Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatást vagy a tápszerezé...

A szoptatást vagy a tápszerezést preferáljátok jobban? Ti melyik módszerrel etettétek a kisbabátokat?

Figyelt kérdés
A múltkor olvastam az interneten, hogy a szoptatás csak egy szívás, mert tönkreteszi a melleket, begyulladnak, kisebesedik a bimbó, majd amikor abbahagyja az anyuka, megereszkednek a mellei, és olyanok lesznek, mint a tehén tőgyei, és sokan ezért választják a tápszerezést.
ápr. 2. 13:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
46%
17-es, ez is az undorító kategória. Egyszer szexuális segédeszköz, máskor meg onnan eszik a gyerek,🤮
ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
100%
Én két gyereket szoptattam/szoptatok, kicsit megereszkedett, de lehet ez az idő múlásával is meglett volna. Én ebbe nem gondolok bele többet annál ami, baba táplálás, a természet adta módon. Örülök, hogy nem éheznek. De ugyanekkora lelki nyugalommal adtam volna tápszert is, az se ördögtől való.
ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
65%
14, ahogy arról is, hogy nem igazán van szignifikáns különbség a tápszerrel tápláltakhoz képest, illetve nem bizonyítható, hogy a szoptatástól lenne egészségesebb bármelyik baba.
ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
100%
Részemről a szoptatásra szavazok, de elismerem, hogy nagy szívás is tud lenni (nekem is az volt egy darabig). Ha viszont minden rendben, akkor nagyon kényelmes. A tápszer mellett is vannak érvek, de az nem jutott eszembe, hogy azért ne szoptassak, mert csúnya lesz tőle a mellem :). Az igazsághoz tartozik, hogy akkora a mellem, hogy nem nagyon van minek megereszkednie (terhesség előtt az A csoportban játszott). A családom nőtagjai is hasonló adottságokkal bírnak, mint én és nekik sem intézte el a mellüket a szoptatás, csak valamivel nagyobb lett.
ápr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
87%
Úgy, hogy mind a 2ben volt részem, mert elsőnél nem volt elég tejem, bármit csináltam, a 2. pedig csak anyatejes volt, azt mondom, ezerszer inkább a szoptatás. Nekem megváltás volt a sok kényelmetlenséget okozó tápszeres táplálás után.
ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
74%

Én szoptattam volna, de nem nagyon volt tejem. Hiába csináltam szaporító fejést, hiába próbáltam rengetegszer mellre rakni a fiam, neki esze ágában sem volt a szájába venni a bimbóm. (Bimbókiemelővel, védővel sem.)

1 hónapos koráig folyamatosan fejtem, 2-3 óránként, ittam rengeteget (szoptatós teától elkezdve karamalzig mindent)

Végül tápszeres lett.


A melleim állapota nem igazán érdekel(t) szülés előtt, közben, és után is ugyanolyan lapos (a 75/A-s melltartó nagy rám) voltam/vagyok.

ápr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
57%
Csak a kórházban szoptattam és 2 napot. Tápszerre váltottam és nekünk így a jó. Boldog anya, boldog baba.
ápr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
83%
Félreértés ne essék, a világba nem a melleim féltettem ezt is csak gyakorin olvastam hogy valaki azért nem szoptat. Nekem a babám nem akarta a szájába venni csak üvöltött két napig.
ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
77%

A szoptatást. Olcsóbb, természetesebb, könnyebben megoldható.

Holott gyűlöltem szoptatni, kisebesedtek a melleim. De meg nem ereszkedtek.

ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
73%

A meg ereszkedés nem a szoptatástól van, hanem a terhességtől. Már terhesség alatt a hormonoktól megduzzad, utána meg lelöttyed.

Akinek lenne teje de nem szoptat nagyobb esélye van a mellgyulladásra, mint annak aki szoptat.

A mellbimbó kosebbedés dologról még sose hallottam és nem is tapasztaltam.

ápr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!