Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatást vagy a tápszerezé...

A szoptatást vagy a tápszerezést preferáljátok jobban? Ti melyik módszerrel etettétek a kisbabátokat?

Figyelt kérdés
A múltkor olvastam az interneten, hogy a szoptatás csak egy szívás, mert tönkreteszi a melleket, begyulladnak, kisebesedik a bimbó, majd amikor abbahagyja az anyuka, megereszkednek a mellei, és olyanok lesznek, mint a tehén tőgyei, és sokan ezért választják a tápszerezést.
ápr. 2. 13:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
86%

Az az összevissza folyás egy hónapnál nem tart tovább.

És még alkoholt is lehet inni, merészebb anyukák isznak is. A testsúlytól függ utána hány órán át nem lehet szoptatni, illetve hogy mennyit ivott az adott illető.

Üdv, egy fejős tehén.

ápr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
#51 én nem vagyok annyira meresz, ezért ha néha iszok, utána legalább fél napot várok, mielőtt újra anyatejet adok neki, és legalább egyszer fejek is a kettő között :D tudom, elvileg nem lenne muszáj, de én így vagyok nyugodt. Na szóval igen, ha valaki már nagyon remeg érte, meg lehet oldani:D
ápr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
36%

50

°Akkor aki nem szoptat az nem szereti a gyerekét? Minek szülne bárki is gyerekeket ha úgysem fogja szeretni őket. Szerintem ha anya boldog akkor a baba is az. Én egyéni döntésböl hagytam abba 1 hét után a szoptatást(ezt leirtam nem tudom már hanyas kommentemben)

Nagyon fájt, stresszelt hogy nem tudtam mennyit eszik a baba, sokat fogyott az 1 hét alatt így abbahagytam, nem voltam boldog. Egy baba lehet boldog tápszeresen is.

ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
67%
53# létezik fejes is, lehet mérni, mennyit eszik, stb. Ezeken a félelmeken a legtöbb anya átmegy, de pusztán ezért 1 hét után nem vonjuk meg az anyatejet egy ujszulottol, kicsit több energiát is érdemes belefektetni, szerintem...
ápr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
72%
53# amúgy rád nem mondanám, hogy rossz anya vagy, mert te attól feltel, éhezik a babád, ezért nem próbálkoztál tovább. Erre inkább azt mondom, ott és akkor a jó cél oltárán hoztál egy rossz (vagy megkérdőjelezhető) döntést, de attól még a mindennapokban lehetsz jó anya. 3-4 hétig nekem is brutálisan fájt a szoptatás, és én se voltam mindig magabiztos abban, hogy jól lakott-e...de nem adtam fel, fejtem is, ha kellett, potoltam, majd amikor cumizavaros lett a babám, kizárólagos fejesre álltam át, mert tudtam, hogy az anyatej százszor fontosabb az én kenyelmemnel. Fél éves lesz a babám, bár sajnos elkezdett rohamosan apadni, még mindig van tejem, és hónapokig egy tejcsarda voltam fejessel is😄 nem akarom magam piedesztalra emelni, valaki tuti azt is kifogásolja, hogy a baba kb 7 hetes korától én már inkább fejtem, mint szoptattam, és ezért megszolna:) van ilyen, de én örülök, hogy így kapott/kap tejet a babám, szerintem egy egy hetes még borzasztó kicsi, hogy feladjuk az anyatejet, bocsi...nekem egy jó két hét(!) volt, mire rendesen lett tejem, nem pár nap, de utána viszont omlott. Mindegy, ez már más téma. Szóval téged nem ítéllek el, de az ilyen "nem ihatok pezsgőt", "folyik a tej mindenhova, fujj", "mi lesz a melleimmel?!" Kirakat, plazap*csa anyákat nagyon!
ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
28%
3 hónapig szoptattam az elsőt, brutál rossz volt. Hogy órákig a csecseimen lóg, hogy bármit eszek, iszok csak bőg, hogy nonstop csecs kell a szájába, hogy nem lehet sehol nyugodtan etetni az otthoni környezeten kívül, mert mindenki minket les, kéretlen tanácsokat oszt, "gyönyörködik a látványban". Hogy egész éjjel nem alszunk semmit, és mással nem jó neki semmi. Elegem lett, hogy orrba-szájba a szoptatást erőltetik, propagálják. Meguntam, tápszert kapott. Varázsütésre átaludta az éjszakákat, már rögtön az elsőt is, abbahagyta az állandó bőgést és máshogy is tudtam végre a babámmal foglalkozni, nem csak a csöcsöm kellett a szájába. A második gyerekkel meg el sem kezdtem, persze majd órákat "meghitten" szoptatgatok, miközben a nagyobbikkal is ugyanúgy foglalkozni kell. Mindjárt megszólal a szopatásnáci, hogy hordozva is lehet csöcsöztetni, de képzeld, van olyan baba, aki nem szereti ha annyira szorosan az anyjához van passzírozva. Nekünk a tápszer a legjobb dolog volt a világon, egyáltalán semmi macera nem volt benne, a por kimérve várt a tiszta cumisüvegben, ahogy termoszban a jó hőmérsékletű víz, 5 másodperc volt összekeverni. Mosogatógép is létezik, fertőtleníteni meg addig van értelme, ameddig a gyerek el nem kezd mindent a szájába tenni.
ápr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a szoptatás jobb,de csak mert kipróbáltam q tápszert is. Utáltam az üveg elmosását,utáltam a por kimérését,utáltam hogy meg kell melegíteni addig meg ott bőg a baba. Utáltam hogy mindent cipelni kell magammal habetetni akarom ,plusz egy üveg melegítő is kell.

Szoptatásnál csak előkaptqm q cicim és kész és mindig elvonult senki nem akarta "csodálni q látványt" vagyis anyós szerette volna de kiküldtem. Ha meg pihire vágytam akkor ott volt egy nagy adag lefagyasztott tej amit a férjem fel tudott melegíteni és odaadni üvegben a babának szóval nem volt rám szorulva a baba.

Igen a tápszer tömít,debez csak annyit tesz hogy a baba szerette múlatni az időt a cicivel és ugyanazt a mennyiséget hosszabb ideig szopta.


A másik válaszolónál egy hét az semmi és ott ha fogyott is nem jelenti azt hogy éhezett. Férjem is méregette és be volt tojva de lenyugtattam hogy a baba pocakja akkora mint egy meggymag ennyi tejjel is elvan. Azóta is jó evő és semmi baja.


Szerintem akkor kell tápszer ha az anyuka idegileg nem bírja,nincs tej,nem sikerül a szoptatás,fizikailag nem tud szoptatni,nincs elég tej. De ezek csak akkor ha már mindent megpróbált és akkor jöhet a tápszer.

Az nonszensz hogy azért nem szoptat mert jaj csúnya lesz a cicim,nincs kedvem,nincs időm,nem akarom hogy hozzáérjen a szája,unom hogy foglalkozni kell vele stb.

Akkor kell a tápszer ha vagy nincs tej vagy az anyuka lelkileg tropára megy a szoptatásra.

ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
25%
Akkor kell a tápszert, ha az anya úgy dönt, hogy nekik ez a jobb megoldás, indoktól függetlenül. Ha nincs teje, akkor azért, ha undorító neki, akkor azért. Nonszensz és lényegtelen, hogy a Gyakoris Fejősjuci mit gondol.
ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
39%
A gyerek nem fog arra emlékezni miből, mit evett🤦🏻‍♀️ Arra viszont igen, hogy van egy nyugodt, kipihent, kedves anyukája, aki mindig vele van, számíthat rá, egyengeti az útját, támaszt nyújt neki, a közös programokra, tevékenységekre, az együtt töltött időre, a gondoskodásra, szeretetre meg minden másra. De arra pont nem, hogy mivel etette. Persze, majd első osztályban vagy majd a gimiben így kezdi a bemutatkozást, "Joci vagyok, anyám 5 évig szoptatott, de hálás vagyok neki".
ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudom, miért törölték a válaszom, semmi csunyat nem írtam, nyilván aki isteniti, aki önző a saját gyerekével, az maradhat :D 59# nyilván nem emlékszik, mit evett babakoraban, de az anya alap hozzáállása, mentalitása megmarad később is, és ugyanígy le fogja sz*rni a gyerekeit, ha neki úgy lesz kényelmes, mint ahogy valakinek fontosabb a mellei, vagy a pezsgő az anyatejes táplálásnál.
ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!