Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatnál nyilvános helyen?

Szoptatnál nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Én néha igen, de a közvélemény borzasztóan elítéli, így valószínűleg lemondok róla. Tapasztalatok?
2010. szept. 26. 21:16
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/195 anonim ***** válasza:
38%
Én nem férfi vagyok hanem nő, és dekoltázs és melltartó között ég és a föld különbség van. És hidd el, nem akartuk látni, de nem igazán lehetett mit csinálni, mivel szemben ült, hátrafelé meg nem fordulhatok úgy, hogy épp eszem, a tányéromat sem fogom az ölemben venni. Ő volt a bunkó nem az, aki rákényszerült, hogy meglássa.
2010. szept. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/195 anonim ***** válasza:
34%
Illetve nem melltartó, mellbimbó, csak közben azon járt az eszem, hogy legalább szoptatós melltartó lett volna rajta, ha már 50 métert fájt gyalogolni.
2010. szept. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/195 anonim ***** válasza:
89%

Senki nem mondta, hogy természetes és gyönyörű az, ha egy nő kirakja az egész mellét egy nagyáruház éttermében. Viszont ha valaki szépen félrevonul (nem a wc-be!), eltakarja magát egy kendővel vagy bármivel, úgy, hogy az égvilágon SEMMIT nem lehet látni, csak sejteni, hogy ott egy baba szopik, azt nem kéne elítélni. Miért is tennénk? Nem cuppog jobban egy kisbaba, mint egy akármilyen felnőtt (az enyém legalábbis nem). Nem kéne elítélni azokat, akik nem szeretnék magukat a négy fal közé bezárni arra a kb egy évre, amíg szopik a gyerekük, amíg ezt kulturáltan el tudják intézni.

Valaki írta, hogy őt az is zavarja, ha nem lát semmit, mert ott a tudat, hogy mi folyik előtte. Hát ne haragudj, de akkor nyilvános wc-be se menj, ott is hiába zárod magadra az ajtót, mindenki tudja, mit csinálsz éppen.

2010. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/195 anonim ***** válasza:
68%
Igazad van utolsó, azzal nincs is semmi gond ha valaki elvonul egy félreeső helyre ahol senkit nem zavarhat és eltakarva, diszkréten szoptat mert azt jobbára észre sem veszi senki. A gond ott van hogy sokan úgy gondolják nekik abszolút joguk van arra hogy bárhol, bármikor, bárkik előtt megszoptassák az akár 3 éves nagy gyereküket is ahogy éppen jónak tartják. Itt szó sincs diszkrécióról, itt mindenkinek nyilvánvaló hogy mit csinál és olyat látnak amit nem akarnak és ezek a nők még büszkék is hogy ők bizony szoptatnak ha tetszik ha nem. A helyzet az hogy nem csak a szoptató anyukáknak vannak jogaik hanem mindenki másnak akik ott tartózkodnak, és senkinek nem kötelessége arrébb menni, elfordulni. Kölcsönösen tekintettel kell lenni egymásra ez nem egyoldalú dolog, ez a civilizált társadalom alap követelménye.
2010. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/195 anonim ***** válasza:
81%
A szoptatós nőket jobban száműzné a társadalom, mint a dohányosokat. Tudjátok, nálam az veri ki a biztosítékot, amikor valaki a buszmegállóban az arcomba fújja a füstöt. Ő miért nem vonul félre? Nekem gusztustalanabb ha valaki dohányzik, mintha valaki szoptat. Számomra megkönnyebbülés, hogy sok helyről már száműzték a bagófüstöt. Az meg érdekes, hogy dohányzásra kijelölt hely mindenhol van, de szoptatásra kijelölt alig. Mitől különb egy dohányos ember egy szopós babánál?
2010. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/195 anonim ***** válasza:
80%
14 50 nálad a ponyt ezt úgy mondom hogy én is NAGY bagós voltam,de sose fujtam más arcába,és 7 éve és hat hónapja egy slukkot se szívtam.
2010. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/195 anonim ***** válasza:
39%
Azért a dohányzás és a szoptatás nem egy kategória, és más arcába a füstöt csak bunkó dohányos fújja. Én is cigizek, de ilyet sosem csinálnék. A dohányzás pedig egy függőség, nők is és férfiak is űzik, és azért van kijelölt dohányzóhely, mert ezerszer több dohányos mászkál, mint szoptatós. Na meg komolyan a szoptatásra kijelölt helyet mégis milyen táblával kellene jelölni? (:'D)
2010. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/195 anonim ***** válasza:
83%
Az igaz, hogy a bagós függő. Viszont a kisbaba is függő. Kajafüggő. Ha nem kap cicit, akkor jelentkeznek nála elvonási tünetek. Ha meg a bagós az utcán cigizik, akkor ha egy kis szellő is van a füstöt könnyedén másra fújja. Azt, meg hogy a közelben szoptatásra kijelölt helység van, betűkkel is ki lehetne írni, vagy akár egy síró baba képével is lehetne illusztrálni. Csupán kreativitás kell hozzá. A kismamák megszoknák.
2010. szept. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/195 anonim ***** válasza:
40%
Dehát könyörgöm, a kismamák tudják hol lehet szoptatni, anyukám is tudta, nagymamám is, mégsem bortánkoztatott meg senkit. A bababoltokban szinte mindenhol vannak kisebb helyiségek, ahol lehet szoptatni, nagyáruházakban pedig főleg. Azért senkitől sem lehet elvárni, hogy egy ennyire intim dolgot kelljen bámulnia és ez is különbség a dohányzás és a szoptatás között. A dohányzásban semmi intim nincs, a szoptatás pedig nagyon is az. Mondom, nem véletlenül ment el az ott ülők étvágya. Ha láttátok volna ti is azokat a fintorokat akkor könnyebb lenne elmagyarázni a reakciókat, amik egyébként meggyőződésem, hogy nem bántó szándékúak voltak, sima egyszerű emberi reakció, nem tehet róla akit zavar, hogy ez zavarja.
2010. szept. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/195 anonim ***** válasza:
71%

Ha hallanád hogyan fullad a kisfiam a bagófüstös lépcsőház folyosó után, talán nem mondanád, hogy nem árt senkinek. Csak az a baj, hogy látszat világban élünk. A szoptatás fúj, meg undorító, meg nem illik, ellenben mások mérgezése helyénvaló és elfogadható dolog.

Egyébként én is azt gondolom, hogy szoptatni, diszkréten kellene.

Elképzelem milyen lenne, ha folyosón dohányzó szomszédaim elé kiülnék szoptatni. Bizonyára megbotránkoznának. Eszükbe nem jutna, hogy minden slukkal amit folyosón eregetnek az én gyerekeimet is mérgezik. A szoptatás látványától még senki nem betegedett meg.

2010. szept. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!