Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek elerjuk valaha...

Szerintetek elerjuk valaha azt a szintet, hogy az mehet szulesznonek csak, aki msr szult?

Figyelt kérdés

A sajat szulesemnel 11 orat vajudtam a szuloszoban, elotte itthon kozel 2 napot. Burokrepeszres utan meg 3 orat csak szenvedtem, aztan kozbe beszelt a szuleszno, hogy jajj o is szult (csaszaroztak) tehat o marhara nem vajudott 2,5 napig, fogalma nem volt mit elek at.

Par napja egy baratnom szulesenel szinten a szuleszno, jajj sohajtsa el a fajdalmat, ne kiabaljon, nem faj az annyira. En csak igy neztem, aztan rakerdezett a baratnom, hogy es o egyebkent szult e mar, mire azt mondta, hogy nem... akkor miert is beszel o, hogy a baratnom, hogy vajudjon, nem faj az annyira stb. En fixen kotelezove tennem, hogy csak ha mar szult valaki, mehessen szulesznonek.. ha tudja mi a fajdalom...


2021. jan. 22. 17:45
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
54%
Jaj tudom, te vagy az a kérdező, aki azért akar kistesót a gyerekének, hogy az ne unatkozzon, és mindenki más önző, aki csak egyet vállal! Mindjárt kezded megint az idiótázást? Trollkodni jársz ide, mert annyira ráérsz, hogy direkt polgárpukkasztó kérdésekkel hergeled a népet? Vagy valóban ilyen - hogy is fogalmazzam meg - sarkalatos a gondolkodásod?
2021. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
92%
Legközelebb amikor szülni fogsz, olyan szülésznőt válassz, aki szült már, ennyi. Látod, másokat nem izgat annyira, mint téged.
2021. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

Jajj, 18...

Rendornek se mehetsz pl 30 evesen ha eldontod, hogy te inkabb meg is azt akarnad csinalni.

Tuzoltonak se mehetsz nokent, max onkenteskent.

Ez ellen se lazad senki. A nemtorodomseget, az okoskodast ‘nem faj annyira’ mikor meg sose szult kijelentesek alapjan, en akkor is ugy gondolom, tul lazak egy szulesznoi munkahoz szukseges feltetelek.

Nem tudom direkt logikatlankodtok, vagy tenyleg nem megy at ami irok. Ha nem is fajt annyira allitolag mondjuk a szules valakinek, de tudja milyen a masik oldalon lenni, kb kiszolgaltatva fekudni ott, lehet kicsit empatikusabbak lennenek.

2021. jan. 22. 18:33
 24/49 A kérdező kommentje:

22

Persze, most nem fogadtam orvost, azt gondoltam igyis ugyis megszuletik a baba, de kellett volna.:)


20

Kommunikacios trening. Ez meg jobb es kivitelezhetobb otlet, mint amit en irtam. Valoban igazad van. Ha ez nekem jut eszembe elobb, igy irom ki a kerdest is.

2021. jan. 22. 18:35
 25/49 anonim ***** válasza:
93%
Miért az jobb lenne ha azt nyomatná szülés közben, hogy igen tudom jó szar. Igen baromira fáj. Azzal jobb? 🤦‍♀️ Persze, hogy nem fogja azt mondani, hanem próbálja elérni, hogy ne pánikolj. Tudja ő, hogy fáj
2021. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
86%

De kérdező, te logikátlankodsz és nem a kérdésre válaszolsz, direkt vagy csak nem érted?


Tehát a kérdés továbbra is fennáll: ki menne szülésznőnek tanulni évekig, ha nem is dolgozhatna gyermekvállalás előtt? Gyerek mellett ki engedheti még magának egy nappali egyetemet, ahonnan bevétele sincs évekig?


Nem vágom. Ki lenne akkor szülésznő lényegében? Erre válaszolj.

2021. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a kommunikációs tréning lenne megoldás ezekre szerintem is, de vajon van-e kapacitása (főleg most) az egészségügynek trénelni az orvosokat és a szülésznőket (mert mindkettőre ráférne azért a fejlesztés nagy átlagban, valljuk be), és nekik meg van-e kedvük ezen egyáltalán részt venni?

Én nem gondolom, hogy az empátia attól függne, ki szült már és ki nem, ez ezen nem múlik. Nekem 7 óra alatt minimális fájdalommal kipottyant a lányom, hiába voltam ebben a szituációban, nyilván nem fogom tudni milyen az amikor valaki napokig szenved és aztán a végén még meg is császározzák, amiből érthető okokból nehezebb és lassabb a felépülés, mint nekem volt, akinek a szülés utáni másodperctől már konkrétan a kb egy hétig tartó aranyerem volt az egyedüli problémám. Most jobb lenne, ha én mondogatnám neked, hogy jajj, ez nem is nagy kunszt, mit nyafogsz? Egyébként én nem mondok ilyet, ezt csak a példa kedvéért hoztam fel, én a szülésem előtt is full megértő voltam mindenkivel szemben, de ez is példázza hogy nem ezen múlik.

2021. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

25

Ha tudja o, hogy faj akkor nem azt mondom, hogy ne kiabaljon....


26

Par evvel ezelottig egy OKJ is eleg volt. Gondolom nem veletlen, hogy mar nem eleg.

Hat figyelj, azert orvosnak se a szegenyebbek kozul mennek, ott se lazad senki, hogy de miert ennyi. Aki nem teheti meg, nem ezt a szakot valasztja. Mint kb mindennel igy van.

2021. jan. 22. 19:13
 29/49 A kérdező kommentje:

27

A trening esszerubb igen. De ez mar a legelejen kene, es aki esetleg nem felel meg...

2021. jan. 22. 19:15
 30/49 A kérdező kommentje:
Mondjuk valami vizsga a trening utan, igy ertettem. De ez valoszinu alom marad.😀
2021. jan. 22. 19:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!