Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi van ha nem akarom, hogy a...

Mi van ha nem akarom, hogy a gyerekemnek sütit adjanak oviban?

Figyelt kérdés
Még nem jár közösségbe a gyerekem, de látom hallom hogy születésnapokat ünnepelnek gyakran vagy akár névnapot is. Akkor elég gyakran torta van mondjuk. Mi van, ha én nem akarom hogy az én gyerekemnek adjanak? Kérhetem ezt külön??
2022. febr. 4. 20:51
 81/103 A kérdező kommentje:

#77

Hihetetlen, de a férjem 38 éves és életében se cigizett. Én utoljára 18 évesen. A kávénak még a szagától is hányunk. Édességet se nagyon eszunk. Teá iszunk, sportolunk.

Szex egészséges, azzal mi bajod van?

2022. febr. 5. 09:22
 82/103 Derjaderja ***** válasza:
57%
83. Nem is eritritezek direkt nekik semmit, de egyes dolgokat magamnak csak eritrittel tudok csinálni, és így megesik, higy pár falat eritrittel ízesített dolgot esznek. Nincs tőle bajuk, de pont azért írtam, mert a kérdező mindenféle edesítőszeres dolgokat ad direkt a gyerekének.
2022. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/103 anonim ***** válasza:
96%

Erről a kérdésről az jutott eszembe, hogy az egyik ismerősöm sem engedi édességet enni a kisgyerekét. Lagziba voltak, a gyerek elbújt az asztal alá és az asztalról meg a földről összeszedett tortamorzsákat ette, nehogy az anyja meglássa.

Hát, te is ezt fogod elérni.

2022. febr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/103 anonim ***** válasza:
89%

Nézd meg Schobert Norbi gyerekeit! Ő is a saját maga hajdani kövérségét, nézd meg mit csinált a gyerekeivel:

Larának tesképzavara van, többször volt pszichiátrián, mert már addig koplalt, hogy majdnem belehalt.

Norbikát egy ország előtt alázta meg, amikor kvázi rákényszerítette a futópadra, hogy "ne legyen elhízott értelmiségi", és ez a kisfiú 11 évesen több kiló volt, mint az anyja.

A kis Zalán meg egy műsorba nem távirányítós autót, dínókat, meg lézerkardot kért 5-6 évesen, hanem hűtőt.


Éljetek egészségesen, nem arról van szó, de ne tiltsd neki, mert mások, akiknek volt tapasztalata ebben, látják, hogy ez a fajta viselkedés hova vezet.

2022. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/103 anonim ***** válasza:
83%

A 87-es válaszoló vagyok, aki ma 10:02-kor írt.

Ez lemaradt:


Az én nagynéném mindent tiltott a gyerekének. Nem ihatott kólát, nem ehetett sütit, nassolni valót, tortát, pizzát, hamburgert, pez cukrot soha.

Nyolc éves volt, amikor rákapott a porcukorra meg a kristálycukorra. Nyáron, amikor ott aludt nálunk, nem egyszer és nem kétszer kapta rajta anyám az unokatesómat, hogy éjszaka, hajnalban kimegy a konyhába, és nyalogatja a kristálycukrot meg a porcukrot. Tudod mi lett a vége? Egy szép őszi délután, amikor a falevelek fele már lehullot, kihányt a wc-be egy férget(vagy gilisztát, már nem tudom). A széklete is tele volt vele, de amit kihányt, az nagyon nagy volt. 4 hónapig (!!!!) feküdt a kórházban. Ezt akarod?

2022. febr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/103 anonim ***** válasza:
96%

Meg hát a smoothie. Mert abban nincs cukor, ugye? 🤣 kerdező, az gyakorlatilag egy cukoroldat, de ne zavarjon.

A gullón meg hasonló cuccok összetevőit se olvastad, gondolom, csak jajajaj, cukormentes. Adalékanyagok kit erdekelnek. Csökkentett cukortartalmú MONTE, merazjó, beszarok rajtad 🤣🤣 fogalmad aincs, mit csinálsz, gőzöd sincs, mi az egészséges vagy nem hizlaló. Kicsit képezd magad szerintem, ha már ez neked ilyen fontos, hogy kivonnád a gyerekedet a közös sütizésből.

2022. febr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/103 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk oviba egyszerre tartották az egy hónapban született gyerekeknek a szülinapot. Ott kifejezetten kérték, hogy ne csak édeset vigyünk, hanem sósat is. Tortát nem vihettünk. Ezeket általában az első szülőin szokták megbeszélni, hogy hogyan ünneplik, vagy ünneplik-e egyáltalán. Ott majd említheted a kívánságaidat.
2022. febr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/103 Derjaderja ***** válasza:
97%
88. Ez például egy klassz megoldás, még akkor a torta is mehetne. Talán lehet olyan napot is választani a menü alapján, amikor nem pali van ebédre, plusz ha tudja előre a szülő, akkor az aznapi/heti/bármi nasi adagba bele tudja számolni. Elkerülhető az is, hogy mondjuk télapó előtt 1 nappal legyen a sütizés vagy ilyesmi.
2022. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/103 anonim ***** válasza:
95%
Nővérem hasonló elvek alapján neveli a gyerekeit. A két kicsinél még működik, de a nagyobb idővel teljesen rápörgött az édes dolgokra, amiktől mindig is tiltva volt (most is). Képes megenni a legrosszabb, gejl csokit, cukorkát is lényeg, hogy édes legyen. Zsebpénzt már nem adnak neki mert egyből édességre költi és ha meglátja más gyereknél/felnőttnél akkor egyből megy kunyerálni, hiába lett neki elmagyarázva százszor, hogy nem szabad. Szóval szerintem nem biztos, hogy a teljes tiltás hatékony módszer. Lehet pont az ellenkezőjét fogod elérni vele. Plusz fel fog tűnni a többi gyereknek, hogy ő nem ehet és szekálni fogják miatta.
2022. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/103 anonim ***** válasza:
94%

Nem a kérdést. Azok alapján amit írtál, hogy mit adsz a gyereknek enni, látjuk, hogy adsz a gyerekednek cukrot bőven.

Akkor egy alkalom sütizés már nem mindegy? Otthon gyakorlatilag több cukrot kap. Mint írták, pl a smoothie tömény cukoroldat.

2022. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!