Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatást vagy a tápszerezé...

A szoptatást vagy a tápszerezést preferáljátok jobban? Ti melyik módszerrel etettétek a kisbabátokat?

Figyelt kérdés
A múltkor olvastam az interneten, hogy a szoptatás csak egy szívás, mert tönkreteszi a melleket, begyulladnak, kisebesedik a bimbó, majd amikor abbahagyja az anyuka, megereszkednek a mellei, és olyanok lesznek, mint a tehén tőgyei, és sokan ezért választják a tápszerezést.
ápr. 2. 13:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
67%
"Szerintem az anyatej és a tápszer között ma már nincs különbség." Ez nem így van, olvass utána! Ezzel nem téged akarlak bántani, mert nagyon normális hozzászólást írtál, csakhát tény - nem az én véleményem — hogy az anyatej minden szempontból jobb, mint a tápszer. Ezért is próbálnak a védőnő segítségével legalább az első pár hétre másik anyától tejet szerezni azok az anyák, akik nem tudnak szoptatni. A baba egész jövendő életében egy plusz, ha volt anyatejjel táplálva. Persze, a mérleg másik serpenyőjében ott van az a kérdés, hogy vannak anyák, mint itt is, akik lelkileg kiborulnak a szoptatástól (tehát nem fizikailag képtelenek vagy nem fizikai szenvedést okoz). Ilyenkor persze, döntsék el magukban, hogy mi a fontosabb, vagy hogy hány hétig képesek erőt venni magukon, mert anyatej szempontjából minden hét számít. Itt volt pl olyan válasz is, hogy nem bírta a szoptatást, de tudott fejni anyatejet, még ez egy járható út. De persze mindenkinek lelke rajta.
ápr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem aki onzesbol nem ad anyatejet, pedig megtehetné, annak az alap személyisége, hozzáállása olyan, tehát nem hiszem, hogy megállja a helyét, hogy minden más területen előtérbe helyezi a gyereket, csak a melleit félti...
ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
32%
Nem szoptattam mégis lóg a mellem és tiszta stria. Betegség miatt nem szoptattam. Szóval,ha szoptat valaki, ha nem ígyis úgyis tropára mennek a mellei a terhességgel.
ápr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
100%
73# azért nem feltétlen. Nekem nem strias a mellem, és bár mivel nekem világéletemben nagyon nagyok voltak, sose voltak túl feszesek, de nem lógnak jobban, mint terhesség előtt, pedig szoptattam, fejtem sokat. Genetika.
ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
100%

74

Nekem sem volt strias terhesség elött szép feszes melleim voltak, majd terhesség alatt ugye megduzzadtak és 2 héttel szülés után pedig leengedtek mint a lufik és csíkos lett pedig nem szoptattam. Szóval ezt csak azért írom mert látom kommentben, hogy sokan azért nem akarnak szoptatni mert féltik a mellüket.

#73

ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
100%
Szoptattam volna, de sajnos 3 hónap után elment a tejem :( Kb egyidőben meg is jött a menstruációm, valószínűleg összefüggött, mert intenzív fejéssel is napok alatt töredékére csökkent. Azóta tápszer, annyiban jobb hogy nem aggódom, vajon eleget eszik-e, mert látom.
ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:
70%

Én szotattam két gyereket, és idônként tápszert is használtunk, simán kényelmi okokból, szóval mondhatni vegyes volt. Megvolt a mellbimbó kisebesedés, mellgyulladás (egyszer). A melleim kinézetre nem változtak sokat, teljesen meg vagyok velük elégedve. Amúgy nem nagyok, 75B. Nem lógnak.

Részemrôl a tápszert kényelmesebbnek tartottam sokkal. Én is úgy álltam neki, hogy fú, most kezdôdik a macera, amirôl mindenki beszél, de semmi ilyen nem volt. Mikróban megmelegítettem a vizet, beledobtam a tápszer kockát (külföld, itt árulnak ilyen kockába préseltet, úgyhogy méregetni se kellett).

Lehûteni volt csak idô, de cserébe a gyerek megitta két perc alatt, míg a szoptatás jó esetben is 10-15 perc.

Kiruccanáshoz is kényelmesebb volt. Én nem cipeltem külön semmit, csak bekevertem a tápszert forró vízzel elôre, betekertem egy törülközôbe, és be a táskába. Mire etetni kellett, addigra pont jó hômérsékletû volt. Ha késôbb kellett etetni, akkor csak a kockákat dobtam be az üvegbe. Bárhol egy kávézóban nagyon kedvesen adtak hozzá forró vizet, aztán a mosdóban lehûtöttem (bár olyan is volt, hogy a pultos hölgy nagyon kedvesen már visszahûtve adta vissza). Aztán míg mi felnôttek kávéztunk, megitattam a tápszerrel a babát. Sokkal jobb és hangulatosabb volt, mint szoptatós szobát keresni, ott ruhát igazgatni, dekkolni 15 percig mire a szoptatásnak vége, addig a férjem, meg a többiek kint várnak rám valami padon.

Úgyhogy részemrôl ha választani kéne, a tápszerre szavaznék. A szoptatás talán addig egyszerûbb, amíg újszülött, és tényleg 2-3 óránként eszik, és amúgy se járunk még nagyon sehova.

ápr. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó elvileg a tápszerhez való vizet nem szabad mikróban melegíteni...
ápr. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
71%
Miért is?
ápr. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
78%

A vizet nem lehet mikrózni? Sötét középkorban vagyunk? Van fogalma az embereknek hogyan működik a mikró egyáltalán? Ha mikrohullámmal sugárzunk be a vízmolekula rezgésbe kezd, ez hőt generál. Nem a mikró nem rákkeltő és egyéb butaságok amiket összeolvasok néha.

Tehát miért nem lehet a vizet mikróban melegíteni, mikor pont ezt csinálja a leghatékonyabban?

ápr. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!