Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi van ha nem akarom, hogy a...

Mi van ha nem akarom, hogy a gyerekemnek sütit adjanak oviban?

Figyelt kérdés
Még nem jár közösségbe a gyerekem, de látom hallom hogy születésnapokat ünnepelnek gyakran vagy akár névnapot is. Akkor elég gyakran torta van mondjuk. Mi van, ha én nem akarom hogy az én gyerekemnek adjanak? Kérhetem ezt külön??
2022. febr. 4. 20:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/103 anonim ***** válasza:
94%
Amiket adsz neki, semmivel sem különb kaják. Én 24 éves vagyok, allergiás gyerek voltam már az oviban, körülöttem mindenki evett, mindenki kínált is folyton amikor látták, hogy nem eszem, de ha nem kínáltak, azt kérdezgették, hogy miért nem ehetek. Én allergiás voltam, de a te gyerekednek semmi kifogása nincs, ennek ellenére én is titokban beleettem mindenbe idővel, mert borzasztóan fájt, hogy mindenki elégedett arccal eszi a sok finomságot, én meg hozzá sem nyúlhatok, nem tudom, hogy milyen. Ráadásul, azáltal, hogy kimaradtam a közös desszertekből, egy születésnapi bulin pl. az ünnepelt érezte rosszul magát, amiért én nem ettem, és ezzel akarva-akaratlanul én lettem nyomás alá helyezve, és nekem is rosszul esett. Kimaradni kezdtem idővel a közösségi programokból, mert gyereknapon, szülinapi partikon (akár házin, akár oviban rendezetten) mindenhol ott voltak az ételek, amiket nem ehettem. Végül teljesen eltávolodtam mindenkitől, mert borzasztó volt, hogy mást megsértek azzal, hogy én nem eszek a saját kis tortájából, miközben én is ugyanúgy megenném azt az egy szeletet. Olyan is volt, hogy mindenki ment születésnapot ünnepelni, csak én nem, mert engem meg sem hívtak, mert úgysem ehetek semmit, de olyan is volt, hogy az óvónő/szülő nem vállalta, hogy figyel rám. Nem 0-24-ben eszik édességet egyik gyerek sem, és nem ennyitől fog elhízni, nem ennyitől fogja az életét a fogászaton tölteni, stb.. Nálam volt oka annak, hogy miért nem ehetek, de nálatok semmilyen oka nincs, csak feleslegesen szigorúskodsz, attól mert te meg a férjed nem vagytok édesszájúak, ez a ti felnőtt hozzáállásotok, de ő attól még nem feltétlen fog később így élni. Én amint idősebb lettem, rácuppantam a nutellára, mindenre, amit csak megláttam, mert minden annyira finom és új volt, aminek következtében nem csak az allergiás tüneteim lettek rosszabbak, hanem mert mivel szó szerint a ketrecből kiengedett farkas voltam, borzasztóan meghíztam. Mindez 16 éves koromban volt, akkor voltam 48 kg (155 cm), most vagyok 60 kg, szerintem sosem fogom tudni leadni. Ha egy gyerek egészséges, akkor ne legyen feleslegesen eltiltva semmitől, ismerje meg az ízeket, ne érezzen később kíváncsiságot semmilyen étel után, mert most egy kis szelet sütitől nem lesz baja, de előbb-utóbb lesz saját zsebpénze, majd fizetése, ha akkor fog rácuppani ezekre a dolgokra, mint én, akkor gyakorlatilag korlátlan mennyiségben férhet majd hozzá mindenhez, holott a pénzt másra is lehetne költeni, mint tortaszeletekre, édességekre. A teljes tiltás még egy olyan gyereknél sem működött, aki abszolút komoly egészségügyi okkal volt tiltva, hát mi lesz egy olyan csöppséggel, akinek semmi kézzelfogható indoka nincs egy ilyen diétára? Kérlek, gondold át, a saját gyereked érdekében, nehogy ő is az első lazuló szülői felügyeletnél beleugorjon az édességtengerbe, és belefulladjon, mint én.
2022. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/103 anonim ***** válasza:
92%
Na, megint egy cukorfóbiás. Aztán majd ne csodálkozz, ha a gyereked cukorbeteg lesz. Az inzulin biztos jobb.
2022. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/103 anonim ***** válasza:
84%

De fogd már fel, hogy ez nem egészséges. A szervezetnek szüksége van cukorra, még egy gyerekének is. A magadfajtát lehet megvezetni a sok bio, meg mindenmentes szarral. Érdekes, anyám sem tömött édességgel, de azért ettünk, mértékkel, mert a gyerek, az gyerek, de a mai mindenmentes cuccokon felnövő gyerekek 90%-a valamilyen allergiás...

Nézz már magadba. Egy túrórudit sajnálsz a gyerekedtől.

2022. febr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/103 anonim ***** válasza:
88%
Az én kislányom ovis, és most járunk kivizsgálásokra fél éve, hogy kikerüljön, mire allergiás. Szóval nekünk is új még és szokjuk, mit ehet és mit nem, mitől van szarul. Külön menüt kap az oviban, és minden cukor, gyümölcs, vagy tejes cucc, illetve az édesítőszerek is mind tiltott jelenleg, mert 2 órával később felrobbantja a wc-t... Tudod, hogy megszakad a szíve a szülinapokkor, hogy egyedül neki nincs semmi hasonló jó kaja, amit ehet? Csak egy szelet abonett...És nekem szülőként vele együtt vérzik a szívem, ennek akarod te ok nélkül, direkt kitenni?!
2022. febr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/103 anonim ***** válasza:
80%
Az agynak szüksége van cukorra te ostoba majom. Nem hiába jutalmaz meg érte, azaz ízlik neked az édesség. Vizsgák előtt sem hiába tömik magukba az emberek a csokit, szőlőcukrot.
2022. febr. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/103 anonim ***** válasza:
31%

95, szinte mindenben van cukor, te majom. ;) Nem kell ahhoz hozzáadott cukorral tömni a gyereket, hogy megfelelő szénhidráthoz jusson.

(Terhesség alatt gdm-es voltam. Megdöbbentő, hogy tényleg szinte mindenben van. Rettenet nehéz elkerülni és még úgy is bőven van ch.)

2022. febr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/103 Derjaderja ***** válasza:
42%

95. Ez ilyen formán azért nem igaz. Akkor mindenki agyhalott lenne, aki nem eszik cukrot?

A glukózt a szénhidrátok lebontása során is ki tudja nyerni a szervezet, a vérből pedig ezt felveszik az idegsejtek.

A különbség az, hogy sokkal több energiabevitel és vercukorszint ingadozast jelent, ha glukózt viszünk be, ami nem igazán egészséges.

Amikor az evolúció örömérzést társított a cukorhoz, akkor az embereket alultáplaltság fenyegette, és nem volt teli a hűtő milkàval.

Valójában cukorbevitelre egyáltalán nincs szüksége, legalábbis felnőtt embernek. De a gyerekek is bőven tudnak hozzáadott cukrot tartalmazó dolgok nelkül elni. Tény, ők nőnek, sokat mozognak, az anyagcserejük pedig még egészséges, így jobban bírják, és szerintem is belefér náluk valamennyi édesség.

2022. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/103 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk ugyan nincs tiltva a cukor. Ehhez nem is szólnék hozzá, mert a kérdező nekem is a ló túloldala.

De a smoothie mitől lenne tömény cukoroldat? Az gyakorlatilag egy gyümölcsturmix. Ha akar tesz bele cukrot, ha nem akar, nem tesz. En pl banánnal édesítem vagy pici mézzel. Se van olyan gyümölcs amit semmivel.

2022. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/103 anonim ***** válasza:
24%

#98 így van, a smoothie-t lehet teljesen cukormentesre csinálni. Ha édesíteni akarom, én is banánt teszek bele. A tartalmát tekintve így pont olyan, mintha gyümölcsöt ennél.

Nálunk sem volt tiltva az édesség. Kaptunk csokit, sütit, persze mértékkel. Ovis, baráti szülinapokból sosem maradtunk ki. Persze kamaszkorunkban előfordult, hogy csokit vettünk a zsebpénzünkből, de sosem voltunk elhízva, megtanultunk mértéket tartani.

2022. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/103 anonim ***** válasza:
81%

Azért cukoroldat a smoothie, mert a gyümölcsökben található fruktóz kb semmiben nem különbözik a kristáycukortól. Ez utóbbi a szacharóz, a fruktóz pedig a szacharóz egyik komponense.

Tehát ugyanaz a kettő, mégis ajánlják a bőséges gyümölcsfogyasztást, mert magas a vitamin tartalmuk. De cukor van bennük, ami semmiben nem különbözik a házi cukortól.

2022. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!