Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek elerjuk valaha...

Szerintetek elerjuk valaha azt a szintet, hogy az mehet szulesznonek csak, aki msr szult?

Figyelt kérdés

A sajat szulesemnel 11 orat vajudtam a szuloszoban, elotte itthon kozel 2 napot. Burokrepeszres utan meg 3 orat csak szenvedtem, aztan kozbe beszelt a szuleszno, hogy jajj o is szult (csaszaroztak) tehat o marhara nem vajudott 2,5 napig, fogalma nem volt mit elek at.

Par napja egy baratnom szulesenel szinten a szuleszno, jajj sohajtsa el a fajdalmat, ne kiabaljon, nem faj az annyira. En csak igy neztem, aztan rakerdezett a baratnom, hogy es o egyebkent szult e mar, mire azt mondta, hogy nem... akkor miert is beszel o, hogy a baratnom, hogy vajudjon, nem faj az annyira stb. En fixen kotelezove tennem, hogy csak ha mar szult valaki, mehessen szulesznonek.. ha tudja mi a fajdalom...


2021. jan. 22. 17:45
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%
Az első szülésznő, aki az egész műszakját velem töltötte is rámszólt, hogy halkabban, pedig azt mondta, hogy három gyereket szült természetesen.
2021. jan. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig ahhoz képest amit amúgy kaphatott volna teljesen jól megúszta.

Én anno gyerekként egy koponyatörés és később kórházon belül elkapott rotavírus miatti kiszáradás miatt feküdtem egy akkor 10 ágyas kórteremben 9 fiúval együtt, mert a túlzsúfoltság miatt nem volt még nemek szerinti bontás sem.

Napi szinten támadás nélkül előttük töröltek át egy nedves ronggyal vagy épp vizsgáltak, ahogy az egyik srác katéterét és hereműtéti sebeit is mindenki előtt vizsgálták a vizoteknél. Egy rossz szót sem lehetett szólni, ahogy fájdalomcsillapítót is csak hosszas könyörgés után adtak bárkinek is, az infúzióinkba gyakran visszafele folyt már a véd, mert nem volt idejük cserélni. HA szóltunk érte, vagy sírtunk, mert fájt, akkor leszidtak.

Szerinted, ha így bánnak gyerekekkel, akkor majd pont felnőtt nőket fognak pátyplgatni, meg eltűrni, hogy "zajonganak".

És mint mondtam erre nem az állomány további csökkentése a megoldás, hanem az ideális munkafeltételek megteremtése.

Nyílván kéne érzékenyít tréning meg miegymás, de egyenlőre ott tartunk, hogy örülhetünk, hogy van aki ellát.

2021. jan. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
90%
Nem az a baj, hogy szülésznek megy az ember és nem szült még, hanem, hogy ennyi ésszel, amennyi neked van, kérdező, szavazhatnak és szaporodhatnak emberek.
2021. jan. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

41

Nem is ertem..

Ram amugy nem szoltak konkretan nem is ertrm, pedig ha valaki kiabalt, az en voltam.


42

Nyugi, a katetereket most is egymas elott szedik ki...😀

Azt viszont nem ertem, hogy miert is ne zajonghatna valaki? Evente kifizetunk 90.000 TB-t kb, orvoshoz jarok 5 evente egyszer, akkor ha valaki kiabalni akar engedjek mar meg neki erted...


43

Az a baj, hogy mindenki mindig panaszkodik, hogy milyen rossz az eu, de itt mindenki nagyon megvan elegedve veluk ugy tunik. Erdekes. Leirtam 1001x anit irtam, egy hirtelen otlet volt, ami nem kivitelezheto ebben a formaban. Ettol fuggetlenul, egy palyaalkalmassagi, vagy akar pszichologiai szures, treningek nem artananak szerintem.

2021. jan. 23. 02:33
 45/49 anonim ***** válasza:
100%

#35 - spontán visszahúzódott. Mondjuk kb egy hónapon keresztül nem mertem nyomni a vécén, szóval kb 90%-ban zabkását ettem aszalt szilvával, hogy minden magától működjön, de működött és spontán elmúlt.


#44 az a baj, hogy az egészségügy nem feltétlenül azért rossz, mert a dolgozók (mindegyike) alkalmatlan lenne akár pszichológiai, akár más szempontból. A felvételin még valószínűleg mindenki átmenne, mert 19-20 évesen simán vannak annyira lelkesek, hogy ez nem okozna gondot. Aztán eltöltenek 15-20 évet a pályán, kimerültek, túlhajszoltak, kevesen vannak ezért rengeteget dolgoznak, a családjukat alig látják és mindezért cserébe megalázóan kevés juttatást kapnak, most őszintén, tedd a szívedre a kezed, ilyen körülmények között mégis mennyire tudnál te magad is minden egyes emberrel (aki potenciálisan amúgy lehet unszimpi is, van ilyen simán) kedves és megértő és türelmes lenni? Egy 20 órás műszak végén, migréntől gyötörve lehet te is rászólnál az ordító nőre, hogy ne ordítson, akármennyire is tündér vagy egyébként a mindennapokban.


Egyébként én pszichológiát végeztem, és az egyetemen volt szó arról, hogy akár a pszichológusoknál, de tanároknál, politikusoknál, meg rengeteg más területen is milyen hasznos lenne egy ilyen előszűrés, de sajnos nincsenek meg a megfelelő eszközök erre, mert nem lehet egy teszt alapján mindenkit kiszűrni, személyes többalkalmas beszélgetésekre meg egy felvételi bizottságnak sincs kapacitása. Volt egy ilyen próbálkozás, simán felvettek tanítóképzőre valakit egy pszichológiai szűrést követően, aztán valamikor másodévesen kiderült hogy egyébként skizofrén, szóval ennyit ért az a szűrés. Azt meg gondolhatod, hogy ha lenne is egy megbízható teszt erre, akkor mennyire vennék azt szigorúan egy olyan szakmában, amiben most is hatalmas emberhiány van, szóval örülnek ha bárki elvégzi az egyetemet és itthon marad dolgozni, nemhogy majd még kiszelektáljanak valakiket egy tesztre hivatkozva.


A megoldás az lenne, ha emberi körülményeket teremtenének az egészségügyben, hogy ne az legyen a kivétel, ha valakivel jól bánnak, hanem az alap és igenis utána menjenek azoknak a dolgozóknak, akikre panasz érkezik és ne védjék be őket a kamaránál, hanem tényleg szankcionálják az embertelen viselkedést. Ebben az esetben meg már nem is lenne olyan ijesztő akár ügyeletben szülni a körzeti kórházadban, és akkor már tudnának tenni a hálapénzek ellen is, de hát így egyelőre ez az új törvénykezés kicsit a bejgli keleszti a nagymamát esete.

2021. jan. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
70%
Nem azért szólnak az ordításért, mert zavarod, hanem mert pocsékolod vele az energiád. Ha pedig nyomás közben ordítasz, akkor a torkodba nyomsz, nem az alfeledbe, az esetek 99,99 százalékában ezért szólnak. Amúgy szerintem mi nők örüljünk neki, hogy már nem a barlangban kell szülni, és a kardfogú tigrissel sem kell megküzdeni közben. Kérdező, te meg a barátnőd menjetek legközelebb magánkórházba szülni, ott a pénzédért annyit ordítasz, amennyit akarsz.
2021. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:

‘Amúgy szerintem mi nők örüljünk neki, hogy már nem a barlangban kell szülni, és a kardfogú tigrissel sem kell megküzdeni közben.’

Ugye ezt te se gondolod komoylan?😂

2021. jan. 23. 22:57
 48/49 anonim ***** válasza:
69%
#46 magánkórházban szültem, rám is rám szóltak, hogy ne ordítsak, csak ott meg is indokolták, hogy mert akkor elvesztem az erőm. Szóval még ez se garancia, hogy akkor szabad kiabálni. Bár ez csak a kitolás alatt volt, a vajúdás alatt a kutya nem szólt rám, milyen hangokat hallatok, pedig biztos azt se lehetett jó hallgatni :D
2021. jan. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
80%
Biztos én vagyok a hülye, de valahogy a szüléseimkor tudtam értékelni, hogy szakemberek vesznek körül. Hogy kórházban szülhetek, nem egyedül kell, vagy egy olyan korban, amikor minden 10. anyuka belehal. Igyekeztem megfogadni, amit tanácsoltak. És így könnyebb is volt. Lehet, hogy te is értékelhetned, amid van, meg amire lehetőséged van. Amúgy legközelebb fogadj olyan szülésznőt, aki veled együtt ordít, és sír, hogy jaj de fáj. Az biztos jobb lesz.
2021. jan. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!