Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi van ha nem akarom, hogy a...

Mi van ha nem akarom, hogy a gyerekemnek sütit adjanak oviban?

Figyelt kérdés
Még nem jár közösségbe a gyerekem, de látom hallom hogy születésnapokat ünnepelnek gyakran vagy akár névnapot is. Akkor elég gyakran torta van mondjuk. Mi van, ha én nem akarom hogy az én gyerekemnek adjanak? Kérhetem ezt külön??
2022. febr. 4. 20:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/103 anonim ***** válasza:
81%
A bölcsődés korú gyerekek alig esznek a tortákból. Nem is értem, oda minek ez a felhajtás. Kekszfélék igen és gyümölcs.
2022. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/103 anonim ***** válasza:
86%
Hagyjátok, ez csak a péntek esti troll. :) De annak is elég gyenge.
2022. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/103 anonim ***** válasza:
92%
Ha bolti gyümölcsjoghurtot meg kekszet adsz neki, akkor egy fél szelet tortába sem fog belehalni, megnyugodhatsz.
2022. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/103 anonim ***** válasza:
90%
Amikor a "gyerek érdekében" pánikoló anyák mindent figyelembe vesznek, csak a gyerek érdekét nem. Ami pedig a közösséghez tartozás és a kapcsolatépítés. Szocializálódni tanul az oviban. Ezt kéne támogatni. Évente 5-10 falat csokitól/sütitől nem lesz baja, de arra felnőtt emberként is emlékezni fog, ha az anyja neurózisa miatt sosem ehetett a szülinapi tortákból. Az ilyen megmarad egy életre, főleg, ha még szekálják is majd érte, mert "ő más". Pedig nem más, pont olyan gyerek, mint bárki más, csak az anyja picit dologtalan, és túllihegi a dolgokat.
2022. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/103 anonim ***** válasza:
79%

Uhh neked tényleg az agyadra ment az egészséges táplálkozás meg az aggodalom, kérdező.

Nem lesz ott annyi gyerek, hogy állandóan szülinapozzanak.

Te sem eszel soha édességet?

Képzeld el, hogy egy kollégád megkínál mindenkit sütivel, téged kivéve, mert valaki azt mondta, hogy te nem kaphatsz.

A gyerek rosszul fogja érezni magát, nem fogja érteni, neki miért nem adnak sütit, amikor mindenki másnak igen. Pár év múlva meg nagyon nem fogja jó néven venni tőled. Ja és az óvonők hülyének fognak nézni téged, erre készülj fel.

2022. febr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/103 Derjaderja ***** válasza:
20%

Szerintem sincs rendben az óvodai tortázás. Így is az óvodai menü is tartalmaz édességet, plusz még nyilván otthon is eszik. Nem a nagymama vagy a tesó szülinapi tortáját vagy a Karácsonyt vagy a vasárnapi édességet kell megszüntetni. Ezek szerintem is egy pontig belefernek. De hogy még 20x pluszban tortát egyen az óviban...

Emellett már egyfajta versengés megy az anyák közt. 1 gyereknek már 4-5 helyre csináltatnak egyedi tortát, ráadásul ezt a hamis marcipanos, túlingerlő színvilágú mesefigurás szörnyűségeket.


Szóval megértelek Téged. Nem értem a kommentek egy részét viszont. A maradékkal sajnos egyetértek, hogy azt meg nem tudod megcsinálni hogy csak ő nem eszik.


Walforf vagy vmi spec magánóvit próbálj esetleg.

2022. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/103 anonim ***** válasza:
86%
Hu kérdező, ez helikopter szülőség a javából. Én is naaagyon nagyon cukorellenes vagyok, még a szülinapi tortákat is igyekszem datolyával édesíteni de ez nagyon gáz. Soha nem tiltanám meg, hogy közösségben azt egyenek amit csak szeretnének. Pár év és a te gyereked lesz az a szegény nyeszlett kisfiú/kislány akivel senki nem akar játszani. Ne szabályozd be ennyire! Persze ha ez nem megint egy kamu kérdés, mert azért ez nagyon erős :D
2022. febr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/103 anonim ***** válasza:
90%
Aztán addig dolgozni kellene azon, hogy magántanuló legyen, mert általános iskolától végképp elszabadul a pokol, saját pénze is lesz még a végén, és még a végén képes lesz és vesz egy szelet csokit is a sulibüfében, és akkor lesz itt a világ vége! Nem kell akkor kivenni, eleve be se kell iratni és akkor minden falatot detektálni tudsz, ami a szájába kerül! Mégiscsak a gyerek a legfontosabb, hát nem?
2022. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/103 anonim ***** válasza:
92%
Ez a fajta "megvonás" , kontroll csak addig tud jól működni, míg közösségbe nem megy. Nálunk, a bölcsiben egyedül ő volt aki szórás nélkül kérte a tejbegrízt. Aztán ez is szépen ellaposodott. Felvette a környezet, közösség szokásait:)
2022. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/103 anonim ***** válasza:
91%

Elmondom mi lesz mert a fiam csoportjában is van egy ilyen anyuka.

Amíg a többi gyerek eszi a sütit ( nem sok jut egy gyerekre pár falat, normál méretű tortát osztanak el 24 fele)


Addig a gyereket kiviszik az öltözőbe és ott sír miért nem ehet ő is. Az anyuka már kiverte a balhét, senki semmit ne vigyen egy alkalomra sem. De pedig minden cukor és laktózmentes több kicsi miatt is. Ugyan ez a nasit nem kapható kisgyerek a rendes menzás menüből sem kaphatja meg az édes dolgokat.

2022. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!