Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatnál nyilvános helyen?

Szoptatnál nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Én néha igen, de a közvélemény borzasztóan elítéli, így valószínűleg lemondok róla. Tapasztalatok?
2010. szept. 26. 21:16
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/195 anonim ***** válasza:
35%
Hát nézd, általában a lépcsőházakban nem lehet dohányozni, legalábbis én úgy tudtam, bár kertes házban lakok így pontosan nem tudom. Ha a kisfiad rosszul van tőle menj oda szépen a szomszédokhoz és kérd meg őket,hogy a lépcsőházban ne gyújtsanak rá. Én dohányos vagyok, de gyerek társaságában nem szoktam, kivéve udvaron, oda meg ők jönnek utánam, de sosem fújnám rájuk, szóval szerintem te is szólhatsz. Szerintem azért nincsenek sokan ilyen téren tekintettel a kismamákra, mert baromi sok a terhes bagós, ami megjegyzem, rettenetesen ocsmány látvány, de ha normálisan közlöd velük biztosan megértenek és kibírják addig amíg leérnek.
2010. szept. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/195 anonim ***** válasza:
79%
Ezt a kört sajnos már lejátszottam velük. Egy hétig tiszta volt a levegő. Megjártuk a közös képviselőt, házkezelőt, mindent amit lehetett. Sajnos, ez van. Elértük, hogyha nyílik az ajtónk, ők gyorsan beslisszannak a lakásukba. Ám ha nem vagyok otthon, akkor gyakran áll a füst. Karácsony este az előszobámban bagószag volt, mert ők a karácsonyi vacsora után kiültek cigizni. Egyébként nem minden bagós ilyen, minthogy nem minden kismama szoptat, szoptatós melltartó, vagy arra alkalmas ruha nélkül. A nővérem dohányzik, de a gyermekeimet megtiszteli azzal, hogyha náluk vagyunk, kint dohányzik az udvaron. Én pedig, mivel tudom, hogy a férjét zavarja a szoptatás, elvonulok etetni. A figyelem kölcsönös. Csupán érzékeltettem, hogy a társadalom egy része elfogadóbb a dohányosokkal , mint a szoptatós kismamákkal. A bagós kismamákat pedig nagyon nem szívlelem. Ha vállalja a babát, akkor tegye le a cigit. Én 11 év dohányzás után szoktam le, mert babát akartunk.
2010. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/195 anonim ***** válasza:
79%
Ezzel egyetértek. Egyébként fel nem tudom fogni miért nem gyújt rá a lakásában. A volt élettársammal laktam 1 évig lépcsőházban, ahol nem volt tilos cigizni, de soha egyszer sem gyújtottam rá, szégyelltem volna magam érte, pedig ott szabad volt. mindig kimentem az erkélyre, vagy leértem kb. 12 perc alatt és rágyújtottam lent, vagy ha valakit dohányos létére zavar a lakásban a füst az nyisson ablakot vagy szokjon le.
2010. szept. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/195 anonim ***** válasza:
74%
Azt röhejesnek tartom, hogy a szomszédom dohányos létére, nem bírja a füstöt a lakásban. A saját füstjét. Van amikor vendégeik vannak és ők is kint szívják. Na olyankor viszem ki a szemetet, ők meg sipirc be a lakásba. XD
2010. szept. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/195 anonim ***** válasza:
72%
Akkor azért téged sem kell félteni :D Egyébként néha muszáj ilyet csinálni, vannak elviselhetetlen szomszédunk. Engem gyerekkoromban az egyik azért jelentett fel, mert elmentem a háza előtt, mert szerinte a járda az övé. És komolyan hallottam, ahogy hívja a rendőrséget :D Ma már jót röhögök az ilyeneken, de nem tudom minek a hatására lesz ilyen egy ember.
2010. szept. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/195 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nem szoptathattam sokáig, mert nem úgy alakult, de a véleményem a következő:

Ha egy pici babáról van szó, akit még tényleg gyakran kell mellre tenni, én nem ítélem el azt az anyát, aki megszoptatja nyilvános helyen.

Viszont tegnap utaztam a villamoson, és egy nő (nem tudom, számít-e a hovatartozása, de ezzel mindent elmondtam, egyébként nem vagyok rasszista, csak általában ez rájuk jellemző) előkapta a mellét, és elkezdte szoptatni a kb 2 és fél éves gyerekét. Na ezt viszont nem tartom normális dolognak. Félre ne értsen senki, NEM azzal van a baj, hogy 2 és fél évesen még szopik, de ekkora gyerek ha sír, nem biztos, hogy azért sír, ha már nyilvános hely (tömegközlekedés, stb), lehet, hogy nem egyből ez kéne megoldás legyen.

2010. okt. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/195 anonim ***** válasza:
61%
Nem olvastam mindent végig,de igen jó a kérdés!S itt már nem az én válaszom az érdekes,hanem a társadalom toleranciája,kulturáltsága.Ha a baba jogát, a szülő kötelességét és kulturáltságát kellőképp ötvözzük,akkor kit érdekel a sok "szotyolát köpködő"bunkó,akit zavar?
2010. okt. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/195 anonim ***** válasza:
36%
Kikérem magamnak, szerintem sokunk nevében a "szotyolát köpködő, bunkó" elnevezést. Én felnőtt, értelmiségi nő vagyok és mégis zavar. Válogasd meg a szavaidat azt ajánlom.
2010. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/195 anonim ***** válasza:
43%
Aki egészséges dolgot nyújt a gyermekének, mert gyermeke a minden, azon sajnos már megbotránkozik a világ.Aki babája és mások képébe fújja a füstöt, azon nem.Szomorú.Tőlem még senki sem kérdezte meg a buszmegállóban, hogy nem zavarom-e, ha rágyújtok, De még akkor is rágyújtottak, ha velem volt a babám.Engem nem zavar a szoptatás.Szerintem csodálatos dolog, s örülök, hogy vannak olyan anyukák, akik a gyereküket helyezik előtérbe, mert ugyan hogy magyarázod meg egy bébinek, hogy kicsit éhezni fogsz egy két órát mert ezeket a bácsikat és néniket zavarja a látvány.
2010. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/195 anonim ***** válasza:
71%
Én is felnőtt,értelmiségi nő vagyok,mégis ugyanazt gondolom,mint pár perce...ha kellőképp ötvözzük ai igényt a megfelelő "kendőzöttséggel",akkor egy felnőtt értelmiségi és a nemfelnőttnemértelmiségi is be kell lássa,hogy az a gyermek tulajdonképpen táplálkozik,nem szotyolát köpköd undorítóan az utcán...bocs,ha elvontan fogalmaztam.
2010. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!