Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyermeketek az óvodában...

Gyermeketek az óvodában étkezik? Van olyan szülő, akié nem?

Figyelt kérdés
Hamarosan ovis lesz a fiam, mindig főzök neki egészséges ételeket. Nem akarom, hogy az oviban a tipikus menzakajákkal elrontsák(sós, túlcukrozott, zsírdús ételek), egészségtelen ételeket egyen. Azt szeretném, hogy az én főztömet egye továbbra is, azt bevihesse minden reggel és tárolják a hűtőben ebédidőig.

2021. máj. 12. 14:01
 81/107 anonim ***** válasza:
17%
78 mi lesz vele az iskolában? A kérdezőt mindenki ezzel támadja, hogy milyen hülye, na és te? Mi lesz ha a gyereked beleeszik valaki otthon készített katyvaszába? Életszerűtlen, hogy mindenki saját ebédet vigyen, de azért túlzásokba ne essél már. Más nálunk fejlettebb országokban is természetes, hogy a 3-3.5 éve gyereknek csomagolja az anyja dobozba, amit eszik még sincs belőle gond.
2021. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/107 anonim ***** válasza:
75%

Én nem tudok szöveget értelmezni. Olvasd már el mégegyszer amit írtam!

Azt állítod h kb napi 250 fttal többért nálatok csíra van, meg minőségi sonka meg tk kenyér meg fiszim-fa...

Menj már!!!!

Az pedig h nálatok esetleg így van magánban, még nem mindenhol.

Nálunk 50e +kaja a magán ovi. És a városi menzáról viszik oda is az ebédet. Ugyan úgy mint az állami ovikba, és iskolákba. Ugyan azt a kaját adják. Max a tojás leveshez kaphat tk kenyeret (ha azt külön intézi az ovi, ezt nem tudom)


De az iskolai esetben nem is az iskolát terheli a felelősség. Itt viszont az óvoda kaphat igen súlyos birságot.

Külföldön meg ez bevett szokás. MINDENKI így csinálja.

Nem csak fitti-mitti anyuka az egyetlen aki ezt így szeretné, mert minden kaka, csak az ő egészségeséletmódos kakája jó.

Elvárja h alkalmazkodjanak hozzá (ki ha nem én)

De az hogy ő kössön kompromisszumot, pl:előbb elhozni a gyereket (mert ugye erre nem írt semmit) már nem felel meg.

Akkor mi ez ha nem csak a flancolás?

2021. máj. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/107 A kérdező kommentje:
Még itthon vagyok vele, de szeptembertől megyek vissza dolgozni a munkahelyemre (nemzetközi multi), tehát nem fogom tudni elhozni hamarabb. Előreláthatólag többször a párom fog menni érte, ő vállalkozó, valamivel rugalmasabb időbeosztással. Nem nagyzolok egyáltalán, elárulom, hogy 1.külföldön, tengerparti országokban a lazac ára közel azonos a csirkemellével 2. itthon sem kerül egetrengetően többe a gyerekem étkezése, amivel többe kerül, azt megspóroljuk azon, hogy nem kap bolti nasit, számoljatok csak szépen utána, hogy az havonta mekkora összeget jelent pluszban. Akinek magánoviba jár a gyereke, azt szeretném, ha megírná az óvoda pontos nevét, amennyiben budapesti óvodáról van szó.
2021. máj. 17. 10:17
 84/107 anonim ***** válasza:
86%

De itt nem az otthoni étkeztetésről beszéltünk.

Otthon nyilván mindenki arra törekszik h minél egészségesebb, jobb kaját adjon a gyerekének.

De ezt egy menzán sajnos nem tudják kivitelezni.(nem is akarják szerintem)

Az h az olaszoknál mennyi a lazac, nem is értem h hogy jön ide 🤔

Akkor költözz oda!

2021. máj. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/107 anonim ***** válasza:
73%
Pontosan! Költözz akkor egy tengerparti országba, nem fogsz hiányozni és ott nem kell kiverned a hisztit a menza miatt.
2021. máj. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/107 A kérdező kommentje:
Nem vertem ki semmilyen hisztit,t teljesen normális hangnemben írtam le a kérdésem, illetve a válsszaimat is, ellentétben 1-2 kommentelőtől. Nem írtam országot, nem ezen van a hangsúly, hogy hol, egyelőre itthon szeretnénk élni. Félreértetek, nem várok el sokak számára drága ételeket, mint például lazacot, tenger gyümölcseit az iskolai menzán, de egészséges ételeket igen.
2021. máj. 17. 12:31
 87/107 anonim ***** válasza:
97%
Mi bajod van a sóskával,spenóttal,klf. főzelékekkel?Többször van csontleves,brokkolikrémleves és társai a sulis és ovis menzán..
2021. máj. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/107 anonim ***** válasza:
84%

"Miért hiszi azt mindenki, hogy az olcsó kaják rosszak?"


Szerinted miért olyan elhízottak a szegényebb réteg? Elárulom, az olcsóbb élelmiszertől. Ezért gondoljuk, jogy rosszak az olcsó ételek, mert tele van adalékanyaggal.


Miért gondolják sokan, hogy az egészséges ételek drágák?

Zöldborsó főzelék virslivel vagy zöldborsó rizzsel (rizibizi) csirkemellel az egészségesebb?

Babfőzelék pörkölttel vagy bab+rizs+csirke az egészségesebb?


Csak néhány példa a főzelék alternatívájára. De ha a hús kimarad sem dől össze a világ. (Mondjuk ezt tudjuk, hogy azért van, mert van olyan réteg, aki legalább az oviban tud húst enni.)


Nem mellékesen melyik az, amit egy gyerek jobban megenne?

2021. máj. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/107 A kérdező kommentje:
A főzelékekkel semmi baj nincs, ha megfelelően van elkészítve, tegnap pont spenótot evett a fiam cukkinifasírttal. De például a lisztes habarással elkészített, agyoncukrozott meggyszósz a mócsingos, inas marhával viszont nem hinném, hogy kikopott a menzákról.
2021. máj. 17. 12:50
 90/107 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, szerinted magával sűrítik? Rántás, habarás cukor az alap.
2021. máj. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!