Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is unalmas már az...

Másnak is unalmas már az anyatej istenítése?

Figyelt kérdés
Jó orrcseppnek,fülcseppnek,fürdetőszernek,popsikrémnek,ha beteg a baba nem kell gyógyszer mert az anyatej az stb...Enyém tápszeres, elmúlt 1 éves egyszer sem volt beteg. Anyatejes ismerős már 3szor. Meg h nem alakul ki a kötődés..aha, még n volt egy éves, magától jött bújt,puszit adott, ha többen voltunk jelen a családból akkor is hozzám jött inkább.Azóta is bújós puszis de egyedül is felfedez. És ha olyan jó szoptatáa akkor miért kell hatalmas áldozatnak beállítani,és irigykedni,leszólni azt aki nem csinálja? Mert szerintem azok a beszólogatósok akik nem elégedettek. Vagy nagy hősnek gondolják emiatt magukat és csak hátbaveregetés maguknak,h én erre képes vagyok, és mikor a baba már akkora h elutasítaná akkor is erőltetik mert mit fognak szólni h már nem szoptat..és 2 éves gyerek szól h szomjas és nem vizet hanem mellet kap 😯 Ezek a példák a környezetemben vannak. Biztos azvanyatej összetétele a legjobb,de nem az egyetlen opció,és nem sokkal marad le a tápszer.

2019. dec. 13. 06:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/155 anonim ***** válasza:
55%
Azt "ette a kukit"-nál lefagytam egy pillanatra...
2019. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/155 anonim ***** válasza:
100%

Én rengeteg nyilvánosan szoptató nőt láttam.


A legalja egy kifőzdében volt, leültünk enni és mellettünk telibe elővette a mellét, le se takarta, és tette rá az egyébként iszonyú ápolatlan gyerekét. Folyt a gyerekből a takony, volt vagy 2 éves. Akkor akartam szólni életemben először a vezetőnek, hogy takarítsa ki onnan ezeket. Mondanom sem kell mindenki őt bámulta, bár ez is volt a célja, mint minden ilyen ösztönlénynek, aki diszkréciót nem ismerve dobálja elő a mellét. Semmi egyéb okuk nincs, mint mutogatni magukat, undorítóak.


Nagyon jól írta, aki azt írta, hogy ezek semmit nem értek el az életben. Nagy büdös nullák. Csak az a baj, hogy ezzel a viselkedéssel a normálisan szoptató nőket is lehúzzák. Szerintem sokan tényleg ezek miatt nem szoptatnak.

2019. dec. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/155 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy ez az immunrendszeres dolog.

A colostrum tartalmaz nagy dózist mindenféle antitestből. Egyébként ugye az immunrendszer azt az antitester termeli érdemi mennyiségben, aminek a kórokozója épp megbetegíti vagy ha nagy dózist kap olyan kórokozóból, ami ellen védett, akkor ugye megindul a termelés és nem lesz betegség.


Tehát az anyatej abban az egy esetben védi meg a babát, ha az anya hamarabb találkozik egy kórokozóval fertőzés formájában, mint ő, így az anya antitestjei valóban átjutnak a tejen és a lappangás alatt esetleg lerendezik a sztorit.

De ha a gyerek a közösségben összenyalja más játékát és közvetlenül belekerül x (sok) vírus, akkor az ellen nem fog védeni a tej. Legfeljebb ha már beteg és megfertőzi az anyját, akkor ugye bejutnak a tejbe ah antitestek, de ép immunrendszerű gyerek addigra magától kitermeli őket.

2019. dec. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/155 anonim ***** válasza:
17%

Én szoptatok. De most, itt a Gyakorikérdéseken találkoztam azzal a jelenséggel először, hogy van, aki NEM AKAR szoptatni. Ilyen is van, elfogadom. De a véleményem meg van róla.

Egyébként iszsz vagyok, diszkréten, letakarva a picit szoptattam már tóparton, kávézó teraszán, és képzeljétek, van diplomám, munkahelyem is, és még nyelveket is beszélek, export területen dolgoztam szülés előtt. Ezt csak annak írom, aki az ilyen anyukákról, a véranyákról azt gondolja, csak a gyerekneveléshez értenek, és az egyetlen dolog, amit elértek az életben, az a gyerekszülés.

2019. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/155 anonim ***** válasza:
75%

Tudod nekem 2 diplomám van, 5 nyelven beszélek, mégsem pofáztam bele soha, hogy más hogy eteti a gyerekét.


És bármilyen hihetetlen, de magamra sem veszek olyan dolgokat, amik nyilvánvalóan nem rám vonatkoznak.

Ha valaki magát egy kalap alá sorolja a mellkidobálós mindenkilássahogyszoptatok idiótákkal, annak oka van.

Akkor vagy mégsem olyan diszkrét a nyilvános szoptatás, vagy sima provokatív jellege van. A harmadik lehetőség, hogy tévesen sorolja magát ebbe a kategóriába valaki, de ne húzzuk le az értelmiséget, feltételezem naivan, hogy nekik ennél több eszük van.

2019. dec. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/155 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptatok, de mélységesen leszarom, ha valaki tápszerpárti. Eszembe nem jutott még ilyenen agyalni, hogy valaki miért, és hogy, és miért nem... jézusom, de ráérnek az emberek! Az ebbe fecsérelt energiát inkább a babájukra fordítsák, mindenki jobban jár!
2019. dec. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/155 A kérdező kommentje:
Igen,aki köszöni jól van kis világában,nincs problémája a szoptatással az nem foglalkozik más dolgával. Nekem sem lett volna csak időről időre inzultáltak ezért untam meg. Az orvosnál bent volt 1 anyuka,kihallatszott h tápszert irat. Erre 1 másik kint várakozó hangosan h 'úristen tápszeres' olyan hangsúllyal h kedvem lett volna lecsapni. Nem nekem szólt de akkor is.
2019. dec. 19. 19:18
 38/155 anonim ***** válasza:
100%
Álltalában itt azt szokták szavazni aki bejelenti hogy ő nem szoptat/ nem akar szoptatni mert csak. Nem kényelmes vagy csúnya lesz a cicije...... Stb. Őszintén az ilyet én sem értem. Ellenben a legjobb barátnőm is tápszerezik. Soha egy szavam nem volt ellene. De ő legalább megpróbálta.
2019. dec. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/155 anonim ***** válasza:
100%

Na igen. Énis ez mondtam. Általában az embereknek semmi gondja nincs azzal, ha valaki azért tápszerezik, mert megpróbálta, de nem ment. Erre van a tápszer kitalálva. De amikor felteszik a kérdést, hogy ugye, ha kapok tejapasztó tablettát, akkor egyáltalán nem kell mellre se tennem a gyereket, az azért kinyitja a bicskát teljesen jogosan az emberekben.


És nem, nem azért, mert minket annyira érdekel, hogy ki mit csinál a saját mellével, hanem azért, mert akkor is felháborodnának az emberek, ha feltennének egy kérdést, hogy csak az 500 ftos parizerrel tudom etetni a gyereket, ugye nem gond?


Csak akkor ugye jogosan háborodnak fel az emberek, hogy az ilyen minek szül gyereket, és akkor már ugye nem él az, hogy mindenki azzal eteti a gyerekét amivel akarja, mert nem az istenített nő melléről van szó...


Pedig egyik esetnél se hal ugye éhen a gyerek, csak minőségbeli különbség van mindkettőnél.


Na ez az ami nekem gusztustalan a kisgyerekes nőkben.


A gazdag nők nyugodtan adhatják a műtejport a gyereknek, hogy a nagybecsben tartott mellecskéjüket megvédjék és ezért bizony senki ne szóljon be, mert a magánügye, de ha egy szerényebb élő anyuka, csak olcsó parizert tud adni a gyereknek egyből jön a savazás mindenkitől, hogy akkor minek szült gyereket, és senki nem kel a védelmére, hogy a magánügye mivel eteti a gyereket.

2019. dec. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/155 anonim ***** válasza:
51%

Túlkombinálod, Előző. "Gazdag nők" - hogy jön ide a gazdagság? Meg a parizer?

Mért lenne baj, ha vki meg se próbàl szoptatni? Mi az, hogy jogosan lehez savazni.

Ezt az elvet a végtelenségig lehetne követni, a friss levegő is jobb a gyereknek, ilyen alapon ne vállaljon gyereket az se, aki a belvárosi tömbházba viszi haza stb.

A pszichés korlátaink èpp olyan adottak, mint az anyagiak. Inkább önismeretre vall, ha vki tudja, hogy nem tudná elviselni a szoptatást, és nem akarja a meggyűlölni a gyerekét.

Azt tudjuk adni mind a gyereknek, ami van: a korunkat (mi pl idősebbek vagyunk, vki szerint mi is minek csináltunk gyereket), a betegségrinket, pszichénket, kèpzettségünket, intelligenciánkat, környezetünket, kapcsolatrendszerünket stb.

Mindenkiében fogsz vmi kivetnivalót talàlni, ha akarsz.

2019. dec. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!