Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s gyermekem hamarosan...

ADHD-s gyermekem hamarosan gyógyszert fog kapni. Milyen változást várhatok ettől?

Figyelt kérdés
Ami a legsúlyosabb probléma nála, hogy rendkívül impulzív, dühkitörései vannak, minősíthetetlenül beszél velünk és a testvérével, bizonyos kéréseket, szabályokat évek óta naponta tisztázunk teljesen feleslegesen, egyetlen pillanatra sem lehet nyugodtan félrenézni ,mert rombol eltör, elront játékokat és más dolgokat is,a testvérét bármilyen apróság miatt megüti. Jár pszichológushoz, de semmi eredménye nincsen. Az ADHD-t már másfél éve magállapította gyermekpszichiáter, de csak most töltötte be a hat évet, hogy kaphassa a gyógyszert. Most, hogy már a közelében vagyunk, jobban elkezdtem aggódni, eddig a gyógyszer volt a reményünk, ha az nem fog segíteni a legnagyobb problémákon, akkor már reményünk sem marad, hogy valaha jobb lesz:( SZéthullik lassan a család:(
2019. máj. 11. 16:37
 71/99 anonim ***** válasza:
4%
Így diagnosztizálják a mentális problémákat, nem értenek egyet valakivel, annak egyből segítségre van szüksége, nem értjük miért rossz a gyermek, akkor biztos csak adhd-s. Itt nem az a baj hogy vannak félrediagnosztizálások, amiket a képalkotó eljárások a töredékére csökkentenének, hanem azzal van a baj hogy ezek a zavarok bárkit érinthetnek, mivel nem az agy fizikai részével van a baj, a hormonos dolognak meg nincs semmi valóság alapja, az agyban lévő hormonok szintje ugyanis kimutathatatlan, ezért csak az agyi leképezés tudna biztos diagnózist adni, tegyük fel hogy létezik az adhd, minden csínjával-bínjával, a ritalin, de egyik szer sem fogja az agy térfogatát megnövelni, átmenetileg ad csak enyhülést, de mivel a szer pusztítja az agysejteket, így abbahagyása után (ha az adhd-nak lenne egyáltalán valóság alapja) akkor a tünetek ezen a szálon számolva még súlyosabban térnek vissza, mondanom sem kéne, ha az emberek gondolkoznának mint én (jaa hogy ezért kell nekem a segítség, már értem...) Akkor eszükbe jutna hogy akik drogot használnak tegyük fel kokaint (ez egy elég kíméletes drog) a szer abbahagyása után észre lehet rajtuk venni hogy eltompította az elméjüket vagy csak hogy példát mondjak, amiről mindenki hallott már "elitta az agyát" pedig a szeszes italokat mégcsak nem is receptre osztják... Tudom sokkal könnyebb azt lenyelni, hogy csak adhd-s, és az orvosilag nem igazolt "betegségre" amely így csak tünetegyüttes adni egy rendkívül mérgező szert... Biztosan az én eszem ment el, hisz ha rossz a gyerek le kell szedálni, és kikiáltani nevelhetetlen elmebetegnek, én kérek elnézést hogy nem így gondolom... De ez mint írta a kedves válaszoló, segítségre van szükségem, úgyhogy megyek és feliratok magamnak egy kis xanax-ot hogy kikapcsoljam az agyam, ti meg elne felejtsétek annak a gyermeknek feliratni a drogot, amelyik valóban nevelést, és valós segítséget kér, ha mások sem gondolkodnak, nem is értem hogy gondoltam, hogy nekem ez istenadta jogom lenne...
2019. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/99 A kérdező kommentje:

Kérlek, ne feltételezd rólam, hogy nevelés, szeretet, odafigyelés, HELYETT merült fel nálunk a gyógyszer. Nehéz helyzetbe hozol, mert nincs módomban jó anyának tartani magam, hiszen kudarcokat élek át nap mint nap, de azt tiszta lelkiismerettel mondhatom, hogy nevelem. AKi nem lát bele, hogy hogyan, az a "végeredményt" látva azt mondja, túl gyenge kézzel nevelem, aki tudja, miket várok el tőle, és mennyi energiát fektetek a nevelésébe, az azt mondja, legyen lazább, megengedőbb. Így is, úgy is rosszul csinálom. Mert egy átlagos gyereknek nem árt annyit sem a gyenge kezű nevelés, sem a túl nagy elvárások, mint az enyémnek. Én nagyon tisztelem benned, hogy a szeretett gyerekem érdekeit véded. De hidd el, szülői oldalről sem olyan egyszerű ez. És nem azért, mert mit szólnak az emberek, az már rég nem hat meg. De neki sem jó így, hogy minden nap több a negatív visszajelzés, mint a pozitív.


Én megtehetem, hogy elfogadom úgy, ahogy van. A testvérei is fel fognak nőni valahogy vele. De becsapom, ha azzal áltatom, hogy ez így menni fog hosszú távon másokkal is. Becsapom, ha arra nevelem, hogy nem kell változnia. Nagyon ritkán tudunk értelmesne bezsélni erről, hiszen még nagyon kicsi is, meg amúgy is, de olyankor ő azt mondja, szeretne másképp viselkedni, de nem tud. Akár hiszed, akár nem, nem azért nem tud, mert nem lát a jóra példát. A másik két gyerekmnek megy, a példát ők is csak tőlünk vehették. Ha tényleg nem tud segítség nélkül változtatni a viselkedésének bizonyos elemein, akkor segítségre van szüksége. Amit én megteszek: heti háromszori fejlesztés, komplex, pszichológus, stb. Ez annyi, mint halottnak a csók, sajnos. A világon semmilyen változást nem hozott az emberi kapcsolataiban.


Kérlek, ne azt írd, hogy látatlanban nem lehet tanácsot adni (shizen adsz, hogy ne adjak gyógyszert), sem azt, hogy neveljem gyógyszer helyett, mert nevelem. Mi az, amit még nem próbáltam, de kellett volna? Mit mulasztottam el? A drazstikus diétáztatáson kívül, mert a napokban azon is sokat gondolkodtam. HOgy hogyan lehet tejtermék, glutén, és gyors Ch-k nélkül élni. Felnőttként is, pláne gyerekként. Mi marad? Az alacsony keményítőtartalmú zöldségek és a húsok, meg a tojás. Gyümölcsök már nem annyira, mert iszonyat gyorsan emelik a vércukrot. Esetleg, nagyon esetleg gluténmentes zab, barna rizs, álgabonák. Semmi, de semmi azok közül, amiket a társai esznek. Ezeken éljen egy 6 éves gyerek, aki iskolába jár, sportol, születésnapokra hívják, stb. Én megfőzök neki ezekből az alapanyagokból, de magyarázzam el neki, hogy miért éri meg MINDENT visszautasítani, amivel megkínálják.


14%-os válazsoló: miért gondolod, hogy a szülőknek ez nem embertpróbáló feladat, döntéseekt hozni, a gyerek érdekét szem előtt tartva? Mi az ő érdeke? Csak egyféle érdeke van, vagy nagyon sok minden szolgálja az érdekét egyszerre?

2019. máj. 19. 21:03
 73/99 anonim ***** válasza:
3%
Honnan veszed hogy én azt gondolom ez NEM embert próbáló feladat? Gondolom te sem hitted azt hogy egy gyerek ne tudna embert próbáló lenni, mert mint látod az, most ne beszéljünk arról, hogy ennek a betegségnek a száma hány milliárd plussz felírt receptet hozott a novartis és a ciba gyógyszergyáraknak, azért ne mert egy gyereked van, akivel nehezebb mint a másik sejtésem szerint 2-ővel. De mivel minden ember más így eleve a legnagyobb hülyeséget követjük el akkor amikor azért drogozzuk be a gyereket mert "más mint a többi" vagy csak azért drogozzuk tönkre hogy ne legyen embert próbáló normális embert faragni belőle, pedig pont emellett kötelezted elmagad anyuka, ne mond már hogy nevelhetetlen 16-éves kölykök idomítanak tigriseket, te meg nem bírsz egy 6-évessel inkább mindenféle mondvacsinált zavaroknak hiszel, amik pont ezt használják ki, hogy van akikkel nehezebb... Egy patkányt is be lehet idomítani, nincs bennem annyi rossz indulat hogy azt gondolnám, a gyermeked hülyébb mint egy patkány, már elnézést, de ezt nem veszem be... Drogozhatod persze, ez rajtad múlik, de akkor ne csudálkozz ha 15-évesen majd a detoxikálóban látod viszont szeretett gyermekedet. Ez a szer nem fogja meg nevelni helyetted, és még csak gyógyhatása sincs, mivel nics mit gyógyítani... Értékeket csak ti adhsttok neki, egy tabletta nem fog, már pedig neki pont az hiányzik amit egy tablettát ól ami csak elkábítja nem fog megkapni soha, az pedig hogy mitől ilyen a ti dolgotok kinyomozni, jelenleg a legtöbb emberre ezért húzták rá ezt a zavart mert ki voltak közösítve az iskolából, nem azért mert az agyuk volt kissebb... Lenne egy kérdésem, mégis mi az isten ***-át csinál egy pszichológus egy 6-évessel egy 6-éves még nem tudja felfogni az életet olyan szinten hogy azon problémázzon, netán belenézzen a saját lelkébe, vizsgálódni persze lehet, de a pszichoterápiának is kell egy minimum érettség, ami nem a 6-éves kor... Pláne hogy a legtöbb pszichológus nem szeretne valós gyógyulást elérni ugyanis a lelket helyrepofozni sok munka ezért inkább át irányítanak egy pszichiáterhez valamilyen gyanúval, hogy felírja a kábítószert, ott jóvan az úgy... A baj annyi hogy nincs az úgy jól csak ha a tanárok szemszögét, vagy épp a te szemszögedet nézzük, de attól még mert több a dopamin az agyában, nem lesz értékesebb lelkileg, csak kis hazánkban mindenki szeret félmunkát végezni vagy még azt se, csak a pénz kell a zsebre, ez alól a pszichológusok sem kivételek. Ezért utálom ennyire ezt az ebben a formában csak álltudomány-nak nevezhető jelenséget. Mindenkinek fel írnak valamit ami sokat rombol, de látszólag megoldja a problémát, a baj csak annyi hogy látszólag.
2019. máj. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/99 anonim ***** válasza:
4%
Persze a problémát elnyomni mindíg könnyebb mint megoldani... Itt a probléma elnyomása nagyon kockázatos a használt szer erőssége miatt, és ha számításba vesszük azt is hogy az agy 6-éves korra nem fejlődik ki teljesen, nagyon sok szomorú dolgot tapasztalni/hallani, becsülj meg minden egyes napot amit a gyerekeiddel töltesz, és azokaz különösen amikor a szóban forgó gyermekedtől szeretetet kapsz, hidd el, ha kitartó munkát végzel a gyerekekkel, embert faragsz belőlük, annak meg lesz az eredménye. Ha úgy tekintesz rájuk hogy beteg, nevelhetetlen, inkább bedrogozod, nos annak is...
2019. máj. 20. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/99 anonim ***** válasza:
3%
Bár 6-évesen még ezt ne várd tőle, mondjuk 12-éves már mindegy lesz neki hogy mekkora a vércukra, ilyen a dopaminszintje, és hogy megvan-e a homloklebenye, ha sikerrel jársz, és mosz persze nem a "gyógyszerezésről" (beszélek, fúj), hanem a kitartó munkáról, ami talán könnyebb, ha nem egy problémának látod ezt a gyereket, mert elhiszem hogy nagyon nehéz nem annak látni, de meg kéne próbálni, mert a ritalintól nem fogja megtanúlni hogy mi a hyelyes és mi nem, ézelem kifejezést stb, abban biztos lehetsz, a szülő-gyerek kapcsolatról meg semmilyen formában se álmodj ha a drog mellet kötelezed el magad, abban egyet értünk hogy a gyermeknek segítségre van szüksége, csak abban nem hogy milyenre. Ne beszélj be magadnak ilyen szarságokat hogy adhd, próbáld meg az értékeket látni abban a gyerekben, és persze neveld ahogy bírod, ennek a munkának már 12-éves korában azért illene megmutatkoznia és a gyerek majd minden tőle telhetőt meg fog tenni érted, a tesóiért, és a jó családi kapcsolatért, amennyiben a helyzet még ebben a korban is változatlan, akkor már nem kizárt valamilyen jelentősebb pszichés megbetegedés, nem agyi hanem pszichés,amit már abban a korban eléggé jól lehet gyógyítani NORMÁLIS pszichológus segítségével, mert ilyenkor már elég érett a pszichotárápiához, azért hangsúlyozom hogy az a pszichológus normális legyen, mert a túlnyomó többség az gyorsan meggyanusítja valamilyen zavarral, beutalja pszichiáterhez, és részéről ennyi, a pénz megvan minimális munkabefektetéssel, a pszichiáter felírja a drogot, és megint sehol nem vagyunk mert a "gyógyszer" a végpont, az nem fogja neki megmondani pl. Ha csúfolják egyik fülén be a másikon ki... Tehát a helyzet változatlan marad, a világnézete sem lesz más a szertől, szimplán eltompul az agya amíg hat a szer, meg ha sokáig szedi tompa is marad, ez mindenkinek jó, csak épp neki nem, neki segítségre, odaadó nevelésre, és nem drogra van szüksége.
2019. máj. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/99 anonim ***** válasza:
97%
Kérlek szállj le a kérdezőről! Rettenetes ahogy szekálod, sose mondasz semmi újat, csak kelted a feszültséget, gyötröd a lelkét. Elég volt!
2019. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/99 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a támogató szavakat.


Egy utolsó gondolat: fogalmam sincs már, hogy mit vállal az ember, amikor gyermeket vállal:) Abban talán nincs vita köztünk, hogy gyermeket, akár egyet, akár kettőt, hármat vag ymég többet nevelni akkor is felelősségteljes feladat, ha a gyerek átlagosan fejlődik, akkor is van dackorszak, több is, meg kamaszkor, meg személyes nehézségek, stb. A nem megszokott módon fejlődő (idegrendszerű) gyermek egyfelől ajándék. Mert alázatra tanít, rákényszerít, hogy élesen szembenézzen a szülő a saját hiányosságaival, gyengeségeivel, tanuljon a hibáiból, stb. EZért jó, hogy kaptam őt is, és jó, hogy kaptam a másik kettőt is, mert ha csak ő lenne, akkor még sokkal rosszabb anyának és embernek tartanám magam, mint így, ami viszont nem viszi előbbre a dolgokat, sőt.


De vannak határaim. Van, amit meg tudok tenni, van, amit még meg fogok tudni tenni, de még nem került rá sor, és van, amire képtelen vagyok. Hogy miket nem tudok (egyelőre) elviselni, azokról már írtam korábban. Hogy nem félholtra veréssel szándékozom nevelni, azt még nem írtam, de talán ki lehetett találni. Lehet, hogy te hálás vagy a szüleidnek és a tesódnak, hogy nagyon megvertek, amikor más nem segített, az én gyerekem határozottan sérült és rontottam az állapotán azzal, amikor sajnos néha eljárt a kezem, tehát nem fogom tudatosan nevelési eszközként használni a jövőben sem.


Nekem ez patthelyzet.


De nem segítenek a válaszaid sem, mert tényleg ugyanazt ismétled nagyon régóta, hogy drog helyett nevelés. Köszönöm. Nem segítettél.

2019. máj. 20. 13:19
 78/99 anonim ***** válasza:
4%
Tudod én csak arra próbálok rávilágítani, hogy mélyen hiszel egy olyan dologgal a gyermekeddel kapcsolatban amit semmivel nem igazoltak, csak a viselkedése alapján feltételezték, ez pedig hogy valamilyen idegrendszeri fejlődési zavara van... De feladom ezt, szerinten már nem tudom megmenteni azt a gyereket attól a drogtól, csak azt szerettem volna, hogy ne élje át azt amit én is átéltem, pedig mindössze 1-hónapig szedtem, nem a szert szedni a rossz érzés, ne tévesszelek meg, hanem az a törés amikor rá jön, hogy mégis mire volt jó az ő kis gyógyszere...
2019. máj. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/99 anonim ***** válasza:
4%
Az viszont nagyon nem jó, ha egy nap több a negatív mint a pozitív visszajelzés, ha értéktelennek érzi magát ettől, akkor érthető miért ilyen, ezen nagyon érdemes lenne változtatni, mert így úgy érzi, hogy ő nem tud jól viselkedni, és előbb utóbb fel fogja adni hogy megpróbáljon megfelelni mivel tévesen azt fogja feltételezni hogy nem tud, persze mivel minden ember más, így most csak az én tapasztalataimat írtam le, amit én gondoltam akkor, amikor velem ez megtörtént, de szerintem nem lehet nagyon más a helyzet, bár ha ennyire negatív a gondolata saját magával szemben az a legrosszabb esetben depressziót okozhat, mivel egy ilyen korú gyermek még mindent magára vesz, amit róla mondanak, ezért könnyen ki alakúlhat az a lelki megbetegedés amelytől a gyermeked is szenved, nagyon nagy kár hogy úgy érzem kis hazánkban nincs túl sok speciális óvoda, ahol ez a helyzet a tudatos nevelés miatt megváltozna, itt a legnagyobb baj tényleg az, hogy nem csak te neveled azt a gyereket, tehát én feltételezem hogy mindent bele adsz, úgy neveled ahogyan az neki valóban jó lenne, baj akkor van amikor ott hagyod az óvodában, és az óvónő már nem jár el olyan szakszerűen mint te, és ezzel földig rombolja amit te egy hétvége, vagy egy nyári szünet alatt felépítettél
2019. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/99 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon azt érzem én hogy az ovi csinálja a bajt, az óvónők nincsenek kiképezve arra, hogy hogyan bánjanak vele a különböző helyzetekben, nyári szünetben/hosszabb szünetekben is ugyan olyan?
2019. máj. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!