Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s gyermekem hamarosan...

ADHD-s gyermekem hamarosan gyógyszert fog kapni. Milyen változást várhatok ettől?

Figyelt kérdés
Ami a legsúlyosabb probléma nála, hogy rendkívül impulzív, dühkitörései vannak, minősíthetetlenül beszél velünk és a testvérével, bizonyos kéréseket, szabályokat évek óta naponta tisztázunk teljesen feleslegesen, egyetlen pillanatra sem lehet nyugodtan félrenézni ,mert rombol eltör, elront játékokat és más dolgokat is,a testvérét bármilyen apróság miatt megüti. Jár pszichológushoz, de semmi eredménye nincsen. Az ADHD-t már másfél éve magállapította gyermekpszichiáter, de csak most töltötte be a hat évet, hogy kaphassa a gyógyszert. Most, hogy már a közelében vagyunk, jobban elkezdtem aggódni, eddig a gyógyszer volt a reményünk, ha az nem fog segíteni a legnagyobb problémákon, akkor már reményünk sem marad, hogy valaha jobb lesz:( SZéthullik lassan a család:(
2019. máj. 11. 16:37
 31/99 anonim ***** válasza:
5%

Ó basszus bicsánat hanyag voltam én is, szinte az összes ritalin/gyógyszer ellenes

"Propagandát" én írtam, ne azért adj a gyereknek ilyen vegyszereket, mert különben magyarázkodni kell, és mégcsak véletlenül sem az elfogadó nevelés mellett érveltem, pont azt mondtam, ha rossz, akkor nem árt rácsapni, sokkal kevesebbet árt egy-két pofon mint egy drog, nemszabad emellet a gyereknek túl sok szabályt adni, az ellenkezője se túl jó. Ha azt kérik számon hogy miért nem szedálod le a saját gyermeked, hogy egy egyhelyben ülő zombit csinálj belőle, válaszold azt, hogy neked nem arra kell egy gyerek hogy minden nap be adj neki egy szert egy nemlétező betegségre, hogy egész nap egyhelyben űljön, ha a számonkérőnek ilyen szándékai vannak azt te nagyon sajnálod. Az óvónőknek is legyen már dolguk, de szerintem egy 6-éves még nagyon kicsi egy aspirinhez is, nem hogy ehhez...

2019. máj. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 anonim ***** válasza:
5%
A neten keresztűl nem tudok tanácsokat adni, a következő okok miatt, nem vagyok pszichológus, így tehát nem fogom általánosítani a gyerekedet, és tanácsokat kitalálni ami ha pszichológus lennék ki is merűlne annyiban: ez a szer biztonságos add neki nyugodtan ettől majd úgy kidől mint aki a kicsmából esik haza, mások ok pedig nagyon egyszerű, mivel minden gyerek más, szimplán nem ismerem a gyerekedet, így azt sem tudom megítélni hogy mennyire hajlamos elkanászosodni mert nagy valószínűséggel ez a baj.
2019. máj. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 A kérdező kommentje:

ELolvasom, amit írsz.


Ebből az jön le nekem, hogy:


1. Te nem voltál ADHD-s, csak rád fogták.

2. A te szüleidnek az volt a szeretetteli nevelés helyett a könnyebb út, hogy "bedrogoztak".

3. Amikor látták, hogy ez zombit csinál belőled és nem segít, hanem negatív irányban megváltoztat, kivezsi belőled az életkedvet és mindet, amitől gyerek egy gyerek, akkor sme hagyták abba a gyógyszerezést

4. Mivel te szeretet és törődés helyett kaptad a gyógyszert, neheztelsz a szüleidre és soha el nem múló sebeket okoztak neked ezzel

5. AZt gondolod, hogy én is és mindenki más is ilyen szülő, aki végül a gyógyszerre igent mond

6. Megkérdőjelezed az egész betegség/állapot létezését, csak mert téged félrediagnosztizáltak



Olvastam a gyógyszer betegtájékozattóját. OLvastam az Algorpirynét is. Mindkettő elborzaszt, nyilván a Ritaliné sokkal jobban és remeg a gyomrom, igen, ha rágondolok, hogy mik vannak ott leírva.


Viszont elolvastam angol és magyar nyelven, ami a neten hozzáférhető a gyakorlati orvosi tapasztalatokról a mellékhatásokat illetően. Azok nem ijezstőek számomra. Az első negatív mellékhatás észlelésénél azonnal le fogunk állni a gyógyszerrel, abban az ütemben, ahogy az orvos előírja. Akkor is ha nem hazsnál. Akkor is, ha kiöli a gyermekemből azt, amitől különleges, a kreativitást, az élettel teli huncutságot.


Két rossz döntése közül választhatok: maradandó szervi károsodásokat okoz a gyógyszer, bár ilyen lehetőség szinte csak a betegtájékoztatóban szerepel, egyetlen orvosi tapasztalatban nem találkoztam vele, de természetesen ha sokmillió esetből az én gyerekem lehet az egyetlen, az már valós kockázat, nem lehet figylmen kívül hagyni.


Vagy úgy döntök, hogy hagyok mindent így. Hogy kerülje el jó meszsire mindenki. Hogy esténként azért zokogjon, mert ő egy nagy nulla, őt nem lehet szeretni, és már hat évesen azon gondolkodjon, hogy kár volt megszületnie. Mert ez biztos nem okoz neki maradandó sérüléseket.


A pszichológus nem tud segíteni addig, amíg az okot kiváltó tényezők ugyanúgy fennállnak. Hiába mondjuk neki, hogy igenis értékes, csodálatos ember, ha amúgy azt tapasztalja, hogy mindenki inkább elkerülné.


Nem tudsz látatlanban segíteni?


Persze, hogy nem, mert te nem is voltál adhd-s, ezért arról sincs semmi tapasztalatod, hogy milyen annak lenni, és arról sincs, hogy mivel lehet segíteni az ilyne állapottal együtt élni kényszerülő gyerekeknek és családjaiknak.


ELárulom, egy bizonyos ponton túl a szakember sem tud segíteni, ezért jutottam idáig.

2019. máj. 15. 08:51
 34/99 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, mivel nem találkoztam még felnőtt ADHD-s emberrel, legalábbis konkrétan nem tudok róla (oké, szerinted nem vagy az, csak rád húzták a diagnózist), lenne hozzád pár kérdésem.

Nálad milyen mellékhatásai voltak a gyógyszernek? Mennyi ideig szedted?

Felnőttként milyen minőségű életet tudsz élni? Van párod, barátaid? Van szakmád, tudsz dolgozni? Nem rúgtak még ki sehonnan (iskola, munkahely) viselkedési problémák vagy gondatlanul végzett munka miatt?

Milyen a kapcsolatod a szüleiddel, rokonaiddal? Melletted állnak az életben? Találkozol velük néha? Vannak káros függőségeid (alkohol, drog, gyógyszer, játékfüggőség)?

Én nem akarok gyógyszert adni a fiamnak (korábban is írtam), de nagyon aggódom a jövője miatt.

A családunkban van pár hasonló mentalitású ember, tehát nálunk felfedezhető a genetikai hajlam. Elváltak illetve egyikük sohasem volt házas. Egyikük alkalmi munkákból élt, mert hosszabb ideig nem tudták elviselni (voltak problémái az alkohollal is) vagy ő nem volt képes valahol megmaradni. A barátok nem maradtak meg mellette, családjával rossz a viszonya, mert mindenkivel veszekszik, mindenki hibás mindenért, csak ő nem, ő tökéletes, csak a világ tehet arról, hogy semmi sem sikerült neki az életben, nem bírja a kritikát (ez a felfogás nagyjából mindegyikükre jellemző). Egy másik rokonom elvált, mostanra a felnőtt gyerekeivel is megromlott a viszonya, egyedül él, nincs senki, aki rányitná az ajtót, depressziós és voltak öngyilkossági kísérletei is. Egyébként mindegyikük okos, egyetemet, főiskolát végzett ember. Mivel ők egy idősebb generáció tagjai, őket sosem vizsgálták ki ezirányban. Ezért természetesen én sem tudhatom, hogy ADHD fennáll-e náluk, de sok "tünet" stimmel, pl. az, hogy gyakran meggondolatlanul cselekednek, nem tudnak egy közösségbe sikeresen beilleszkedni, jó kapcsolatot fenntartani másokkal, magányosak, csak érdekből tudnak kedvesek lenni (és ki is használnak másokat) vagy még úgy sem.

2019. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/99 A kérdező kommentje:

31-es válaszodra: leszedálni? Biztos, hogy tisztában vagy azzal, hogyan hat a Ritalin? Nem szedatívum, hanem az ellenkezője. Éppen ezért nem hatnak a citromfű, macskagyökér, orbáncfű és hasonló nyugattó hatású gyógynövények sem. Mert nem szedálni kell, hanem egy ponton serkenteni. És ezért nem hallottam és olvastam még a te válaszodon kívül soha nyálcsorgató leszedeált zombikról ezzel a szerrel kapcsolatban.


Hogy tekintsek ezek után hitelesként a szavadira?

2019. máj. 15. 08:53
 36/99 anonim ***** válasza:
66%
Van a www.bura.hu oldal ahol a szert használóktól olvashatsz véleményeketés a hoxa.hu-n is vannak anyukák akik leirják tapasztalataikat. Esetleg vedd fel a kapcsolatot velük.
2019. máj. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 A kérdező kommentje:

30-as válaszodra konrkétan: csak azt vezesd le nekem kérlek, és egyébként köszönöm, hoyg még itt vagy és bezsélgetünk, akkor is, ha nem értünk egyet, szóval hogy az, hogy Rád csak rádhúzták ezt az állapotot, hogy legyne valami, amivel kezelhetnek (ezt sem értem mondjuk annyira), abból hogyan következik, hogy maga a betegség/állapot nem létezik?


MÁsik: ha látatlanban nem tudsz jó tanácsokat adni, akkor látatlanban hogy tudod megállapítani, hogy az én gyerekem milyen, mivel küzd, küzd-e egyáltalán valamivel? Miért feltételezed róla, hogy én is csak ráhúzattam a gyerekemre ezta diagnózist? Miért nem hiszed el, hogy szívből szeretem, ahogy a családom többi tagját is?


Miért gondolod, hogy csak kitalálom a nehézségeinket? Hogy három gyermek mellett nincs más dolgom, mint nem létező problémákat kreálni?


Pofon? Mélységesen szégyellem miatta, többször előfordult:(:( Végős elkeseredésemben és tehetetlenségemben. EBben viszont bizony tankönyv szerint reagált a gyerekem: nem változott semmi, csak rontotta a kapcsolatunkat, és többé nem tudom hitelesne elvárni tőle, hogy soha ne üssön meg másokat. Ennyit ért a szelíd szavak és kérés után a pofon és egyéb büntetés. Isten látja lelkem, ha nála csak ez használna, én is azt mondanám, inkább pofon, mint gyógyszer. de nem használ, hanem nagyon súlyosan árt. Azóta mintegy felhatalmazva érzi magát, hogy pofozzon és üssön másokat:(:(:( Mert az agya másképp működik, mint a többi gyerekemé. Ő nem látja át, mi a különbség közte és a szülő között, míg a többieknek ezt nem kellett soha magyarázni, sem más úton "beléjük verni", természetesen érezték, mert ők, vele ellentétben, jól eligazodnak az emberi kapcsolatokban.

2019. máj. 15. 09:07
 38/99 A kérdező kommentje:
36-os köszönöm szépen, elolvasom ezeket is!!!
2019. máj. 15. 09:10
 39/99 anonim ***** válasza:
50%
A testi fenyítés nálunk sem jött be soha (párszor előfordult), csak olaj a tűzre. Visszaüt, és csak az marad meg benne, hogy őt ok nélkül bántják.
2019. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan. Minden más "büntetéssel" is ugyanez a helyzet, mindegy, hogy hogyan hívjuk, lehet az "természetes következmény", "jutalommegvonás" "jutalom elmaradása" vagy "büntetés" "büntipad", legrosszabb esetben kiabálás, vagy pofon is. Olaj a tűzre, a helyzet és állapot, valamint a kapcsolat romlása, és a lényeg, hogy nem változik semmi, nem képes tanulni belőle, mert már az összefüggést sem látja a tettei és a szülők reakciói között.


EZért írtam, hogy csak az érti ezt, aki benne van.


Mert a környezet nem hiszi el, hogy ez így van. Elkényeztetett, neveletlen, hasonló minősítést kapnak a gyerekek, a szülők pedg következetlenek, gyengekezűek, ostobák, lusták, stb. Igenis, nagyon nehéz, mert mindneki ellenünk van, vádol, a szülő meg marcangolja magát évekig, de za is hiába van, csak még rosszabb mindnen. Mindneki hibázik, én is, de a többi szülő is, csak az én hiábimnak visszafordíthatatlan következményei lesznek (pl. ha adtam egy pofont, onnantól már nem tudom kiírtani a gyerekemből, hogy ha én pofoztam, akkor neki is lehet), míg ha más hibázik, megbeszéli a gyerekével, és ő megérti, és élik tovább az életüket.


Ha ő össze kara illezsteni két legódarabot, akkor az egész családnak csendben kell lennie, ordít velünk, hogy nem tud koncentrálni. Ha az oskolában serceg a papíron a többiek sceruzája, ordít, hogy ő így nem tud koncentrálni. És tényleg nem tud, mert számára ezek a hangok elviselhetetlenül erősek, és nem tud nem figyelni rájuk. A szaglása olyan, mint egy vérebé, és minden érzékszerve ilyen felfokozott üzemmódban működik. Iszonyatosna nehéz lehet neki is!!!! De már nekünk is az.


A legjobb, hoyg rendkívül intelligens, 145-ös az IQ-ja. Face to face helyzetekben pontosan tudja, hogyan kell viselkedni, és egy-egy alkalom erejéig tud is uralkodni magán, ezért megint jön az, hogy csak mi találtuk ki a problémákat. Az más kérdés, hogy mennyire fárad el egy-egy ilyen magára erőszakolt önuralom után, és kin vezeti le a fezsültségét, fáradtságát. Rajtunk.

2019. máj. 15. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!