Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek elerjuk valaha...

Szerintetek elerjuk valaha azt a szintet, hogy az mehet szulesznonek csak, aki msr szult?

Figyelt kérdés

A sajat szulesemnel 11 orat vajudtam a szuloszoban, elotte itthon kozel 2 napot. Burokrepeszres utan meg 3 orat csak szenvedtem, aztan kozbe beszelt a szuleszno, hogy jajj o is szult (csaszaroztak) tehat o marhara nem vajudott 2,5 napig, fogalma nem volt mit elek at.

Par napja egy baratnom szulesenel szinten a szuleszno, jajj sohajtsa el a fajdalmat, ne kiabaljon, nem faj az annyira. En csak igy neztem, aztan rakerdezett a baratnom, hogy es o egyebkent szult e mar, mire azt mondta, hogy nem... akkor miert is beszel o, hogy a baratnom, hogy vajudjon, nem faj az annyira stb. En fixen kotelezove tennem, hogy csak ha mar szult valaki, mehessen szulesznonek.. ha tudja mi a fajdalom...


2021. jan. 22. 17:45
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
93%

Ennek semmi értelme. Mi van, ha szült már, de könnyű szülése volt? Akkor ő lehet vagy nem? Mi az a fok, amitől már engeded?

Óvónő, tanár lehet saját gyerek nélkül? Gyerekorvos?

Műthet egy doki, ha neki még nem volt vakbélgyulladása?

2021. jan. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
95%

A kedves kérdező a legjobb példa hogy empátia az nem lesz több a szulestol.

Nem kell irigykedni a csaszarosokra, legközelebb menj te is programozott császárra ;)

2021. jan. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
96%

Hát én meg pont orvos szájából hallottam frissen szült anyukának, hogy szedje már össze magát. Nekem olyan szülésznő mondta, hogy nem fáj az anmyira akinek van gyereke. A leg empatikusabb szülésznő pedig pont az volt aki még nem szült.

Azt meg egyenesen kikérem magamnak, hogy a császáros nem szült. Lehet még többet szenved mint te. Vajudik aztán meg napokig lábadozik egy nagy hasi műtétből

2021. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%
Inkàbb emberséghez kellene kötni
2021. jan. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség kérdező. En 33 órát vajudtam és teljesen túl lehetett élni. Nővérem 10-et és bele akart halni. Nagymamám esküszik, hogy neki nem fajt egyik se. Anyam meg közölte, hogy ja, hát szar, de azért viszonylag hamar vége van (a 2 nap se sok egy élethez képest ugye). Mindenkinek más a fajdalomkuszobe, más a szulese.

Szoval nem vagy vele kisegítve, hogy ő szült, ha ő is esküszik, hogy neki nem volt vészes. Vagy csak olyan mehessen szulesznonek aki bele akart halni?

Nekem mondjuk fontosabb hogy elve segítse ki a babamat, figyeljen rá. Az en szülésznőm mondjuk semmi hülyeséget nem mondott csak mutatta mindig a légzést, ha elkezdtem kapkodni a levegőt. Meg volt hogy támogatta a hasam, hol meg mennyire feszül meg. Most nyilván nem hergelni akarjak a kismamát hanem biztatni. De nem mindenkinek jön be ugyanaz a módszer ez tény.

2021. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:

8

Mert o mondta?

Nekem is csaszar lett a vege, nem azt irtam, hogy a csaszarosok nem szenvedhetnek.


9

A gyakorlat teljesen mas, ott nem egyedul van gondolom. De elesbe berakni olyanokat, akik okoskodnak, hogy nem faj az annyira mikor sose szultek, eleg nevetseges. Nyilvan ha meg szulok, fogadok szulesznot, aki tudja is milyen szulni...

sajnos egyetem ide vagy oda, megsem tul kepzettek, a baratnom szulesrnel konkretan megsertodott, mikor a baratnom rakerdezett szult e mar, mert o milyen regota probalkozik, es szo szerint kiment a szuloszobabol..Ez mi?😀 A baba kb 5 perc mulva mar meg is szuletett, tehat konkretan a szules elott o kiment.. termeszetesen visszajott, mikor szoltam neki de neztem azert egy nagyot. 😀


10

Na azert egy menstruaciot ne hasonlitsunk mar egy szulessel. Nem elmenybeszamolas celjabol van ott, az igaz, de akkor ne is okoskodjanak mar, hogy igy ugy nem faj, ne kiabalj, ha azt se tudjak mi az a szules.😀

2021. jan. 22. 18:24
 17/49 A kérdező kommentje:

11 latom nem megy at amit irok.


12 Aztan megis miert kene irigykedni arra, akinek csaszara volt? Mibol jott at, hogy nem vagyok empatikus?😂


13

Ki a szar mondta, hogy a caszaros nem szult? En is csaszarral szultem nem is ertem mirol beszelsz.😀

2021. jan. 22. 18:27
 18/49 anonim ***** válasza:
92%
Oké, da akkor még mindig nem tudjuk, ki menne szülésznőnek tanulni, ha nem dolgozhatna gyerek előtt?
2021. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:

13

Hat, te pont az ellenkezojet elted at akkor. Ha en nem ugyanazt tapasztalom ketszer, hanem amit te peldaul, nyilvan meg se fordul a fejembe a kerdes. Csak sajnos ugy tunt nekem, hogy barki mehet szulesznonek...


14

Igen, neked van igazad, dehat azt, hogy lehetne merni.. ezert gondoltam a gyerekre

2021. jan. 22. 18:28
 20/49 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező az érveid továbbra is ostobaságok. Az is mondhatná, hogy nem faj ez annyira, aki már szült és nem fajt neki annyira. Ettől ez nem lesz kevéssé bántó, annak aki meg akar rajta sertodni. Amire te gondolsz, az sokkal inkább az, hogy menjenek kommunikációs tréningre.
2021. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!