Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi van ha nem akarom, hogy a...

Mi van ha nem akarom, hogy a gyerekemnek sütit adjanak oviban?

Figyelt kérdés
Még nem jár közösségbe a gyerekem, de látom hallom hogy születésnapokat ünnepelnek gyakran vagy akár névnapot is. Akkor elég gyakran torta van mondjuk. Mi van, ha én nem akarom hogy az én gyerekemnek adjanak? Kérhetem ezt külön??
2022. febr. 4. 20:51
 61/103 anonim ***** válasza:
89%
Tanusítom,és elég sokszor van lekváros bukta,tejbegríz (természetesen kakaóval,többnyire a "suli kakaóval" azaz porcukor + rendes kakaó) is,aranygaluska is.Imádtam az ovis-sulis aranygaluskát. :D
2022. febr. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/103 anonim ***** válasza:
95%

Pont az ellenkezőjét éred el a tiltással.


Amint lehet, titokban fogja enni az édességet, és ott bizony nem lesz mérték, simán vesz 3 csomag chipset a zsebpénzéből, és egyszerre megeszi, mielőtt hazaér.

Aztán meg leshetsz mint borjú az újkapuban, hogy mitől hízik a gyereked.


Mellesleg a híres szoptatási tanácsadó, Pálinkás Zsanett írt egyszer egy cikket arról, hogy kell a gyereknek a gyorsan felszívódó, magas kalória tartalmú szénhidrát is, mert a gyereknek nőnie kell, amihez kell az energia. Ezt pedig nem tudod fedezni azzal, ha salátán vegetáltatod csóri gyereket.


Persze tudom, hogy csak troll vagy, de sajnos vannak ilyen szülők, mint akiknek görbe tükröt mutatsz a kérdéseddel.

2022. febr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/103 A kérdező kommentje:

Nem él salátán, leírtam, kap nasit is, normálisat. Házi krémtúró, joghurt, stb

Szomorú hogy másoknak hihetetlen az, hogy valakik egészségesen étkeznek..

2022. febr. 5. 00:18
 64/103 anonim ***** válasza:
89%

Monte 30%cukor is több ch-t tartalmaz mint egy szelet torta...

Amúgy megtilthatod, hogy kapjon sütit stb az oviban. De előtte és utána te magyarázd el neki, hogy a 2 heti 1 dörmitől/sütitől elhízna.

2022. febr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/103 anonim ***** válasza:
36%

A második gyermekünknek 1,5 évesen kezdtek a fogaival problémák lenni, kerültük az édességeket, de vizet alig ivott, mindig csak anyatejet fogadott el éjjel is és ez nem tett jót a fogzománcànak... A fogaival azóta minden rendben, de édességeket csak ritkán kap, utána vizet iszik/öblöget és kb fél órával később megmossuk a fogát. Az óvodában viszont mióta covid van, száműzték a fogkeféket... A kérésünkre viszont ha édesség vagy süti van, az helyett kap mást (dió, mogyoró, puffasztott rizs/kukorica tallért stb), és van hogy bepakoljàk neki otthonra, pl most az egyik óvónéninek születésnapja volt és minden gyereknek hozott mini csokis fánkot. Azt ilyenkor otthon megeheti és utána tudunk fogat mosni. Ebből soha nem volt hiszti, ha helyettesítő óvónéni van, akkor magától szól, hogy ő azt épp nem eheti.

Évente 1-2 alkalommal van közös kakaózás és sütemény evés pl Mikuláskor, ilyenkor előre megbeszéljük és vihet be saját fogkefét és fogkrémet.

Szóval kérheted, hogy ne adjanak neki, de erről a témáról otthon is beszélgessetek el a gyermetekkel, ne érje váratlanul. És kérdezzétek ti is meg az óvodában hogy vihettek-e be valamit amit a süti helyett ilyenkor kaphat, vagy hogy ők tudnak-e adni (nálunk az óvodavezető csak listát kért azokról a dolgokról amiket kaphat).

2022. febr. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/103 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, nem olvastam végig a kommenteket, de leírom a véleményem. Én is hasonló elvek alapján nevelem a gyerekemet, aki feleannyiidős mint a tiéd, az enyém pl. joghurtból is csak natúrt kap, max házi cukormentes lekvárt teszek bele neki vagy gyümölcsöt. A csokit fel sem ismeri, mi az, de ha almát vagy mandarint lát, őrjöng érte. :D Szóval ezek az elvek, én is nagyon szigorú vagyok ebben.


De! Én bármennyire is ezt látom egészségesnek számára, nem fogom tiltani az óvodai sütizéseket. Mert a testi egèszségènek a védelme az egy dolog, de a lelki egészsége ugyanolyan fontos számomra, és igen, nézni, ahogy egy csoport gyerek sütizik, de ő nem ehet, mert cukros pfuj, na az nettó szívtörés (nem tudom, volt-e érv, de nyilván az alleriás gyerek az más, és ők nagyon tudják is, hogy nekik miért nem szabad). S ez nem csak a sütiről szól, hanem minden másról, csoporthoz-tartozásról, barátságokról, énképről. Nem lehet örökké tiltani az édességet, de mértéket lehet tanítani, és hidd el, ha ti otthon heti hétszer almát esztek körtével, s neki ez a norma, egy kis óvodai sütizés miatt nem fog azonnal elvetemült édességzabáló, diabéteszes kisgyerekké nőni. :) Szóval szerintem nyugodj meg, és szeresd a gyerekedet még az elveidnél is jobban.

2022. febr. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/103 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, a drogériás nasikban

is gyakran van hozzáadott cukor. Az édesítőszerek sem egészségesek, én azoktól jobban félek. Gondold át szerintem, hogy mennyire egészségesek ezek a termékek.


Az egyébként jó, hogy egészségesen akarod nevelni a gyereket, de nem az óvodai tortázásokon fog múlni. Ragaszkodj otthon egy normális kiegyensúlyozott táplálkozáshoz, és ennyi. Az lesz neki a norma. Ja és amúgy a legtöbb oviban szokott

lenni gyümölcs (megvan h melyik szülő melyik nap visz). Ezt délelőtt szépen feltálalják nekik és eszegetik.

2022. febr. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/103 Derjaderja ***** válasza:
81%

Én nem adnék amúgy random édesízőszeres dolgokat, nekem pl fáj a Gullon-keksztől a hasam.

Eritritet szoktam használni néha (én IR-es vagyok) közös ételekbe is, ami bélből fel nem szívódó szer, de a többi édesítővel óvatos vagyok, a terhesség alatt sem vèletlenül tilos egy részük.

2022. febr. 5. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/103 Derjaderja ***** válasza:
24%

41. De látod pont ez van:


A) Egy zacsi cukor + éneklés (igazi) + rajzolás + rajzok ajándékba


Helyett


B) Drága torta + gyorsan elhadart Happy Birthday a foglalkozás/ofő óra végén + semmi.


Örülök, ha vhol nem ez van, de szerintem a szülők azt hiszik, hogy valódi élményt vesznek a 15-20 ezer forintos torta beküldésével.


Akkor már inkább szerveznék zsúrt/bulit, ahol tényleg ünnepelt a gyerek. A barátokkal egy ünnepi egész délután az tényleg szülinapi élmény.

2022. febr. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/103 anonim ***** válasza:
68%
😂😂 Majd felébredsz.
2022. febr. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!