Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyermeketek az óvodában...

Gyermeketek az óvodában étkezik? Van olyan szülő, akié nem?

Figyelt kérdés
Hamarosan ovis lesz a fiam, mindig főzök neki egészséges ételeket. Nem akarom, hogy az oviban a tipikus menzakajákkal elrontsák(sós, túlcukrozott, zsírdús ételek), egészségtelen ételeket egyen. Azt szeretném, hogy az én főztömet egye továbbra is, azt bevihesse minden reggel és tárolják a hűtőben ebédidőig.

2021. máj. 12. 14:01
 61/107 anonim ***** válasza:
20%

#60 pont ez az. Nem baj a cukor, de minden nap már igen. Arra nem mondhatjuk, hogy mértékkel kapnak.


Tojásleves után kelkáposzta? Én is meglepődnék. Külön külön még oké. De egyik sem az, amire minden gyerek ráveti magát. Adagolhatnák úgy, hogy legalább az egyiket megegye a gyerek.


Ti mit esztek egy nap? Ha azt kéne ennetek 3-4 évig, amit az ovis gyereketek, örülnétek?


A fözeléknél jobb a párolt zöldség natúr csirkemellel, ha már felhoztad.

A főzelék és a lazac között nagyon sok étel van, amit a gyerekek is szívesebben megesznek. 😉

2021. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/107 A kérdező kommentje:
#60-as kommentelő helyesen értelmezte, hogy mi áll a kérdésem fókuszában. Segítek, nem az, hogy mi a véleményetek arról, hogy nem adok cukros, fehérlisztes ételeket a gyerekemnek. Nem sóvárog semmi iránt, nem sanyargatom, nagyon is változazosan étkezik, mindenre van alternatíva egészségesebb verzióban. Például nagyon szereti a sütőben sütött túróból készült felhőlángost, amire teszek neki zsírszegény tejfölt és reszelel rá mozzarellát, palacsintát is szokott kapni, csak nem hagyományosan készültet, tejbegríz helyett kakaóporos, gyümölcsös zabkását, házilag készült péksüteményt is néha-néha eszik. De mégegyszer ismétlem a kérdésem középpontjában az állt, hogy mindenképpen muszáj-e az óvodai menzán étkeznie, vagy bevihet általam készített ételt is.
2021. máj. 16. 15:48
 63/107 anonim ***** válasza:
17%

Nyomos indokkal igen. Kamu, hogy az Ántsz tiltja.

Én egy ideig vittem, mert kivizsgálás alatt volt a gyerek.

Nekem is próbálták beadni, hogy megbüntetik őket, amikor mondtam, hogy akkor beszéljünk az Ántsz-szel, hebeget, habogot. Felhívta a vezető óvónőt és máris vihettük.

2021. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/107 anonim ***** válasza:
80%
#63: nyomós indok.Az,hogy anyuka healthlife-mániás, az nem indok.
2021. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/107 anonim ***** válasza:
12%
#64 itt az egyik anyuka vallásra hivatkozott. Féltek a botránytól, így neki is engedték. Kreativitás és kitartás kérdése.
2021. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/107 anonim ***** válasza:
83%

Arra válaszolva h mit esztek.

Tudod én mázlista vok, mert a munkahelyemre ugyan azt a menüt hozzák mint amit az oviban kap a lányom.

A férjem meg szendvicsen van napi 12 órában mert se idő, se lehetőség h főtt kaját egyen.

Itthon egészségesen próbálok főzni.

De azért külön kaját hordani az oviba mert "nem tetszik amit ott adnak" hülyeség.


Egyébként súlyos 100ezrekre büntetik az intézményt ha megbetegszik a gyerek egy olyan ételtől aminek a származása nem igazolt

2021. máj. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/107 A kérdező kommentje:
Viszonyításképp leírom: én 3 éves koromig 17 alkalommal voltam kórházban, 3-szor műtöttek, emellett szinte minden 2-3. héten beteg voltam. A fiam a születését leszámítva egyszer sem volt kórházban, beteg is egyszer volt mindösszesen annyira, hogy pár napig orrfolyása volt.
2021. máj. 16. 16:27
 68/107 anonim ***** válasza:
80%
Ez mit is bizonyít tulajdon képp? 🤔
2021. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/107 anonim ***** válasza:
86%

“De mégegyszer ismétlem a kérdésem középpontjában az állt, hogy mindenképpen muszáj-e az óvodai menzán étkeznie, vagy bevihet általam készített ételt is”

Megkaptad a választ már az első oldalon, de megismétlem. Nem flancolhatsz. Még ha pl ételallergiás, cukorbeteg is a gyerek, akkor is a menza megoldását KELL elfogadni, amennyiben megoldható. Nagyon speciális esetek azok, amiket nem tudnak kivitelezni, na akkor vihetsz (sok helyen előírják, hogy hasonlót kell főznöd, mint amit a többiek kapnak). De a te puccoskodásod marhára nem ez a kategória. Szóval te itt ne gúnyolódjál meg segítgessél meg pattogjál, mivel te vagy az, aki nem tudott reagálni az általad keresett - már az első kommentekben leírt - infóra.

Ja és arra sem, hogy az egész nyálverésed akkor fog majd hatalmasat perecelni, mikor a gyerekedet meghívják az első babazsúrra vagy épp az oviban tartja majd valaki a szülinapját. A te hülyeséged miatt nem fog mindenki kecskeeledelt etetni az ünnepelttel meg a többi vendéggel. A gyerekedet is ha hiszed, ha nem, meg fogják kínálni, de lehet, maga lesz kíváncsi, hogy a többieknek mi ízlik ennyire és neki miért nem szabad olyat még megkóstolni sem.

2021. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/107 A kérdező kommentje:
Azt, hogy megéri egészségesen éktezni és odafigyelni az immunrendszer erősítésére.
2021. máj. 16. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!