Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatást vagy a tápszerezé...

A szoptatást vagy a tápszerezést preferáljátok jobban? Ti melyik módszerrel etettétek a kisbabátokat?

Figyelt kérdés
A múltkor olvastam az interneten, hogy a szoptatás csak egy szívás, mert tönkreteszi a melleket, begyulladnak, kisebesedik a bimbó, majd amikor abbahagyja az anyuka, megereszkednek a mellei, és olyanok lesznek, mint a tehén tőgyei, és sokan ezért választják a tápszerezést.
ápr. 2. 13:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
87%

Egy tápszeres és egy hosszan szoptatott anyatejes gyerekem van.

Egyértelműen a szoptatás volt nekünk a jobb.

A tápszeres se jókedvemben lett tápszeres, hanem betegség miatt. Nem volt szoptatható. 4 hónapig kínlódtunk a vegyes táplálással, utána kínlódás volt a full tápszeres időszak is. Betonszéklet, reflux, kísérletezgetés. Lassú döcögős hozzátáplálás, rágási nehézség...

Ezzel szemben az anyatejes táplálás megváltás volt. Hiába vele is nehezen indult, de megérte kínlódni. A hozzátáplálás is könnyű volt, jó étvággyal evett. Pohárból inni is pikk-pakk megtanult.

A mellem semmit se ereszkedett, pedig anyukámat látva arra számítottam, hogy olyan lesz, mint két kiürült tejeszacskó, de a mai napig melltartó nélkül is jól elvagyok, áll mint a cövek 40 évesen is. Igaz, nem nagyok, de anyukámé se, neki mégis korán lógtak.

ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
100%
Szoptattam mindkettőt 2 évig, most a harmadikkal is ez a terv. Szerencsémre minden gond nélkül ment, volt elég tejem is és nem volt semmi gond. 🙂
ápr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
72%
A szoptatást. És akinek van elég teje, nem is értem, hogy miért dönt a tápszer mellett, mikor a szoptatás egyértelműen jobb. Egy gyereket szoptattam egyéves koráig. Volt négy mellgyulladásom, de szoptatási tanácsadó segítségével sikerült megoldani a szoptatást. Elsősorban a gyerek miatt, másodsorban a kényelem miatt ragaszkodtam a szoptatáshoz a nehézségek ellenére. A melleim a szoptatás után átmenetileg kisebbek és puhábbak lettek, de ez azért volt, mert fogytam is. Utána picit visszahíztam (50 kg-ról 55-re), akkor visszanyerték a régi formájukat. Ez inkább genetika.
ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
100%
Genetika, ez 100%. Anyósomnak 50 évesen feszes mellei vannak, nekem 25 évesen olyan mint egy nyúlott szatyor, szoptatás után valamivel rosszabb lett, de már 16 évesen is olyan volt tehát... Merő genetika a mell téma (is)
ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
67%
33# de milyen kényelem? :D én ezt úgy kérdezem, hogy szoptattam én is, de nekem sokkal kényelmesebb volt a tápszer (egy idő után at kellett állni a vegyes táplálásra). Pár perc alatt kész, azt a par cumisüveget elmosni meg nem egy agysebeszet, meg nem is időigényes dolog. Ellenben szoptatás miatt folyton öltözködni, kényelmes pózt keresni, egy helyben ülni/feküdni, amíg nem végez a baba (míg cumisüvegből megissza 1-2 perc alatt a nagy mennyiséget), nem is beszélve arról, hogy idegen helyen nekem nem is ment/menne...szóval ezt sose értettem, miért írják, hogy kényelmesebb a szoptatás, szerintem fordítva. De a gyerek igényeit kell nézni, igen :)
ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 anonim ***** válasza:
64%
35, igaz nem a 33-as vagyok, de nekem is kényelmesebb a szoptatás. Volt alkalmam az első egy hónapban tápszerezni. Rühelltem. Mosogatni a cumisüveget (nem sok idő persze, de alapvetően sem szeretek mosogatni) egy külön hely kellett neki, ha éhes volt akkor azt meg kellett csinálni, ez még nappal el-elment, de éjszaka... Hulla fáradtan kibotorkálni a konyhába kimérni vaksin a tápot, vizet melegíteni úgy hogy jó legyen... Még úgyis gázosnak éreztem amikor vettünk melegítőt ami egy bizonyos fokon tartotta a vizet. Ha utaztunk valahova, akkor forró vizet kellett vinni termoszban hogy meglehesssn csinálni, akkor azt vissza is kellett hűteni. Éjszakára visszatérve, mire meglett azt végig ordította. Ohh még felidézni is K.O
ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


10-es, igen, pont ezért nem értem azokat az embereket, akik azt mondják, hogy a terhesség és a szülés mennyi kárt tesz a nő testében, teljesen leamortizálja, meg sérüléseket okoz és egy roncs lesz a test.


Szerintem ehhez meg szülni nem kell, mert 45-50 év felett úgyis kezd "tönkremenni" a test, semmi sem lesz már olyan rugalmas mint fiatalkorban, minden megereszkedik, gyengülnek az izmok, stb.



Viszont nem kellene általánosítani, mert nagyon sok olyan anyuka van, akinek semmi baja nem lett mondjuk 2 terhesség és szülés után sem.

ápr. 3. 22:04
 38/86 anonim ***** válasza:
67%

Engem is érdekel mi a kényelmes a szoptatásban 33as??

Nekem a tápszer sokkal kényelmesebb és aludni éjjel 7-8 órát mint egész éjjel 2 óránként szoptatni. De kinek mi a kényelmes.

ápr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
82%
Lehet adni szobahomersekleten is tapszert amugy :D
ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
32%

ja 39 es.

Mondjuk én melegítem és nem üvölt a gyerekem hiába 7órákat kibír éjjelente. Ha meg sír akkor a párom lefoglalja a babát,( nem alszik mint aki jól végezte dolgát )amíg megcsinálom a tápszert ami össz vissz 4 perc melegítéssel.

ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!