Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi van ha nem akarom, hogy a...

Mi van ha nem akarom, hogy a gyerekemnek sütit adjanak oviban?

Figyelt kérdés
Még nem jár közösségbe a gyerekem, de látom hallom hogy születésnapokat ünnepelnek gyakran vagy akár névnapot is. Akkor elég gyakran torta van mondjuk. Mi van, ha én nem akarom hogy az én gyerekemnek adjanak? Kérhetem ezt külön??
2022. febr. 4. 20:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 anonim ***** válasza:
82%
Képzeld, egyetemistaként már a saját pénzéből ilyesmiket is fog venni: édesség, chips, alkohol, cigi, óvszer. Persze erre azt mondanád, hogy a te gyereked neeeeeeeeeeem, csak a másé. De, a tied is.
2022. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/103 anonim ***** válasza:
85%
Ha ilyen anyám lenne, az első adandó alkalommal menekülnék tőle és vissza se néznék.
2022. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/103 anonim ***** válasza:
97%

Nekem általánosban volt olyan osztálytársnőm aki kb fél évig hetente behozott egy nagy karton mindenféle csokit (ki tudja honnét, talán a kamionról esett le) és kedvünkre válogathattunk. Idővel már külön kértük a kedvenceinket.

Nem lehet kivédeni, nem is kell. Aki otthon is kapott édességet max egy táblával vett el vagy vállat vont és annyi se kellett neki. Akik kevésbé kaptak pl mint én… szatyorral vittem haza, osztottuk el a húgommal és dugtuk el.

Ettől függetlenül mértéktartó felnőtt lettem, (húgom az nem) de minden általam elért eredményem közül amit felmutathatok azt tartom a legjobbnak a felnőttkorban hogy bármikor bármilyen édességet vehetek.

2022. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a gyümölcsjoghurtot is engedd el! Tele van cukorral 🤣

Most még csak ez lesz a probléma, hogy mindenki eszi a tortát meg ilyeneket, ő meg nézheti vagy elkülönítve ül valahol. De ha nagyobb lesz, és lesznek barátai, mennek a szülinapozások, gyerekzsúrok, amiből ő ki fog maradni mindig, mert nem tudják majd megoldani a helyzetet. Szerinted mit fog érezni a gyereked???

Otthon ne adj neki cukrot, meg amit akarsz. De ha közösségbe kerül, miért tiltod el mindentől?

2022. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/103 anonim ***** válasza:
71%
33# Arról nem beszélve, hogy nem kétfillér egy torta.
2022. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/103 Derjaderja ***** válasza:
22%

Nem, sőt nagyon drágák, olcsóbb az olyan minőségű is.

Ezek az egyedi torták meg ahogy látom, még a legátlagabb is többszörösébe kerül egy igazán jó cukrászdai tortának, amit beborítják fondanttal és ráformázzák bing nyuszit.


Innentől tényleg egy versengés, gazdag viszi a drága jót, az átlag kevésbé drága kevésbé jót vagy olcsóbb gyengét, a szegény meg szomorú.


A gyerekek meg teljesen kiégnek ebben, már annyira mindennapi egy tortázás. 5 perc személytelen köszöntés meg 1 ének, betolni a fejbe a tortát, azt ennyi.


Másrészt nálunk minden hónapra jut családi ünnep plusz a közös ünnepek. Én szeretek sütni is, együtt a kislányommal is. A család többi tagja is szereti a hàzi sütiket.


Szóval nem tudom másképp látni, mint felesleges rongyrázásnak. De igen, ha a többi 20 visz, én se verek asztalra a gyerekeimnek, hogy nekik aztán tilos. Mert mit tehetne az ember. De ettől a kérdés felvetése szerintem jogos.

2022. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/103 anonim ***** válasza:
94%
A nagymamám volt pont ilyen, mint te, kérdező. Kicsit engedékenyebb volt, heti 1x volt sütemény náluk. Tudod mi volt az első dolog, amit apám csinált miután elköltözött otthonról? Televásárolta a hűtőt édességgel. Konkrétan semmilyen normális kaját nem vett, csak édességet. Jól meg is hízott.
2022. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is határozott véleményem, hogy troll!

Javaslom, ne etessük tovább!

Amiatt gondolom ezt, mert nem hiszem el, hogy egy szülő ilyen ökör tudna lenni.

2022. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 A kérdező kommentje:
Írtam hogy kap ezt azt, nem éhezik..de miért kellene hetente tortát ennie? Én felnőttként se teszem. Egyáltalán nincs rá szüksége, ez nem trollság. Edzek, egészségesen eszek én is, a gyereket is az egészséges életre nevelném..de úgy látszik majd más elrontja helyettem.
2022. febr. 4. 22:04
 40/103 anonim ***** válasza:
82%

"De szerintetek mért jók ezek a tortázások? Semmi közösségépítést, semmi személyeset nem látok benne egy óvodai csoportban vagy osztályban."

Szerintem meg ugyanúgy közösségi élmény, mint amikor kamaszként ünnepled a szülinapodat a haverjaiddal vagy felnőttként a családdal, rokonokkal, barátokkal.

Én a 80-as években voltam ovis, de már akkor is volt szülinapozás. Az ünnepelt vitt egy zacskó cukorkát, amit szétosztottak, énekeltek a szülinaposnak és az ilyen napokon mindig rajzoltunk, a szülinapos pedig a nap végén megkapta a rajzokat.

2022. febr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!