Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatást vagy a tápszerezé...

A szoptatást vagy a tápszerezést preferáljátok jobban? Ti melyik módszerrel etettétek a kisbabátokat?

Figyelt kérdés
A múltkor olvastam az interneten, hogy a szoptatás csak egy szívás, mert tönkreteszi a melleket, begyulladnak, kisebesedik a bimbó, majd amikor abbahagyja az anyuka, megereszkednek a mellei, és olyanok lesznek, mint a tehén tőgyei, és sokan ezért választják a tápszerezést.
ápr. 2. 13:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
29%
A szoptatás 4 perc előkészületet sem igényel, utána nem kell mosogatni, ami usz idő. Az anyatej szobahőmérsékletű, steril, pont a baba számára ideális összetételű, és azonnal kéznél van, utazáskor sem kell egy rakat cumisüveget, tápszert, cumisüvegmelegítőt, anyámtyúkját vinni. Szinte bármilyen pozícióban lehet szoptatni, a baba gyomrának, arcizmainak is jobb, ha nem egy huzara dönt le 200 ml-t, hanem neki is dolgozni kell. Nincs olyan anatómiai cumi, ami az anyamellet pótolná. A természet ezt jobban kitalálta. A tápszer arra való, ha valaki nem tud szoptatni, nem arra, hogy neki - úgy hiszi - ez kényelmes. És nem, nem vagyok egy natúr-bio ősanya, csak egyszerűen felfogtam, hogy nekem is, a gyerekemnek is jobb a szoptatás, és azt sem bántam, ha küzdenem kell érte. Talán az is benne van, hogy engem anyukám csak 6 hetes koromig szoptatott, és azért hagyta abba, hogy visszanyerje az alakját. Akárki akármit mond, nincs olyan összetételű tápszer, ami felérne az anyatejjel, a tápszer a gyerek életben tartására jó. Aki a saját vélt kényelme érdekében vagy hiúságból, finnyásságból megfosztja az anyatejtől a gyerekét, arról megvan a véleményem, és a gyereketeknek is meglesz.
ápr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:
87%

A szoptatás jobb volt nekem,pedig egy kis ideig pótoltam is. Utáltam az üvegmosást,a tápszer kimérését,kikeverését, aztán megfelelő hőmérsékletre melegíteni a géppel ami persze sosem volt jó a babának így várni kellett. Utáltam a sterilizálását az üvegeknek stb. A mell viszont mindig ott volt,nem kellett elmosni,melegíteni semmit. Volt erre megfelelő fölső és melltartó szóval az sem volt gond és nekem bárhol ment a szoptatás mert mindig olyan helyre mentünk még nyaralninis ahol volt szoptató szoba. Ezek a fölsők nem voltak kényelmetlenek sem macerásak. Éjszaka meg csak magamhoz vettem a babát és már etettem is.


Akik csak a macera miatt nem szoptatnak azt sosem értettem,viszont ha valaki azért nem szoptatott mert fájt neki vagy nem volt teje vagy nagyon nehezen jött ki minden csepp, esetleg szimplán nem tudott szopizni a baba és az anyuka is emiatt stresszes volt azt megértem. Nem kell mindenképp szoptatni,DE még az undort is csak akkor fogadnám el ha legalább szoptatás után jelentené ki hogy undorodik ettől és nem előre eldöntené hogy undorító lesz és azért se szoptat.

Viszont ezt sosem mondom ki a másik anyukának mert az ő dolga,azt csinál amit akar amíg ezzel nem árt senkinek.

ápr. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
35%
41.Akkor legyen meg a véleményed. Én nem szoptattam saját döntésből.Mindenki azt csinál amit akar.Nekem meg ez a véleményem. A gyerekem majd megutál, nem áll szóba velem amiért nem szoptattam? Ugyan 😂 Menj pihend ki magad, rádfér.
ápr. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
18%

Egyébként megvan az oka amiért csak 1 hétig szoptattam.

#43

ápr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
30%
43#Valóban a te döntésed, neked kell együttélni vele, téged minősít. Látom, betalált.
ápr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
17%
Téged minősít, undorító szoptatásnáci. Ennél "nagyobb" eredményed az életben nem lesz, nem is volt soha. Kezeltesd magad, a "csodaszerrel" együtt az agysejtjeidet is kiszopta a kölyköd.
ápr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 anonim ***** válasza:
75%

43, persze mindenkinek a saját döntése. De önámítást kár csinálni. Önzőségből nem szoptat az aki eldönti már az elején minden indok nélkül. Ami csak azért fura mert elvileg ha gyereket vállalkk azt egy ideig magam elé kéne helyezzem.

És ezt nem előítéletből írom, elfogadom, ha nem fogadnám el sem függne tőlem senki, csak kicsit már néha idegesítő amikor valaki leírja az igazat és jön rá a gyereknek mindegy szöveg. Persze lehet valaki így is jó anya, csak a miérteket ne tagadjuk, főleg egy anonim oldalon.

Btw, ezt akárki szemébe elmondom mert ez a véleményem. Ettől függetlenül nem fogom az adott embert csak ettől rossznak gondolni. Na és akkor most lehet nekem ugrani. :D

ápr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
0%

47 semmi probléma, természetesen lehet véleményed. Nem kérdőjelezem meg azt a részt hogy " jó anya vagyok e". A legjobb vagyok neki 🫶

#45 inkább rádhagyom..

#43

ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
20%

Imádom az unatkozó anyukákat!

Nektek tényleg számít, hogy többi nőtátsatok mit gondol rólatok?-akkor vmit nagyon rosszul csináltok.


Én nem program császárral szültem két gyerekez- bocsi kiszedték őket belőlem szerencsére- engem tényleg nem zavar a kifejezés, mivel én kértem így. És ezt kapjátok ki nem szoptattam őket 1 hónapnál tovább. Mi volt az oka? Egyszerűen macerásnak éreztem a szoptatást. Folyik a tej össze-vissza, meg nem tudok egy pohár pezsgőt, vagy forralt bort meginni Karácsonykor. Nem mondok le semmiről a szoptatás miatt, ezt vállalom, mert egy életünk van és azt úgy élem ahogy akarom -nekem ebbe nem fér bele a pár éves fejős tehén szerep. Szeretem ha én rendelkezhetek a testem felett, mind a szülés mind a szoptatás kapcsán.

Szeretem a gyerekeim de nincs az a szeretet amiért magamra kényszerítsem ezeket a dolgokat.

ápr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
63%
49# "nincs az a szeretet, amiért magamra kényszerítsem ezeket a dolgokat" na te se vagy anyának való, ha a gyerekeidet megkérdeznénk, ők nem biztos, hogy azt mondanák, szereted őket, mert ők ebből nem éreznek semmit. És ezt mondom úgy, hogy én nem szoktam ítélkezni, de a te stílusod, hozzaallasod már nagyon bicskanyitogató.
ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!