Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatnál nyilvános helyen?

Szoptatnál nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Én néha igen, de a közvélemény borzasztóan elítéli, így valószínűleg lemondok róla. Tapasztalatok?
2010. szept. 26. 21:16
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/195 anonim ***** válasza:
65%

Hát engem nem érdekel a közvélemény: Ha a gyerekem éhes, meg fogom szoptatni bárhol. Persze, amennyire lehet, én is elvonulnék, meg diszkréten próbálnám, de könyörgöm, itt etetésről van szó! A cumisüveget sem szégyeljük bárhol elővenni!

Aki pedig nőként, anyaként elitéli a nyilvános szoptatást, az szégyellje magát ...

2010. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/195 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen egyetértek azzal, hogy aki anya létére elítéli a szoptatást, szégyelje magát.A cigiről: Egyik ismerősöm,irodában dolgozott, s mikor kilépetta afolyosóra, majd megfulladt a cigifüsttől.Tűrt elég hosszú ideig.Majd egy alkalommal jól elfingta magát, hangosan.Erre a kollégái nagyon megbotránkoztak, hogy ez milyen undorító és büdös.Erre ő azt mondta, hogy amit ti csináltok az is undorító, büdös, és még káros is mindenki számára.
2010. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/195 anonim ***** válasza:
92%

Én már jópárszor szoptattam nyilvános helyen, pl parkban ,étteremben, repülőn. Minden esetben találtam olyan helyet, ahová valamennyire félre tudok vonulni és nem zavar senki, mi sem zavarunk senkit. Általában egy nagy vékony kendőt teszek a vállamra illetve a baba köré és teljesen intim hangulatban tudok szoptatni.

Szerintem teljesen természetes dolog, viszon fontos, hogy te is jól érezd magad a helyzetben és ne feszengj.

2010. okt. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/195 anonim ***** válasza:
76%
Akik szerint meg lehet oldani másképp, azoknak elmesélném az én esetemet. A lányom 8 hónapos koráig nem fogadott el semmi mást csak cicit. Próbáltunk 8 féle különböző cumisüveget, többféle cumival, csőrös itatót, poharat, szívószálat, kulacsot, teát, vizet, gyümölcslevet, tápszert. Fejni nem tudok, mert nem indul be a tejleadó reflex. ( amúgy is sok gondom volt a szoptatással) Mivel van egy 3 éves nagylányom nem zárkózhatok be a picúrral a lakásba, ami egy hároméves mellett amúgy sem túl nyugodt környezet. Hát vessetek meg, de én 4x is megszoptattam a nyíregyházi állatkertben 1000 ember előtt, mert üvöltött mert szomjas volt. A pelenkázóban tömeg volt és büdös. Gondolom ti sem a wc-ben eszztek. A kocsi kb 2 kilóméterre. Nem csináltunk polgárpukkasztást. Amennyire lehetett elhúzódtunk, bár ez pünkösd vasárnapi tömegben nem volt egyszerű. Letakartam egy takaróval és kész. Akit ez zavar (amit ugye nem is lát, csak a tudat hogy mi folyik a takaró alatt, az magasról le van ejtve. Nem én vagyok antiszociális hanem ő.
2010. okt. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/195 anonim ***** válasza:
57%
én BÁRHOL megszoptatom, még bevásárlás közben is ugy hogy közben járkálok, autóban, étteremben. nem érdekel mit gondolnak.
2010. okt. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/195 anonim ***** válasza:
85%
Az én kisfiam 7 hónapos, van még másik két gyekőcöm, férjem külföldön dolgozik, elég menő-manó család vagyunk, a két nagyobb igényli is, hogy ne csak itthon legyünk, repülünk is, járunk a férjemért reptérre, oda-vissza 4 óra az út. Nyáron nyaraltunk is, balcsin is voltunk. Kisfiam elég sokszor cicizik, szóval napközben is kell neki adnom, ha úgy van reptéren, ha úgy van adtam a balcsiparton, vagy megállok autópályán és az autóban. Azért próbálom úgy csinálni, hogy ne premier plánban, hogy mindenki lássa, próbálok elfordulni, pelust teszek a vállamra és azzal valamennyire takarom magam. Ahogy már előttem irták is, wc-ben nem tartom épp gusztusosnak a dolgot. Mostanában vagyok kicsit bajban a fiammal, mert szeret nézelődni szopi közben, igy már nem merek olyan bátran, mert az elég vicces, hogy szív 2-őt, aztán körülnéz, aztán megint szív 2-őt stb... A cicim meg közben ott vár... :))
2010. okt. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/195 anonim ***** válasza:
11%
Oké,szopik az a gyerek,sokan ezt még értik is hogy szügséglet,de azt nem hogy akkor mirt cibálja anyuka magával mindenhova,akkor otthon lehet maradni nem olyan fontos a szopós gyerekkkel a plázábam ebédelni,balcsiparton lenni.Sokakat sajnos irritál a strandon a sok kics család meg nagy család.
2010. okt. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/195 anonim ***** válasza:
86%

szia!

én most nem Magyarországon élek hanem Spanyolországban.Bármilyen hihetetlen itt az egyik ügyintézésem során láttam egy anyukát szoptatni miközben tárgyalt egy ügyintézővel.én is meglepődtem.először felbosszantott a látványa.majd elgondolkoztatott.

miért és bosszantó egy olyan dolog ami évszázadok ota természetes dolog-az anyaság csodálatos dolog ezt midnenki elismeri:)

és nem mellesleg lehet diszkréten elvonulni egy sarokba ha valaki szégyenlős,ha nem áll módodban lefejni a tejet előtte.

én szem szerint szégyenlős vok de ha erre kerülne a sor adnék neki..

jo babázást

Krisztina

2010. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/195 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szégyenlős vagyok, de addig ügyeskednék, hogy biztosan megoldanám, ha rászorulnánk.


Különben nemsokára fél éves gyerekem, és már nem csak anyatejet fog kapni. Az eddigi időszakot simán megoldottam úgy, hogy ne kelljen idegen helyen szoptatni. Ezután már kicsit szabadabban leszünk, hosszabb időre is el tudunk menni, hiszen tudok majd neki adni gyümölcslevet vagy bébiételt is ha kér.

2010. okt. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/195 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:31

Bocs, de ha mondjuk van egy nagyobb gyerek is, akkor Őt is bezárni a lakásba, és nem menni sehova, mert szoptatunk? Na ne már...

Mint írtam már, ha a szoptatás = etetés, vagy altatás egy kicsinél (1 évnél fiatalabb), akkor OK.

Egy (mondjuk már járni tudó) gyereket már nem kéne nyilvánosan szoptatni, Őt már le lehet foglalni mással.

2010. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!