Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatást vagy a tápszerezé...

A szoptatást vagy a tápszerezést preferáljátok jobban? Ti melyik módszerrel etettétek a kisbabátokat?

Figyelt kérdés
A múltkor olvastam az interneten, hogy a szoptatás csak egy szívás, mert tönkreteszi a melleket, begyulladnak, kisebesedik a bimbó, majd amikor abbahagyja az anyuka, megereszkednek a mellei, és olyanok lesznek, mint a tehén tőgyei, és sokan ezért választják a tápszerezést.
ápr. 2. 13:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
65%
Szoptattam 1,5 hónapig, se nekem, se a babámnak nem jött be, nem volt se kényelmes, se egyszerű, ahogy sokan írják...azóta átálltam a fejesre, 5,5 hónapos, még mindig van így számára napi párszáz ml anyatej, már kap tápszert is+hozzataplalunk, szerencsére szinte mindent nagyon jóízűen megeszik:) szoptatás, hát...nyilván ez a legtermészetesebb módja a baba taplalasanak, de szerintem nekem főleg amiatt volt bonyolult, mert hatalmasak a melleim, mindig is azok voltak. Fekve egyáltalán nem tudtam szoptatni, de ülve se volt sehogyse kényelmes. Arról nem is beszélve, hogy én ezerszer inkább adok lefejt tejet/tápszert, ha megyünk pl a rokonokhoz, minthogy elvonuljak szoptatni, nekem ez egy bensőséges, intim dolog volt, max a férjem lehetett jelen. Hogy nyilvános elokapjam, akár egy kendő mögött? Hát esélytelen :D amúgy se lett volna az a kendő, ami az én melleimet eltakarja 😅 de már csak a tudat miatt se.
ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánosan * 11#
ápr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatást.

Az elsővel 4 hónapos koráig szenvedtünk, az első naptól tápszert is kapott, de először mindig próbáltam magamtól jóllakatni, végül ő döntött úgy, hogy ebből elege van.

A 2. iszsz volt, sokkal egyszerűbb volt minden.

A melleim már az elsővel tönkrementek, úgyhogy már mindegy volt, de ő sokkal rosszabb alvó volt még tápszer mellett is

ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
58%
A mellekre sajnos tényleg negatív hatása van, viszont nem egy, nem két tanulmány van arról, hogy a baba számára mennyire egészséges. Plusz az immunrendszerének is fontos
ápr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptattam némi tápszeres kiegészítéssel. Nekünk könnyen ment a dolog, nem volt kisebesedés, gyulladás, semmi ilyesmi szerencsére. A melleim előtte de voltak túl feszesek, a szoptatás talán kicsit rontott rajtuk. Vagyis ahogy abbahagytam a szoptatást 10 hónap után, akkor egy jó darabig elég csúnyák voltak, de kb fél év után nagyjából helyreálltak. Én sem gondoltam volna, de tényleg így lett.
ápr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
90%
Igen, én is azt mondom, hogy amíg csak van anyatej, adni kell a babának, de nem csak szoptatva lehet, neki lefejve is ugyanolyan egeszseges :) sokan jönnek a kötődéssel...hát szerintem alig van hozzá köze, nekem szerencsére nagyon bensőséges a kapcsolatom a kisbabammal, +ismerek anyát, aki szoptatott, de nem jó a kapcsolata a gyerekével, és olyat is, aki tapszerezett, mégis imádják egymást. A mellem nem ment tönkre, ellenben az első 3-4 hétben iszonyat sebes volt, és még egy darab is hiányzott a mellbimbombol, na akkor csillagokat láttam. :D de akkor is megéri küzdeni az anyatejert, mert a gyerek az első. :) 11es voltam
ápr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
18%
9es, akkor gondolom az is undorító ha a gyerek apja veszi a szájába és cuppog rajta igaz?
ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
26%
Természetes dolgokat preferálom. Eszembe se jutott nem szoptatni. Ő is és én is nagyon élveztük. 3,5 évesen szoktattam le, nem magamtól, több orvos is mondta sajnos, mert nagyon lefogytam, vashianyos, vérszegény lettem. A mellemnek semmi baja, kisebb lett valamennyivel mint volt, meg a bimbóm olyan, mintha mindig fáznék 🤣 ez a férjemnek külön bejön. A kicsi 4,5 éves lesz, mai napig mondja hogy mennyire szerette.
ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
57%

Eleinte szoptattam, de nagyon fájt, mire közölte a védőnő, hogy ez nem indok arra, hogy felhagyjak a szoptatással. Mondom majd ő dönti el persze... már vérzett az egyik mellem, vért szívott a gyerek a nyílt sebből.

Onnantól tápszereztem. Soha többet nem szoptatok. Utálom.

ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek szoptatni és be is vált. De attól még mindenki csináljon, amit akar. Legyen elmondva minden kismamának 1x, hogy a két megoldásnak mik az előnyei -hátrányai, aztán döntse el magának, többet ne cseszegesse senki.
ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!