Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s gyermekem hamarosan...

ADHD-s gyermekem hamarosan gyógyszert fog kapni. Milyen változást várhatok ettől?

Figyelt kérdés
Ami a legsúlyosabb probléma nála, hogy rendkívül impulzív, dühkitörései vannak, minősíthetetlenül beszél velünk és a testvérével, bizonyos kéréseket, szabályokat évek óta naponta tisztázunk teljesen feleslegesen, egyetlen pillanatra sem lehet nyugodtan félrenézni ,mert rombol eltör, elront játékokat és más dolgokat is,a testvérét bármilyen apróság miatt megüti. Jár pszichológushoz, de semmi eredménye nincsen. Az ADHD-t már másfél éve magállapította gyermekpszichiáter, de csak most töltötte be a hat évet, hogy kaphassa a gyógyszert. Most, hogy már a közelében vagyunk, jobban elkezdtem aggódni, eddig a gyógyszer volt a reményünk, ha az nem fog segíteni a legnagyobb problémákon, akkor már reményünk sem marad, hogy valaha jobb lesz:( SZéthullik lassan a család:(
2019. máj. 11. 16:37
 61/99 A kérdező kommentje:
Megkérhetlek, hogy picit részletesebben írj még arról, hogy nálatok mit jelentett a gyakorlatban, hogy "kicserélte" őt a gyógyszer? A nyugodtabb állapot az agresszió csökkenését is jelentette? Eleve a kötözködés, a konfliktuskeresés, a szándékos békétlenség, provokáció is csökkent?
2019. máj. 16. 22:51
 62/99 anonim ***** válasza:
18%
Bár nem tőlem kérdezted, le írom nekem mi a tapasztalatom erről a drogról, úgy mint elszenvedő. 12 éves voltam mikor elkezdem szedni, és ugyebár 1-hónapig szedtem, tehát szerencsére a hosszú távú mellékhatásaitól mentes maradtam. Ez a szer mivel a dopamin nevű "boldogság" hormont szabadítja fel az agyban, így egy elég erős, nagyon ilyesztő és legyőzhetetlen irreális "jó érzés" kerített hatalmába, én ettől az érzéstől nagyon féltem, mert az előtt még nem éreztem ennyire eufórikusan jól magam, nek semmi máshoz nem volt kedvem tőle mint egyhelyben űlni, de azt valahogy nem untam, és rá jöttem már az 1. Hétre hogy ez "jó cucc", már hétvégén is szedni akartam, pedig akkor nem kell, hiszen ez csak arra való hogy a suliban kábítson el, de én ezt akkor nem tudtam, mint ahhogy azt sem, hogy ez milyen káros vegyszer, nagyon súlyos alvási zavarokaz okozott és emellet a mai napig fennálló migrénes fejfájást is a szer hatása alatt éreztem először, ettől a szertől kb. 4-hét használt után rosszúl lettem, ezt úgy kell elképzelni hogy úgy vert a szívem mint aki körbefutotta a balatont, annak ellenére hogy teljesen nyugodtan 1 helybe voltam már 1 órája, na akkor esett le hogy ez a szer veszélyes, és kicsit belenyúltam a témába, volt már annyi eszem hogy rá jöttem, az adhd tüneteibe majdnem minden osztálytársam bele illene, csak ők nem jutottal még pszichiáterhez, itt még is említeném hogy az én állapotom is nagyon súlyos volt, nagyon "rossz" voltam 13-éves koromig, a ritalintól csak romlott a helyzet amikor elkezdett alábbhagyni a hatása, súlyos magatartászavarral bélyegeztek meg, meg ugye egyéb kitalált orvosi értelemben nem létező "betegségekkel" szarságokkal mint pl. Adhd. És itt most le is szögezném, az adhd egy lelki probléma, nem betegség, bár ahogy észre veszem ebbe a legtöbb a kissebbség fajtájához tartozó gyermekkoró egyed bele illik... Folytatva a fonalat, én azért voltam kvázi "rossz" mert valamilyen oknál fogva jól esett, jól esett még az is hogy "kiközösítettek" és különféle szövegekkel próbáltak elszomorítani, amelytő én csak boldogabb lettem, látva lelkes próbálkozásukat, mindez 13-éves koromig, és aztán nagyon drasztikusan kezdtem el javúlni, és itt nem a ritalinos egyhelyben ülést kell érteni, már nem esett jól másnak rossz érzést okozni, pont az ellenkezőjét próbáltam már elérni, egyre kevesebb kárt tettem a berendezésekbe, (mert bizony rosszcsont énem unalmában a kárt is csinálta), a fejlődés annyira gyors volt hogy 4-hónap alatt szinte teljesen lefolyt és azóta sem tértek vissza a "tünetek" bár nagyon sokat segített a szüleim vaskezű nevelése, tehát kaptam dícséretet is, de ilyen büntiszékekkel nem szarakodtunk, bár az akkori magamból kiindulva nagyon nem vált volna be, még a kiabálás sem, akkoriban én is bántalmaztam a kis és a nagyzesómat egyaránt, nagyon hálás vagyok hogy nem hagyták magukat (mert különben annyira elkanászosodok hogy lehet úgy is maradok), és amikor a nagy "megelégelte", az idegesítő magatartásomat, szédülésig vert egy párnával, ezért vele sokat mertem kötekedni, bár amikor a kicsit próbáltam bántani akkor meg a szüleim vertek szét. És azt tudom mondani, hogy nagyon jól tették, mert lehet ha engem nevelnek olyan "lightosan" mint te a gyermekedet, és csak néha jár el a kezük, akkor azt én szívtam volna meg, lehet azóta már drogoznék (a ritalin miatt). Mindíg hangoztatták, hogy meg fogom majd ezt még köszönni nekik, mármint a vaskézzel nevelést, és így is lett. Így a tesóm sem utált meg, mivel nem hagyták hogy bántsam, és én is észhez tértem, ezt a szempontot tartsd magad előtt: a gyerek mindíg keresi a határokat, és minden gyereknek és minden gyereknek máshol van a kritikus határ, és attól senki sem lesz adhd-s mert ezeket a határokat nagyon határozottan kell jelezni, hogyha átlépi. Van akire elég rászólni, másokra rá is kell kiabálni, és van aki még ennél is tovább megy, ott nem árt a pofon. Ez nagyon függ attól hogy mennyire tisztel a gyermeked téged, és ha drogokkal akarod megoldani, hogy viselkedjen, akkor sok tiszteletre ne számíts a későbbiekben, mert egy 6-éves még nem igazán fog tisztelni.
2019. máj. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/99 anonim ***** válasza:
100%

Igen minden agresszió lecsendesesett. De kellett hozzá változás is, a tesókkal is elbeszélgettünk. Egy idöben nekik is járt jutalom főleg a kisebbnek. Nem nagy dologra kell gondolni, pl kártyacsomag, színes ceruza ilyesmik.

A konzolt is próbáljátok vagy laptopot ami nektek van. Nem erőszakos játékokra kell gondolni hanem gondolkodtatóra. Fiamnak lego játékok vannak rajta és autóversenyzős. Kikapcsolja, lenyugtatja ez is.

Ami még számított, minden édességet, cukrosat elhagytunk az étrendből. Csoki, cukorkák chips, kész ételek minden amiben lehet mesterséges dolog csökkentettük.

Amit lehet magam készítek, pl szörpöt is. A két gyereknek ezt nehezen lehetett elmagyarázni, de a nagyobb jól kezelte. Ő már a barátaival eljár pl mekibe vagy ahová akar. Idővel remélem könnyebb lesz mert most mindenki egy gyerek igényei szerint él. Olyan dolgolból maradnak ki a tesók amik természetesek lennének másoknak

2019. máj. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/99 anonim ***** válasza:
100%

Napi 2x fél R. mellett sokkal jobban tud figyelni. Nála exrém figyelemzavar áll fent. 2percig képes egy feledatra figyelni nélküle full egy emberes a gyerek. Gyógyszerrel az SNI suliban a 40perces órákból már 15, 20percig egyhelyben ül, és nem mászkál, de ez alatt is dumál.Aktív figyelem így is csak ped aszisztenssel tartható fent. A doki szerint nem kell további emelés.

Extrém alacsony testsúlyú volt, most a gyógyszer mellett végre jól eszik és végre átalussza az éjszakákat. Korábban éjjelente 2 órákat aludt egybefüggően és 30percig ugrált az ágyon. Ha nem adom neki, soha nem kéri. Nincs kihangsúlyozva, hogy mire kapja és miért. Nem zombi, nem változott meg a személyisége.

Viszont ő soha nem volt agresszív, most sem az. Sokat bosszantotta a tesóit, de ez megszűnt. Amikor nem kapja hétvégén, már akkor sem jellemző. Kb egy jó hónap volt mire azt mondtam most jobb. A kórházi tesztelés alatt -Németország- 1 szemet kapott, egy óra múlva a teszt 70%ban jobb eredményt hozott. Sokkal pontosabb nagymozgások, finommotorikában a kézmozgás szemmel láthatolag javult. A karikázós teszteken végigért a soron minimális hibával (korábban a sor 1/4ig jutott es tele hibával). Engem ekkor győzött meg teljesen a gyógyszer. A beállitás során viszont ezt a mennyiséget 2 részletben kapta.

Mivel itthon nincs az a tipusú gyógyszer, mint a teszgyógyszer, így maradt a Ritanil. Sajnos ennek kicsit másabb az összetétele..

(Nálunk Eeg a kezdesnél kellett és a használat utáni 1. hónap végén. Mivel volt eltérés bőven, vervétel a teszt előtt reggelen)

Nekem a kinti dokim azt mondta, hogy újabb gyógyszer csoportról derült ki, hogy bár tök másra vannak, de alkalmas az ADHD tünetek kezelésere, és lassan beveszik a kinti protokollba. Jelenleg tesztelés keretén belül adható már. Kevesebb mellékhatás, jobb felszívódás. Sajnos ez mire ide ér, az még vagy 10év. De van remény arra, hogy ne csak az itthoni 3-ból lehessen majd választani.

2019. máj. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/99 anonim ***** válasza:
3%
Ez a szer képes átmenetileg javítani a figyelmet, de ezt egy kokainnal is meg lehet csinálni, a baj csak annyi hogy miközben javítja a figyelmet, egyidejűleg tompítja az elmét, ezért drogozunk be egy "figyelemzavarosnak"-nak kikiáltott gyermeket merr nem arra figyel amire mi szeretnénk hogy figyeljen? Vagy valami bizonyíték nélküli még csak orvosinak sem nevezhető viselkedészavarra hivatkozva? Itt már nektek kéne valami nagyon ütős cucc, hogy rá jöjjetek mit is műveltek. Semmi egyértelmű bizonyíték nincs arról hogy ezeknek a gyermekeknek valóban kissebb agyuk lenne, és valóban dopamin hiányuk lenne. Így tehát az adhd-t lehetetlen diagnosztizálni, és mégis erőszeretettel írnak rá fel különböző tudatmódosítókat. Persze hogy keresnek másik szert, ami talán nem bánik el oly csúnyán a teljesen egészséges aggyal mint a ritalin, mert a ritalinra már annyi a panasz, hogy sok helyen betíltották. Ennek az adhd-agy kapcsolatnak annyi a valóság alapja mint annak hogy mindenki aki rágja a körmét noradrenalin hiányban szemved, és ha még nyelvet is nehezen tanúl, akkor még a hippokampusza is kissebb az átlagnál. Konkrétan azt csinálják hogy fogják azt a központot amely szerintük az adott viselkedés formáért felelő, és nagyom gyermeteg logikával annyit mondanak hogy biztos azért van mert "kissebb", ez kb olyan kaliberű mintha azt mondanák az orvosok, hogy akinek rosszabb az emésztése annak kissebb a gyomra. És ezt mindenféle agyi képalkotó eljárások nélkül kikiáltják, és már adják is a cuccot, és ez miért van? Nos azért mert a lelki problémákat nem az agy fizikai szerkezete okozza, rengeteg ember van akiknek különböző okokból csecsemőkorukban kivágták az agyuk egyik felét, ezt mégis csak akkor veszed rajtuk észre, ha elmondják, és megmutatják a heget, ettől nem lesznek ők teszem azt autisták, vagy adhd-sok, az agynak nagyon sok kihasználtlan sejtje van, amelyek direkt ezért vannak ha esetleg valami olyan baleset érné a fejet amelytől megsérűlnének a használatban lévő területek, akkor a programot amit léleknek nevezünk azt azoknak a sejteknek a felhasználásával írhatja újra. Tehát ha még csak kissebb lenne az agyunk valakinél, és ezt nem 3-éves kor után bekövetkezett balaset okozná, akkor nem lehetne észre vennei hogy most kinek is kissebb az agya, egy mri nélkül. Arról nem beszélve hogy a pszichiáter eleve azt jelenti hogy lélek orvos, nem pedig neurológus... Én egyáltalán nem adnék be semmit egy ilyen nemű problémára, pláne nem egy ilyen kis gyereknek, de sajnos vagy nem sajnos te vagy az anyukája, aki majd jól elkábítja.
2019. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/99 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Lehet, segítséget kéne igenybevenni, mert a végen drogos leszel és öngyilkos a paranoiától! Vagy ha sokat hangoztatod itt a véleményed a gyógyszergyári ügynökök fogank felkeresni és eltenni láb alól álmodban. Na attól kellene félned most igazán, sokkal jobban, mint hogy ártatlan szülőket próbálsz hittéríteni! De lehet, hogy a sok érvelestől fogsz itt agyvérzést kapni. De lehet, hogy elüt az autó 5 napon belül es meghalsz. Vigyázz magadra!!

A sok baromság egyszer utolér és lecsap rád! Folyamatos támadasnak vagy kitéve!

2019. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/99 anonim ***** válasza:
5%
Igazad lehet, mert amilyen baromságokat hangoztatnak a pszichiátrián, és még vannak akik el is hiszik, és bedrogozzák a saját gyermeküket, lehet előkerűl a kötél...
2019. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/99 anonim ***** válasza:
5%
Tudod mindennek van egy sötét oldala, ez alól az orvostudomány sem kivétel.
2019. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/99 A kérdező kommentje:

Kedves 14%-os válaszoló!


Én figyelmesen elolvasom minden egyes válaszod. Mindegyik árnyalja az ismereteimet. De a te álláspontodat nem árnyalja ezek szerint smemilyen újonnan felvetett szempont. Például , hogy nem csak tetsi és lelki betegségek vannak, hanem mentálisak is, és legjobb tudomásom szerint ezek diagnostizálása napjainkban - sjanos vagy nem - megfigyelésen múlik inkább, mint az agy részletes gépi feltérképezésén. És van, hoyg félrediagnosztizálnak és van, hogy félrekezelnek. De ez egyrészt nem jelenti, hogy az orvosok összeesküdtek az emberiség ellen, és azt sme, hogy a betegségek nem léteznek.


Én ezen az állásponton vagyok, te meg úgy látom, hogy az ellenkezőn, és igazából már oldalak óta magunkat ismételjük, feleslegesen.

2019. máj. 17. 19:02
 70/99 anonim ***** válasza:
100%

Csodálom, amiért ennyire nyitottan, intelligensen vitázva reagálsz a 14%-os válaszolóra. Én semmelyik oldalról nem vagyok érintett a témában, de így is nagyon nehezemre esett egyáltalán türelmesen végigolvasni a válaszait. Ennek az embernek segítségre van szüksége.

A te gyermeked viszont megkap minden segítséget, beleértve azt az egyszerre racionális és empatikus közeget is, amiben neveled. Tanacsot ugyan nem tudok adni, de kitartást kívánok neked.

2019. máj. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!