Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek ha az anya...

Mi a véleményetek ha az anya nyilvánosan szoptat?

Figyelt kérdés

Velem tegnap fordult ilyen elő, hogy Debreceni fórumban kirakja az anya a mellét és már szoptat is.


Nektek mi a véleményetek ha ilyet láttok?



2017. jún. 14. 09:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/146 anonim ***** válasza:
82%

igazából semmi rossz véleményem nincs róla.

volt olyan esetem amikor vonattal utaztunk a férjemmel és kabinos volt, aztán szemben velem a nő szoptatta a babáját és szoptatókendőt használt. a mellét egyáltalán nem lehetett látni a nőnek.

de ha valaki tényleg a kirakatba teszi a mellét és úgy szoptat.... na az gusztustalan!!!

2017. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/146 anonim ***** válasza:
76%
#7 egyetértek. Ha diszkérten csinálja akkor nem zavaró. Nekem 2 évig szopizott a gyerekem és mindig meg tudtam úgy oldani, hogy ne lássa senki éppen mit csinálok. Aki a tömeg közepén mit sem törödve másokkal kapja elő a cicit az nálam magamutogatás inkább. Tipikus figyelemfelkeltés, hogy lássák és elismerjék az emberek ő így táplálja a babáját. Pl. le lehet ülni egy félreeső padra ahol nem 15 ember megy el csak 5.
2017. jún. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/146 anonim ***** válasza:
54%

7: Nem tudom, hol laktok, de nálunk tegnap este is 30 fok volt, napközben 33.

Most képzeld el, hogy egy ilyen faxa kis kendővel betakarja az anya az amúgy is szomjas babát. Közben az ő teste is laza 36 fokos meleget áraszt.

Egy pici baba NEM képes még szabályozni a testhőmérsékletét.

Viszont a szopizás kemény munka, sok baba rendesen meg is izzad közben.

Szerinted mi a jobb? Ha valami prűd ember felhorkan, mert anyunak kivillant a cicije? Vagy ha a baba hőgutát kap?

Arról nem is szólva, hogy ezek a "szégyenlőskendők" olyanok, mint egy nagy, színes zászló, amivel messzire hirdeted, hogy éppen szoptatsz. Sokan ugyanis nem a látvány, hanem a szoptatás ténye miatt botránkoznak meg!

Akit nem zavar maga a szoptatás, az meg nem botránkozik meg egy kivillanó mell miatt, mert tisztában van, hogy nem a lábujjából jön a tej.

2017. jún. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/146 anonim ***** válasza:
43%

hát,úgy látom kedves kérdező,ez nem jött be,akkor ma nem fogod tudni együtt szidni ezt a szoptató nőt senkivel.

Kicsit meg is könnyebbültem,mert én szoktam nyilvános helyen szoptatni,és mindig gondolok rá,hogy hányan vélekednek így,ahogy te,de két gyerekkel,szatyrokkal egy Auchanban mondjuk,ahol nincs szoptatós helység,muszáj sajnos a placc közepén,ha nem akarok a büdös wc-ben.

azért el szoktam magam kendőzni,de őszintén szólva elég kényelmetlen tartani a kendőt is,de hát ez van.

2017. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/146 anonim ***** válasza:
55%

Akit zavar a látvány, az jobb, ha a következő hónapokban ki se mozdul otthonról!

Elárasztják a városokat és a falvakat a nyári szünetet kihasználó családok, akár egy, akár több gyerekkel. Meleg van, és megszomjaznak. És akkor inni fognak. Méghozzá anyatejet! Közvetlenül az anyja melléből! Sőt, ezt nem szégyellik 4 hónapos kor után is megtenni, mikor már "nyugodtan kaphatna mást is, üvegből".


Jobb elkerülni az ilyen eseteket, hogy belefussatok ebbe a látványba! Inkább maradjatok otthon!

2017. jún. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/146 anonim ***** válasza:
68%

Én is az ellenoldal vagyok.

A szoptatással nincs baj, a magamutogatással igen. Vannak kifejezetten olyan szoptatós felsők is, amik ennek a megoldásában segítenek. Nekem pl. olyan felsőm van, ami sálnyakú, azaz bő, bőven cici alatt végződik, és van belevarrva egy belső réteg, ami úgy néz ki, mint ezek a szövetcsík "mellfedők", amit a kamasz lányok szoktak hordani a nagyon kivágott felsők alá. Valami ehhez hasonló, csak a sima mély dekoltázs helyett lazább sálnyakkal:

[link]

Na, itt az a belső anyagrész az pont arra van, hogy felfelé húzza az ember, és a cicit takarja, de a baba odaemelhető szopizni. Nem kell kendő, nem kell elvonulni, mert csak annyi "lóg ki", amennyinek kell.


De szimpla felső esetén szerintem ez megoldható egy picike kendővel is. Nem kell a gyereket bebugyolálni meg a fejére teríteni (ezek szoktak lenni az általános kifogások), de mégse a mellét mutogatja az ember lánya...


Ettől függetlenül szerintem a szoptatás bensőséges pillanat, a legtöbb helyen szokott lenni szoba vagy akármi, ahová el lehet vonulni - de ha nincs, akkor azt is megértem. Csak éppen van különbség aközött, hogy diszkréten megoldom, mert így alakult, vagy a nép arcába tolom, hogy én itten bizony egy ősanya vagyok, tessék rám odafigyelni....!!!


(És ha már valaki azt a példát hozta, hogy a nyilvános étkezéssel sincs gond: persze, de ha valaki úgy étkezik nyilvánosan, hogy csámcsog, szörcsög, orrán-száján folyik a szaft, az már nem elfogadott. Nyilván sarkított példa, de itt is vannak fokozatok.)

2017. jún. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/146 anonim ***** válasza:
74%
Kultúráltan lehet szoptatni a babát ebben semmi kivetnivaló nincs! De! Senkinek a csöcsére nem vagyok kíváncsi, szóval az h kivágja a mellét a világba és hadd szóljon na az gáz. Láttam már anyukát szoptatni úgy h az senkit nem irtitált mert úgy oldotta meg h ne lásson senki olyat amit nem akar. A többiről megvan a véleményem.
2017. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/146 anonim ***** válasza:
39%
Engem inkabb az zavar amikor az undorito huszmazsas lenyek nyitott szajjal zabaljak a hamburgert. Nezz magadba, kerdezo!
2017. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/146 anonim ***** válasza:
71%

En is szoptattam de SOHA nem csaptam ki a mellem, hanem elvonultam. Attol hogy szultem meg ember maradtam, no maradtam, aki nem mutogatja sem elsodleges sem masodlagos nemi jellegeit az utcan.



Gondolkodjatok: rengeteg anya panaszkodik hogy a szules ota megszunt az intimitas, a ferj nem tekinti nonek. Hat mit varnak ha ok maguk sem tekintik magukat annak?? A mellem nem konzervdoboz attol hogy szultem, hogy csak ugy kirakjam a Varosliget padjan.....szemerem is van a vilagon, tiszteljuk meg egymast hogy EMBEREK maradunk es nem sztriptizelunk az utcan mert MI MEGTEHETJUK. Ennyi erovel ez negativ diszkriminiacio a nem-szoptatokkal szemben.....hiszen miben mas egy anyamell mint egy tej nelkuli?



Ha ehes volt a baba, elvonultam es megszoptattam. De ritkan kellett ilyet mert volt annyi eszem hogy ket etetes kozott mozduljunk ki, vagy ha nem, akkor olyan helyre ahol felre tudok vonulni. Vagy volt hogy parkoloban szoptattam a kocsiban, kistakaroval takart ablakkal.


Orulok hogy sikerult a babam maximalis taplalasa mellett is nonek maradnom a setalo lunch box helyett es nem latta a csocseimet a fel varos :)

2017. jún. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/146 anonim ***** válasza:
31%

Én bizony elítélem. Még ha le is leszek pontozva. Az egyik legintimebb dolig a szoptatás.

A nyilvános szoptatás csak arra jó, hogy idegesítse az embereket. Etesse meg a gyereket otthon azzal 3 óráig el van. Hanetán valami létfontosságú van. Vigyen lefejt tejet vagy tápszert vagy az autóban oldja meg.

2017. jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!