Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyermeketek az óvodában...

Gyermeketek az óvodában étkezik? Van olyan szülő, akié nem?

Figyelt kérdés
Hamarosan ovis lesz a fiam, mindig főzök neki egészséges ételeket. Nem akarom, hogy az oviban a tipikus menzakajákkal elrontsák(sós, túlcukrozott, zsírdús ételek), egészségtelen ételeket egyen. Azt szeretném, hogy az én főztömet egye továbbra is, azt bevihesse minden reggel és tárolják a hűtőben ebédidőig.

2021. máj. 12. 14:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/107 anonim ***** válasza:
83%
De értsd meg, ma már nem olyan a menza, mint 20 éve! Nagyon szigorúan veszik már ezt a kérdést is!
2021. máj. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/107 anonim ***** válasza:
88%
Huszas, a kérdezőnek úgy látom felültél, teljesen biztosan csak egy provokátor, aki szándékosan feldob megosztó témákat, és irreleváns részletekkel igyekszik hergelni. Ha nem ezt akarta volna, akkor szimplán megkérdezi hogy lehet e bevinni vagy sem, és nem kezd el olyan hülyeségekkel jönni, mint hogy a gyereket heti X-szer higanyos hallal eteti meg hasonlók.
2021. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/107 anonim ***** válasza:
96%

Magánoviba se vihetsz be sajátot, nekem oda jár a lányom.


Az a baj, hogy írod, mit rontottak el a szüleid, de nem tanultál belőle semmit. Te is csak végletekben gondolkodsz, és nem a mértékletességre tanítod. Semmi baj, ha időnként kap csokit, inkább arra kéne tanítani, hogy ne három táblával zabáljon be egyszerre.


Az ovis kajával pedig nincs semmi baj, ma már teljesen máshogy készülnek, de te tudod, mit csinálsz. Maximum annyit érsz el, hogy 10 év múlva mesterien tud hazudni neked és kijátszani téged, végülis ez a képesség is hasznos sok helyen.

2021. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/107 A kérdező kommentje:
Rendben, egy heti étlapot mindenféleképp meg fogok nézni, de nem hinném, hogy az egészségesnek mondott ételek valóban azok az én mércémmel mérve is. Nem koplal, eszik ő is süteményt például, de kizárólag egészségesen elkészítve házilag, nem bolti előrecsomagolt desszertet. Például sosem evett még Kinder Pinguit, nem is fog, ha rajtam múlik, de kap ahhoz hasonló ízvilágú általam sütött piskótatekercset. Vendégségben sem fogadja el az ételeket, tudja, hogy az nem biztos, hogy egészséges.
2021. máj. 12. 15:50
 25/107 anonim ***** válasza:
92%

#20 akinek fontos a gyereke egészsége az pont hogy megtanítja neki a mértékletességet. Hogy nem szabad naponta 2 zacskó chipset beverni, de attól semmi baja nem lesz ha heti 2-3x megeszik egy szelet csokit.

Én nem beszólni akarok kérdező, elhiszem hogy fontos neked az egészsége de pont ebből hogy csak mindent egészségesen, még véletlenül sem csúszhat be soha semmi ami nem házi, teljes kiőrlésű stb. lesz az hogy majd pl a suliban megkóstolja az osztálytársa csokiját (ne hidd hogy nem lesz ilyen, főleg ha nagyobb lesz) aztán majd sunyiban habzsolja vagy ha már nagyobb lesz és elhívják a barátai valahova és közbe akarnak valahol kajálni akkor is viszi majd magával? Moziba visz magával halat?

És itt még csak az ovis menzáról van szó de már kiakadás van, mi lesz ha jön a többi 'szemét'?

2021. máj. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/107 anonim ***** válasza:
96%
Nekem óvónéni Budapesten egy barátnőm, és pont nemrég mesélte, hogy nem úgy van ám, mint régen a menza, hogy káposztás kocka meg csokipudingos piskóta, ezeket kitiltották. Még egy sima állami oviban is komoly előírásoknak kell megfelelni, nem lehet édességet adni a gyerekeknek, stb. Szóval annyira azért nem pánikolnám szét az agyam, hogy zsírral és cukorral fogják tömni, amit előtte megforgattak fehérlisztben. Nézd meg, mi a kínálat, ha nem tetszik, akkor meg adsz neki otthon külön.
2021. máj. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/107 anonim ***** válasza:
97%

Én élelmezés vezető voltam egy iskolánál.

Elkell h szomorítsalak de a magánoviba ugyan azt a kaját vitettük, mint az államiba.

Nem azért magán ovi mert ott lazacot esznek, méh az államiban szalonnát.

Egyébként szigorúan tilos otthon készített (tehát származási helyet nem igazolható) ételt bevinni az intézménybe.

2021. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/107 anonim ***** válasza:
90%

"Vendégségben sem fogadja el az ételeket"


Öröm lehet titeket vendégül látni.

2021. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/107 anonim ***** válasza:
93%
Ez a gyerek felnő, elmegy koliba és bele fog fulladni a chipsbe és a kólába.
2021. máj. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/107 anonim ***** válasza:
97%
Egyetlen esetet tudok (anyósom óvónő) , ahol anyuka viheti be a gyereknek a kaját, de ott olyan allergiái vannak a gyereknek, hogy esélytelen annyi mindenre figyelni egy üzemi konyhán (van másféle érzékenységgel élő gyerek is a csoportban, ott meg tudják oldani), de nekik is igazolni kellett szakorvosi papírokkal a helyzetet. A gyerekedet meg sajnálom, mert egy ilyen fittnessp*csával együtt élni kész áldás lehet, el sem tudom gondolni azt az érzést, amit a szülő beléd táplál, hogy a máshol készült étel az kb egyenlő a méreggel.
2021. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!