem zablisztből sütünk és nem kizárólag banánnal édesítünk. A legkomolyabb betegsége egy három napos nátha volt. Szóval nem, téged sem a cukor meg a fehérliszt vágott taccsra.

2021. máj. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/107 anonim ***** válasza:
100%

Na én mondjuk eritritet pont nem adnék kisgyereknek. Az még engem is meghajt.

Az útifűmaghéj meg főleg. Mikor terhes voltam, pont azt ajánlották a durva székrekedésemre. Valóban csodát művelt. De most komolyan az a cél, hogy az egészség zászlaja alatt folyamatos hasmenése legyen annak a kicsi gyereknek?

2021. máj. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/107 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy a többiek is írják, a menzás kaja már sokkal inkább reform, mint mikor mi voltunk gyerekek. Ugyanakkor szülinapozásnál megy a torta, farsagkor dől a fánk, karácsonyi bulinál a mézeskalács, stb :)


Ennek elleére én azt hiszem, az egészséges étkezés alapjait otthon adod meg, nem a menza. Én a mai napig olyan kajákat szeretek és főzök, amiket otthon ettem, nem az óvodai-iskolai menza a meghatározó, szerintem ezzel legtöbben így vagyunk.


A lányom pl. itthon csak vizet ivott baba kora óta (meg tejet, amíg megitta), és azóta sem kér semmi mást sem oviban, sem vendégségben, hiába van.

2021. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!