Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szükséges a szoptatás?...

Meddig szükséges a szoptatás? Baj, ha néha tápszert is kap? Vagy egyszerűbb, ha átállunk arra teljesen?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányunk. Imádjuk, meg tényleg nem vele van gond. De nagyon kimerítenek az éjszakai ébrenlétek (2-3 alkalommal ébred). Főleg, hogy a születése előtt 8-10 órákat alhattam, most meg örülök, ha sikerül egyben 3-4 órát...

Ez nem jó nekem sem, neki sem, a páromnak sem, mivel estére borzasztóan hisztis leszek és kb. félek az éjszakától, hogy vajon mikor kell felkelnem megint. Mondta ő is, az anyukám is, anyósom is, hogy ne csináljam ezt, elég, hogy 2 hetes koráig kapott anyatejet, álljunk át a tápszerre. Eleinte nem akartam, de most pár napja esténként tápszert kap és azóta megváltozott minden. Átvette a férjem az esti fürdetés-etetés-altatás rutint teljesen, és mivel alvás előtt tápszert kap este, nem ébred éjszaka. Csak hajnal 5-6 körül, de akkor a férjem megeteti és alszik a baba 9-ig simán.

Sokkal jobban érzem magam, nem vagyok nyűgös, fáradt, jut időm másra is. De közben valahol bűntudatom is van, hogy tápszert adunk neki... Vagy ne legyen?

Bevallom, hogy nekem sokkal szimpatikusabb a tápszerezés, a szoptatást csak egy "szükséges kellemetlenségnek" érzem, egyáltalán nem szeretem.


2017. okt. 19. 08:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/128 anonim ***** válasza:
83%
Az én kisfiam két hetes, rég tudtam, hogy a legnagyobb kihívás az éjszakázás lesz, mert nagyon ki tudok én is készülni, ha nem alszok éjjel. Viszont minden porcikámmal azon vagyok, hogy minnél kevesebb pótlást kelljen adnom neki (sajnos napközben még mindig kell 2-3 adag) éjjelre viszont csak anyatejet kap. Én úgy oldottam meg, hogy miután este elalszik beteszem az ágyába, mikor először kel, kb 5-6 óra múlva akkor magam mellé veszem az ágyba. Ennek se vagyok híve, félek, hogy rá fekszem és a Figyelő sincs alatta, de így fekve tudom szoptatni, közben ha elbóbiskolok se baj. Ő is könnyen visszaalszik és mindketten kipihentebbek vagyunk, mint előtte. A fotelben ülve többször is elaludtam éjjel szoptatás közben, egyszer mikor arra riadtam, hogy borul a baba a kezemből akkor döntöttem úgy, hogy inkább fekszek. Ez az időszak nehéz, de később se lesz könnyű. De elmúlik majd a lényeg, hogy mindkettőtöknek a legoptimálisabb helyzetet tudd kialakítani.
2017. okt. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/128 anonim ***** válasza:
80%
Meg annyit hozzatennek, hogy 6 honapos kortol indul a hozzataplalas is, onnantol mar nemcsak anyatejet kap, igy azok a babak, akik amiatt ebrednek, el kezdenek tobbet egybenaludni, akik meg mas miatt, azoknal meg kifejezetten segitseg olyankor a szoptatas, mert ahelyett, hogy fel kellene kelned hozza tizszer, magad melle es veheted, es fekve szoptatva visszaalszik. Ezt felfoghatod ugyis, hogy amit most vesztesz az ebredesekkel, azt kesobb mas formaban visszakapod.
2017. okt. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/128 anonim ***** válasza:
68%

Hát én egyik babámmal se aludtam egyhuzamban 4 óránál többet :-D

A fiam első pillanattól pótlást kapott tápszerrel, de e mellett 6 hónapos koráig szoptattam.

Lányom nem nagyon akart szoponi, mivel a súlya lassan gyarapodott, lefejt tejet kapott... de mikor kikerült a kórházból 2 hónaposan itthon már nem volt energiám fejni... sajnos párom 4 nap után visszament dolgozni, kell a pénz címszóval. Azóta néha vett át 1-1 etetést, hogy kb. 5 órát tudjak aludni egyfolytában.

Most 7 hónapos, 4 óránként eszik éjjel... 2szer 3 órát alszok :-)

Ez van. Én is szeretnék már aludni többet... de hidd el, a tápszeres táplálással sem oldod meg a problémát. Ha nem az éhség, akkor más miatt fog ébredni!!!!

De úgy látom ezt te nem tudod felfogni.

2017. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/128 A kérdező kommentje:
De felfogom. Viszont most a szoptatás a problémánk, később meg lehet, hogy nem lesz semmi gond. Minek stresszeljek előre azok miatt, amik még nincsenek is?!
2017. okt. 19. 09:53
 25/128 anonim ***** válasza:
75%
Nem , nem a szoptatas a problemad, mert van tejed. A lustasagod , az onzesed, a hisztid a problema. Kivancsi vagyok a parod mikor vag ki mert megunja, hogy munka mellett meg o kelljen fel ellatni a babat, mikor te ezert vagy otthon.
2017. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/128 anonim ***** válasza:
59%
Az anyatej a legjobb táplálék a babának. Viszont az is nagyon fontos, hogy az anya kiegyen súlyozott legyen, a kialvatlanság depresszióhoz vezethet, azt hiszem ennek hátrányait nem kell részleteznem. Szerintem neked nem csak az éjjeli ébredéssel van gondod hanem magával a szoptatással is. Én megértelek. Le leszek pontozva de utáltam a szoptatást, a végére már rettegtem minden etetés előtt de a külső nyomás és a baba érdekei miatt nem hagytam abba. Aztán mikor pár hónapos korában teljesen elutasította (nem cumizavaros lett, sosem kapott cumisüvegből tejet) és tápszeres lett megszűntek ezek a gondok és minden szép és jó lett. Én azt javaslom, hogy legalább 6 hetes koráig próbáld szoptatni, ez neked is egy "határidő", utána pedig adj neki legalább nappal tejet amíg bírod. De ha nem megy ne omolj össze ettől nem leszel rossz anya. Az sem jó a gyereknek ha egy idegroncs az anyja és a házasságotok is tönkremegy. De az is lehet, hogy túllendülsz a dolgon és még sokáig fogsz szoptatni utána. Sok sikert és kívánom, hogy úgy alakuljon, hogy mindenki boldog legyen. A gyermekágyas időszak szerintem nagyon nehéz, de egyre könnyebb lesz majd hidd el. :)
2017. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/128 anonim ***** válasza:
75%

" Minek stresszeljek előre azok miatt, amik még nincsenek is?!"


Valójában a szoptatáson se kéne stresszelned, végül is van tejed.:-) Az sem lehetetlen, hogy a férjed által etetve pont azért nyugodtabb, mert nem érzi tőled a nyűglődést. A kicsiknek igen jó antennáik vannak.:-) A szeretet meg nem abból áll, hogy "jaj, de cuki", de ha kényelmetlenséget okoz, akkor behisztizünk és lepasszoljuk. Eljön az idő, amikor már nem lesz olyan cuki kisbaba.:-)

2017. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/128 A kérdező kommentje:

64%-os, látom még mindig itt vagy. :D

De ha már ennyi a szabadidőd, egy kicsit gyakorolhatnád az értőolvasást is.

Mint írtam, a férjem a babától függetlenül felkel korán. Ez így volt a terhességem előtt is, azelőtt is, mielőtt összejöttünk. És nálunk anya és apa látja el a babát, KÖZÖSEN.

2017. okt. 19. 10:05
 29/128 anonim ***** válasza:
66%

"Kivancsi vagyok a parod mikor vag ki mert megunja, hogy munka mellett meg o kelljen fel ellatni a babat, mikor te ezert vagy otthon."

A kérdező férje valószínűleg látja, hogy nem csak a kialvatlanság a gond és támogatja a feleséget, akit szeret. Nyilván nem ő fogja ezt örökké csinálni de mi nem tudhatjuk a kérdezőnél hogyan alakult a szülés és milyen lelki/fizikai állapotban van.

2017. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/128 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező! Én is teljesen kivagyok, ha nem alszok eleget éjjel vagy korán kell kelni, mert imádok aludni. Ezzel szerintem minden ember így van... :)

Mi babánk is 2 óránként kelt. Úgy csináltuk, hogy mindketten felkeltünk, férjem áthozta nekem, miközben etettem én is tudtam bóbiskolni.

De azt nem tudom megérteni, hogy éjjel sír a babád, mert éhes és te nem eteted meg, hanem hagyod sírni majd az apja bekeveri a tápszert? Ráadásul van tejed, más örülne neki. Tehát így igen, csak lusta vagy. Ne csodálkozz, hogy bűntudatod van.

Egyébként miben fáradsz el, ha apuka eteti, fürdeti, altatja? Apuka éjszakázik, dolgozik, te meg alszol.

Mit csinálsz majd ha fogzás vagy a mozgásfejlődés miatt fog óránként kelni? Még csak 3 hetes és már most kivagy, mi lesz később? Persze nehéz, minden Anyának nehéz, de ezzel számolunk amikor gyereket vállalunk, hogy a gyerek lesz az első, nem mi.

Úgy csinálod, ahogy nektek jó... ahogy NEKED jó, nem ám a babának. Neki az anyatej lenne a legjobb és legfontosabb.

2017. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!